Once Upon a Time (Bylo, nebylo)
87/100 - 418×

Once Upon a Time(Bylo, nebylo)

Zlá královna, macecha Sněhurky, mocnou kletbou přenesla téměř všechny pohádkové bytosti do světa lidí, do zapadlého městečka Storybrooke. Na svoji skutečnou totožnost si nepamatují, žijí celkem běžné životy a ani jim není divné, že město nikdo z nich neopouští, vůbec nestárnou a v rukách starostky je soustředěna všechna moc. Podle legendy může kletbu zrušit jediný člověk, dcera Sněhurky a Prince Krasoně, kterou z království zachránili ještě jako nemluvně těsně před tím, než ostatní kletba uvěznila v Storybrooku. Adoptivní synek starostky věří, že tou osobou, a zároveň jeho biologickou matkou, je praktická a nezávislá Emma Swan z Bostonu…

USA | 2011 | Ukončeno
vysílání
7 sezón | ABC | 42 minut
žánr
Drama, Fantasy, Rodinný
hrají
Josh Dallas (David Nolan), Jennifer Morrison (Emma Swan), Jared Gilmore (Mladší Henry Mills), Robert Carlyle (Pan Gold), Robert Carlyle (Rampelník), Josh Dallas (Princ Krasoň), Meghan Ory (Ruby), Meghan Ory (Červená Karkulka), Eion Bailey (August W. Booth), Dylan Schmid (Baelfire), Emilie de Ravin (Belle French), Sebastian Stan (Jefferson), Josh Dallas (Princ James), Jamie Dornan (Šerif Graham), Ginnifer Goodwin (Sněhurka)

Postřehy z epizody 2x11 The Outsider

Postřehy z epizody 2x11 The Outsider

Ačkoli by se podle názvu mohlo zdát, že se bude celý jedenáctý díl točit kolem záhadného cizince, který dorazí do Storybrooku, není to tak. Cizinec se mihne jen v závěru, zatímco celá epizoda se soustředí na heroické činy odvážné a chytré Belle.

0 0
21.1.2013

#1 „Úvodní sekvence“

Čínský export se nevyhnul ani seriálu Once Upon a Time. V úvodní sekvenci totiž vidíme Yaoguaie, což je mytické stvoření původem právě z této východoasijské země. Yaoguai znamená obecně démon, takže to v Číně může být cokoli od kostlivce přes liščího ducha po ohnivého psa. Spíše než v Asii na Yaoguaie ovšem narazíte zde.

#2 „Pokusný králík“

Pan Gold nějakým způsobem vyvine lektvar, díky němuž pohádková postava ze Storybrooku nezapomene po překročení hranice města na svoji minulost. Stačí trochu nalít na předmět, ke kterému má daná osoba silnou citovou vazbu. Bohužel má Gold k dispozici pouze jednu malou lahvičku, z toho půlku použije na svůj testovací subjekt – červenou čepičku Williama Smeea známého z epizody Krokodýl. A jelikož o něco později promění Gold Smeea v krysu, pravděpodobně se s ním už víc nesetkáme. Zajímavé je, že tentokrát se v průběhu přeměny neobjevuje fialové mračno, ale černé. A jediné, co zůstane v původním stavu, je Williamova červená čepička.

Druhou část lektvaru z lahvičky hodlá Rampelník použít na Baelfireovu šálu a na Belle už bohužel nic nezbude.

#3 „Yaoguai“

Flashbacky nás tentokrát zavedou na místo, kde se pořádá hon na Yaoguaie, podivného tvora, kterého žádný muž nedokáže zabít. Belle se zvědavostí sleduje jednoho z lidí, který je odhodlaný Yaoguaie porazit (ačkoli je to muž…) a který shání další zájemce. Když tu se Belle do cesty připlete Dreamy (mladší a veselejší verze Grumpyho) a přesvědčí ji, aby se toho honu na Yaoguaie zúčastnila taky. A tak milovnice literatury Belle sbalí rozečtenou knihu, vezme od trpaslíka vílí prach a vydá se s ostatními muži za oním monstrem.

#4 „Krokodýlova slabost“

Kapitán Hook vytáhne z Archieho, jakouže to má Rampelník největší slabost, a vydá se do knihovny. Nejde tam samozřejmě proto, aby si půjčil knihu, ale aby dostal Belle. Ta si vzpomene, že se k ní Hook vloupal do cely, uteče a zavře se do výtahu, odkud stihne zavolat Goldovi.

#5 „Belle se setkává s Mulan“

Belle je jediná dívka na povozu mezi chlapy, kteří chtějí dostat ohnivé monstrum. A to, že si čte knihu plnou čínských znaků, ji od ostatních odděluje ještě mnohem víc. Organizátor výletu z ní vytáhne informaci o tom, kde se má Yaoguai nacházet, a shodí ji z povozu. Belle ale není jen hezká, je navíc i chytrá, takže mládence pošle úplně někam jinam (k jezeru). Sama se pak vydá do hor k jeskyni. Tam ovšem šlápne na klacík, běsnící Yaoguai vyletí z jeskyně a maskovaná bojovnice Mulan vynadá milovnici knih, že jí překazila její lov.

#6 „Každý po něčem smutní“

Henrymu schází Archie, Emma je smutná, protože je smutný Henry, a trpaslíci smutní po svém starém světě a ani penicilín jim to smutnění nezmenší. Navíc se všichni kromě Emmy bojí toho, že do města dorazí nějaký cizinec a odhalí jejich tajemství.

#7 „Belle osvobodí Archieho“

Hookovi se podaří dostat k Baelfireově šále, bez které nemá Gold šanci opustit město. Ten v reakci na to, co se stalo, rozmlátí model lodě, dá Belle pistoli a vydá se za Hookem. Belle se podaří odhalit Kapitánovu skrytou loď, osvobodit Archieho a otevřít truhličku s pokladem. Najednou se však objeví Hook a pistoli ji sebere.

#8 „Belle osvobodí prince Phillipha“

Mulan se postaví na ochranu Belle proti mužům, kteří se chtějí pomstít milovnici literatury za to, že je poslala na špatné místo. V souboji přijde bojovnice ke zranění nohy, což jí znemožní pronásledovat Yaoguaie, proto se za ním vydává Belle samotná. Chudák monstrum už je unavené z toho, jak ho všichni chtějí dostat, načmárá proto na zem čínské znaky, které znamenají „zachraň mě“. Belle neváhá a ohodí Yaoguaie vílím prachem, objeví se klasický fialový mrak, a když zmizí, je tu princ Phillip. Proklela ho Maleficent, aby ho udržela co nejdál od Aurory. Mohlo by se zdát, že Čína je daleko dost, ale to bychom nesměli být v pohádce. Jen by mě zajímalo, kde se princ naučil čínsky.

Phillip s Mulan se pak vydají osvobodit spící Růženku, tedy Auroru, ale to je příběh, který už znáte.

#9 „Belle, Hook a Gold“

Na palubě lodi tajně kotvící u Storybrooku se sejdou Belle, Hook a Gold. Gold napadne Hooka svou holí a Bell se svého milovaného pokouší přesvědčit, že násilí nic nevyřeší a že i v něm je schováno nějaké to dobro. A to i přesto, že ví, že Rampelník zabil svou ženu. Nicméně Belle má na Golda silný vliv, takže ten Hooka neumlátí k smrti, ani mu nevytrhne srdce z hrudi, jen mu řekne, aby odplul. Ale to by to nemohl být Hook, aby si dal říct…

#10 „Dům se zbrojnicí“

Mary Margaret se touží přestěhovat do většího domu, kdežto David by se nejradši odstěhoval rovnou zpátky do Říše pohádek. Henry si zase maluje plánek domu, kde po odstěhování prarodičů udělají ze Sněhurčina pokoje zbrojnici plnou mečů a podobného vybavení, aby je to ochránilo před Reginou. V tom je ale vyruší Archie a řekne jim, že to, co se mu stalo, má na svědomí Cora. Tedy pokud nějaké svědomí vůbec má.

#11 „Belle lapená v kleci“

Po osvobození zakletého prince je Belle rozhodnutá se vrátit k Rampelníkovi, ale Zlá královna má uši všude, i v Číně, takže ji vystopuje a zbaví ji svobody na velice, velice dlouhou dobu.

#12 „Cizinec“

Téměř to vypadá na happyend, ale když se Belle loučí s panem Goldem, objeví se Hook a vystřelí po nich Goldovou pistolí, Belle se dostane mimo město a přijde o paměť. Než ale stihne Rampelník sežehnout Kapitána ohnivou koulí, naplní se nejčernější obavy místních obyvatel – u hranice Storybrooku havaruje cizinec. Jeho auto má Pensylvánskou poznávací značku: 2KFL 138.

Zdroj: ABC

Diskuze /5

Leuki

Podle mě v tom autě bude Emmin přítel (zloděj) z Tallahassee ale těžko říct – je to jen můj odhad

21.1.2013 | 11:13:29
Nameless1

V tom autě je Greg Mendell, úplně nová postava.

čestný člen redakce
21.1.2013 | 13:18:04
Gepeto

Yops, Emma sa stretne s Nealom IMHO až v epizóde Manhattan, kedy s Goldom pôjdu hľadať ich syna do Manhattanu. Myslím, že 14 časť po Tiny.

22.1.2013 | 19:16:25
Gepeto

Heh, tak som si všimol… Neal ⇒ Nael ⇒ Bael ⇒ Baelfire :D Nie žeby som bol zástancom teórie, že Neal je Bealfire.

23.1.2013 | 14:54:49
Evicka1111

https://www.facebook.com/…tskinForever ahojte ak mate radi rumpbelle alebo iba rumpelstiltskina tak navštivte našu stranku na facebooku like a share by potešil …prepačte za spam :(

4.2.2013 | 18:23:11
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Nepřehlédněte

Edňáci hodnotí finále seriálu Once Upon a Time

Edňáci hodnotí finále seriálu Once Upon a Time

Závěrečná epizoda Leaving Storybrooke uzavřela dlouhou sedmiletou cestu seriálu. Splnila naše očekávání a byla seriálu důstojným finálem?

Děkujeme

Děkujeme za vaši přízeň

Děkujeme za vaši přízeň

Sedm pohádkových let je u konce a celá naše redakce vám tímto děkuje za vaši dlouholetou přízeň.

Reklama

Fotky z finále

Fotky z finále

Nejlepší postavy

Narozeniny herců

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama