Once Upon a Time (Bylo, nebylo)
87/100 - 418×

Once Upon a Time(Bylo, nebylo)

Zlá královna, macecha Sněhurky, mocnou kletbou přenesla téměř všechny pohádkové bytosti do světa lidí, do zapadlého městečka Storybrooke. Na svoji skutečnou totožnost si nepamatují, žijí celkem běžné životy a ani jim není divné, že město nikdo z nich neopouští, vůbec nestárnou a v rukách starostky je soustředěna všechna moc. Podle legendy může kletbu zrušit jediný člověk, dcera Sněhurky a Prince Krasoně, kterou z království zachránili ještě jako nemluvně těsně před tím, než ostatní kletba uvěznila v Storybrooku. Adoptivní synek starostky věří, že tou osobou, a zároveň jeho biologickou matkou, je praktická a nezávislá Emma Swan z Bostonu…

USA | 2011 | Ukončeno
vysílání
7 sezón | ABC | 42 minut
žánr
Drama, Fantasy, Rodinný
hrají
Josh Dallas (David Nolan), Jennifer Morrison (Emma Swan), Jared Gilmore (Mladší Henry Mills), Robert Carlyle (Pan Gold), Robert Carlyle (Rampelník), Josh Dallas (Princ Krasoň), Meghan Ory (Ruby), Meghan Ory (Červená Karkulka), Eion Bailey (August W. Booth), Dylan Schmid (Baelfire), Emilie de Ravin (Belle French), Sebastian Stan (Jefferson), Josh Dallas (Princ James), Jamie Dornan (Šerif Graham), Ginnifer Goodwin (Sněhurka)

Baelfire

Baelfire

Rampelníkův jediný syn, o kterého přišel kvůli své touze po moci. V našem světě jako Neal Cassidy.

Sezóny 5
2011 - 2017

Baelfire má být za pár dní, v den svých čtrnáctých. narozenin, vzat do války se zlobry, proto s ním chce jeho otec Rampelník utéct. Při útěku je však zastaví vévodův voják Hordor, který jeho otce donutí, aby mu políbil botu. Jeho otec přijde na způsob, jak ho zachránit, proto se vloupá do vévodova zámku pro dýku Temného. Baelfire je poslán domů, kde si jej ráno chtějí odvézt vojáci, ale v tom se zjevuje Rampl, který všechny povraždí.

Jednoho dne je Baelfire nalákán krysařem. Rampelník mu slíbí, že když se s ním vrátí domů, může se změnit. Baelfire se vydá za Reul Ghormem, o kterém jeho kamarádka Morraine slyšela během války, aby ho požádal o pomoc. Z Reul Ghorma se však stává modrá víla, která Baeovi daruje kouzelnou fazoli. Bae dojde pro otce a v lese otevře portál, kterým nakonec propadne jen on, neboť Rampl dostane strach.

Bae se ocitá v Londýně, kde se po vloupání do jednoho domu setkává s Wendy a jejími mladšími bratry, Johnem a Michaelem. Baelfire navíc dostává od jejich matky povolení, aby mohl zůstat. Jednoho večera se Bae vzbudí a vidí, jak Wendy sedí v okně a sleduje stín. Zastaví ji a řekně, že magie je nebezpečná a aby už nikdo okno neotvírala. Wendy i přes jeho varování navštívila Zemi Nezemi. Baelfire navrhe, aby stín chytli. Jejich plán však naruší Michael, kterého Bae brání před stínem vlastním tělem. Stín bere Baelfira do Země Nezemě, ale po cestě se mu podaří vymanit a pádá do moře, odkud je vyloven posádkou Jollyho Rogera.

Nedovolím, aby magie zničila tvou rodinu. Tohle je jediná možnost. Musíš mě nechat jít.

  • Baelfire k Wendy

Kapitán lodi, Hook, se rozhodne vydat Baelfira stínu, ale když zjistí, že je to syn Milah, změní svůj názor a Baelfira před ztracenými chlapci ukryje. Později najde v Hoově kajutě obrázek Milah a obviní ho ze zničení rodiny a matčiny smrti. Nakonec je Hookem vydán ztraceným chlapcům. Na břehu Země Nezemě ho Felix přivede k dalšímu chlapci, který srovnává jeho obličej s obrázkem. Baelfire oním chlapcem není, proto je poslán k ostatním.

Události po seslání první kletby naleznete u postavy Neal Cassidy.

Foto: ABC

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
fanta2pomeranc

Dávám 100 hlavně za Neala. … Baelfire je milý chlapec......Ani j po těch letech scenáristům neodpustila, že upřednostnili Hooka před Nealem, ten byl můj favorit.

23.4.2018 | 9:27:43
Nari

Nedaří se mi tu najít a ohodnotit postavu Neala – ten je rozhodně 100%.

22.2.2016 | 17:15:40
Chypsule

Neala je opravdu skoda, byl skvely..

1.1.2016 | 22:42:05
Dark-ex

Neal byl skvělá postava. bohužel – byl…

7.4.2014 | 21:30:26

Nepřehlédněte

Edňáci hodnotí finále seriálu Once Upon a Time

Edňáci hodnotí finále seriálu Once Upon a Time

Závěrečná epizoda Leaving Storybrooke uzavřela dlouhou sedmiletou cestu seriálu. Splnila naše očekávání a byla seriálu důstojným finálem?

Děkujeme

Děkujeme za vaši přízeň

Děkujeme za vaši přízeň

Sedm pohádkových let je u konce a celá naše redakce vám tímto děkuje za vaši dlouholetou přízeň.

Reklama

Fotky z finále

Fotky z finále

Nejlepší postavy

Narozeniny herců

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama