Once Upon a Time (Bylo, nebylo)
87/100 - 418×

Once Upon a Time(Bylo, nebylo)

Zlá královna, macecha Sněhurky, mocnou kletbou přenesla téměř všechny pohádkové bytosti do světa lidí, do zapadlého městečka Storybrooke. Na svoji skutečnou totožnost si nepamatují, žijí celkem běžné životy a ani jim není divné, že město nikdo z nich neopouští, vůbec nestárnou a v rukách starostky je soustředěna všechna moc. Podle legendy může kletbu zrušit jediný člověk, dcera Sněhurky a Prince Krasoně, kterou z království zachránili ještě jako nemluvně těsně před tím, než ostatní kletba uvěznila v Storybrooku. Adoptivní synek starostky věří, že tou osobou, a zároveň jeho biologickou matkou, je praktická a nezávislá Emma Swan z Bostonu…

USA | 2011 | Ukončeno
vysílání
7 sezón | ABC | 42 minut
žánr
Drama, Fantasy, Rodinný
hrají
Josh Dallas (David Nolan), Jennifer Morrison (Emma Swan), Jared Gilmore (Mladší Henry Mills), Robert Carlyle (Pan Gold), Robert Carlyle (Rampelník), Josh Dallas (Princ Krasoň), Meghan Ory (Ruby), Meghan Ory (Červená Karkulka), Eion Bailey (August W. Booth), Dylan Schmid (Baelfire), Emilie de Ravin (Belle French), Sebastian Stan (Jefferson), Josh Dallas (Princ James), Jamie Dornan (Šerif Graham), Ginnifer Goodwin (Sněhurka)

Belle French

Belle French

Mladá a krásná dívka, která odešla sloužit k Rampelníkovi, aby zachránila své království před zlobry.

Sezóny 7
2012 - 2018

Belle žije na zámku se svými rodiči, Colette a Mauricem. V dětství si zamiluje knihu Her Handsome Hero o soucitu a odpuštění.

V dospělosti je Belle zasnoubena s Gastonem, notorickým sukničkářem. Když se Belle snaží ochránit malého zlobra, díky zrcadlu duší zjišťuje, jaký Gaston ve skutešnoti je. Nechá zlobra utéct a odmítá manželství s Gastonem. Pro dobro království, které potřebuje armádu Gastonova otce, Belle nakonec jeho nabídku k sňatku přijímá.

Její milovaná matka je později zabita zlobrem a Belle cestuje do Arendellu, aby si vzpomněla, co přesně se její matce stalo. V Arendellu se dočká pomoci princezny Anny, která ji zavede k Velkému Pabbiemu. Ten jí dá kouzelný kámem, jenž ji její vzpomínky vrátí. Cestou zpátky je zastihne bouře, Belle upustí kámen a Anna uklouzne. Zatímco Anna prosí o pomoc, Belle se snaží dostat ke kameni, ale ten se rozbije. Belle spěchá k Anně, ale ta padá dolů. Vzpátí se zjevuje Ingrid, která s sebou Annu unáší pryč. Po návratu domů se Belle od otce dozví, co se stalo její matce.

Situace se zlobry se vyhrocuje, proto se Belle rozhodne požádat o pomoc čaroděje Rampelníka. Rampelník slibuje, že se království ochrání, pokud půjde Belle s ním. Belle souhlasí. Když je Rampelník okraden Robinem Hoodem, Belle ho přesvědčí, aby ho nechal žít, neboť chtěl jen pomoct své nemocné ženě. Jednoho dne je Belle unesena Temnými královnami, ale Rampelník ji zachrání život, když jim vydá kouzelnou rukavici z Kamelotu.

Belle se s Rampelníkem stále více sbližuje. Jednou ji Rampelník pošle pro čerstvou slámu. Cestou potká zlou královnu, která ji poradí, že polibek z pravé lásky dokáže zlomit každou kletbu. Po návratu to Belle vyzkouší, ale Rampelník ji obviní, že slouží královně a zavře ji do celi. Později ji nechá volně jít.

V hospodě Belle potká trpaslíka Snílka, jemuž poradí ohledně jedné víly, do které se zamiloval. Druhého dnes jí Snílek oznámí, že spolu plánují utěk. Do hospody vpadne skupina mužů, kteří míří do daleké země najít stvůru Yaoguai. Belle stůru najde, ale upozorní na sebe šlápnutím na větev. Bojovnice Mulan ji naštěstí zachrání, ale sama Mulan má poraněnou nohu. Belle se tak vydá tvůru najít sama. Těsně před tím, než chce stvůru zabít, napíše na zem nápis „Zahraň mě“. Belle na stvůru použije vílí prach, čímž se z ní stává člověk, princ Filip. Belle se hodlá vrátit zpět k Rampelníkovi, ale je unesena zlou královnou. Ve věži je zavřená po nezmámou dobu. Jednou se do věže vloupá Hook, který chce Belle zabít jako pomstu Rampelníkovi, ale je zastaven královnou.

První série

Belle je stále vězněm zlé královny. Z blázince, kde byla zavřená celých 28 let, ji osvobozuje Jefferson, kterého Regina podvedla. Belle se znovu shledává s Ramplem a následuje jej ke studni přání, skrz kterou přivádí do Storybrooku magii.

Druhá série

Když se Moe French, otec Belle, dozví, že je jehoh dcera opět s Goldem, unese ji. Belle je naštěstí v čas zachráněna Goldem a Ruby.

Poté, co se ve Storybrooku objeví Hook, napadne Belle v knihovně, ale podaří se jí schovat. Hook pak ukradne Goldovi očarovanou šálu, která by mu mohla umožnit opustit město, a Belle se podaří vypátrat Hookovu loď. Hook Belle chytne, ale je zachráněna Goldem, který Hook zmlátí svou holí. Belle se s Goldem loučí u hranic. V tom je však postřelena Hookem a padá za hranici města, čímž ztrácí své vzpomínky. Vidí Golda použít magii, když chce po Hoovi střelit ohnivou kouli, a je jím uzdravena.

V nemocnici ji navštíví Gold, ale ona ho pošle pryč. Později se vrací s naštípnutým šálkem, který mu nakonec rozbije. Gold konečně odchází. V nemocnici ji navštíví Ruby, jenž se ji snaží oživit vzpomínky. Později ji volá umírající Gold, aby ji vyjádřil své city. Belle je dojata a Gold zavěšuje. Když má být Belle konečně propuštěna z nemocnice, když ji navštíví Regina a dá jí vzpomínky Lacey, jejího alterega po dobu kletby. Gold se na Lacey snaží zapůsobit, ale Lacey z jejich rande u Babičky uteče. Večer Gold venku za barem mlátí Keitha, který se točil kolem Lacey. V tom se objeví právě Lacey, která je ohromena Goldovým chováním. Gold proto Keitha mlátí dál.

Poté, co Greg s Tamarou aktivují Regininu pojistku, která má za úkol zničit město, Leroy dá Goldovi lektvar, který Belle vrátí její vzpomínky. Gold chvíli váhá, ale nakonec jí lektvar podstrčí. A z Lacey je opět Belle. Když je pak Henry unesen, Belle se loučí s Goldem, který s ostatními míří na Hookově lodi do Země Nezemě.

Třetí série

Zatímco hrdinové odcestovali do Země Nezemě, Belle je pověřena, aby aktivovala kouzlo na ochranu Storybrooku. Než je však stačí aktivovat, dostanou se do města dva cizinci. O pár dní později přivede Leroy do Babiččina bistra za Belle mořskou vílu Ariel, kterou poslal Gold ze Země Nezemě. Společně pátrají po Pandořině skříňce, jenž může porazit Petra Pana, ale jsou vyrušeny dvěmi cizinci, kteří jim skříňku ukradnou. Cizince jim podaří včas zastavit a získat skříňku zpátky. Od cizinců se dozvídají, že Petr Pan vězní jejich sestru Wendy.

Hrdinové se vrací do Storybrooku a Belle se znovu shledává s Goldem. Brzy však všichni zjišťují, že je Pan podvedl a prohodil si s Henrym těla. Ve snaze Pana zastavit, Gold nakonec obětuje svůj život. Belle je zdrcena a společně s ostatními obyvateli Storybrooku se vrací do Začarovaného lesa.

Belle a Neal cestují do Rampelníkova zámku, kde v knihovně objeví Lumiere, kouzelný svícen, který je navede k hrobce Temného. Poté, co právě vzkříšený Rampl zachrání umírajícího Neala, chopí se dýky Temného prohnaná čarodějnice, která mu přikáže, aby Belle zabil. Lumiere se rozhodne očinit svou zradu a zadrží prohnanou čarodějnici, aby mohla Belle uprchnout. Belle se vrací do paláce zlé královny, kde hrdinům oznamuje, co se stalo. Společně s ostatními se vloupou do Rampelníkova zámku, aby od něj zjistili, jak porazit prohnanou čarodějnici. Sněhurka sešle Temnou kletbu a Belle se s ostatními vrací do Storybrooku.

Belle s ostatními pátrají po Nealovi. Když na něj Emma narazí v lese, Belle zjistí, co znamená jeho znamení na ruce – že by měl být mrtvý. Mary Margaret pak Belle oznámí, že Neal zemřel. Belle s Davidem, Emmou a Zvonilkou se marně pokouší dostat Golda ze Zelenina zajetí. Později Belle pomáhá Ariel a Hookovi najít prince Erika a odhalí, že Zeleniným plánem je návrat v čase. Poté, co je Zelena poražena, se Belle shledává s Goldem a dává mu zpět jeho dýku, ale Gold chce, aby si ji nechala. Netuší, že má pouze padělek. S Goldem se učástní korunovace prince Neala a u studny přání si bere Golda za muže.

Čtvrtá série

Belle odjíždí s Goldem na líbánky, aniž by tušila, že ji stále tahá za nos. Později Belle přikazuje Goldovi, aby ji dovedl do skrýše sněhové královny. Poté, co pohlédne do jejího kouzelného zrcadla, upadne do tranzu. Gold ji přenáší zpět do jeho obchodu, kde se Belle omlouvá, že mu lhala, a odhalí, že kvůli ní se Elsina sestra Anna ztratila. Také zjisťuje, že zrcadlo sněhové královny, je klíčem ke kouzlu roztříštěného pohledu. Belle najde kouzlo, díky kterému Emma dopadne Ingrid. Zatímco Emma vyslýchá Ingrid na stanici, Belle zjistí, že zrcadlo, která našli ve věži je podvrh. Společně s Goldem a hrdiny pak sleduje, jak Emmina moc dostala mimo kontrolu.

V Babiččině bistru pak s vílami pracuje na protikouzlu, které by všechny ochránilo před kouzlem roztříštěného pohledu. Gold ji poté odvádí do svého obchodu, kde ji dočasně uspí, aby ji ochranil před kouzlem sněhové královny. Po zrušení kouzla roztříštěného pohledu je Belle Goldem probuzena. Elsa, Anna a Kristoff se vrací do Arendellu. Anna ale před odchodem odhalí Goldovi plány. Emma a Mary Margaret se pokouší Golda zastavit v zabití Hooka, zatímco Belle se podaří získat dýku Temného. Nakazuje Goldovi, aby je přenesel k hranici města. Gold se Belle za všechno omlouvá, ale Belle mu rozkazuje, aby navždy opustil Storybrooke.

Belle a Hook pátrají po kouzle, které by osvobodilo víly z čarodějova klobouku. Z překladem ji pomůže profesor z Oxfordu a Regina osvobozuje víly z kloboku, bohužel i s monstrem Černobohem. Cruella a Uršula návštíví Golvů obchod, kde Bell za zády ukradnou malou skříňku. Belle však brzy zjišťuje, co jí ukradly. Když ji večer Gold tajně sleduje, přichází k ní Will, se kterým se políbí.

Hook navrhne Belle, že někam ukryje dýku Temného. Sejde se s Hookem na opuštěném místě, kde mu dýku předá. Později zjišťuje, že ji dala Goldovi, který se za vydával za Hooka. Belle je poté využita Reginou, která si vypůjčí její srdce, aby dostala z Golda jeho motiv. Regina dá její srdce Goldovi, který pověří Willa, aby ji ho vrátil.

V novém Isaacově příběhu Heroes and Villains je Belle manželkou Rampelníka, Světlého. Společně vychovávají dítě.

Zpátky ve Storybrooku přichází Belle do Goldova obchodu, kde se Gold zkácí k zemi a varuje ji před svou Temnotou. Belle běží k Babičce pro pomoc. Čarodějův učeň osvobozuje umírajícího Golda od temnoty. Gold končí ve spánku, ze kterého se již nemusí probrat.

Pátá série

Belle dostane od cestuje s ostaními hrdiny do Začarovaného lesa, kde zabrání Emmě v zabití Meridy. Během královského bálu v Kamelotu ji utěšuje Leroy, který věří, že každý lístek na její růži znamená naději.

Poté, co hrdinové osvobodí z vězení Lancelota a Meridu, je Belle právě Meridou unesena do její domoviny. Belle nakonec Meridě dokáže, že pokud si bude věřit, žádná kouzla nepotřebuje. Meridě se podaří zachránit její bratry a Belle se vrací do Kamelotu. Když Temný Hook sešle temnou kletbu, Belle se s ostatními ocitá zpět ve Storybrooku.

Potom, co Temná Emma unese a probudí Rampelníka, Belle se s Reginou, Robinem a Hookem vloupají do Emmina domu, kde naleznou Excalibur v kameni. Brzy se Belle ocitá v nebezpečí, neboť se stane cílem Meridy, která je ovládána Emmou. Rameplník se nakonec zachová jako hrdina a Belle zachrání.

Zatímco jsou hrdinové na záchranné výpravě v Podsvětí, jde Belle navšívit malého Neala a Robinovu dcerku, když je objeví Zelena, která si přišla pro své dítě. Obě jsou však i s dítětem vtaženy do mortálu z Podsvětí, který vytvořil Rampelník, aby pro Háda získal Zelenino dítě.

V Podsvětí se Belle setkává s Ramplem, od něj se dozví, že v sobě nosí jeho dítě. Hádes pošle proti Rampelníkovi Gastona, kterého se Belle snaží přesvědčit, aby opustil od své pomsty. Sama Belle však nakonec Gasotana shodí do řeky ztracených duší. Belle na sebe nakonec použije spací kletbu, aby tak oddálila narození svého dítěte, které ji chce Hádes vzít. Gold opuští Podsvětí, proto Belle uzavírá do Pandořiny skříňky, aby ji vzal s sebou.

Zpátky ve Storybrooku Rampelník požádá Moea, aby svou dceru probudil, ale ten odmítá. Belle ve skříňce později končí ve spárech Hydea. Hyde nakonec Ramplovi Belle vydá výměnou za Storybrooke.

Foto: ABC

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
babuna1999

Trošku nechápu co jí neustále táhne k Rampelníkovi, ale dobře no :D

16.2.2021 | 22:26:34
EmmaSwanJones

Stve me furt ta jeji naivita :D

31.12.2016 | 11:36:24
Aline

Je to taková dobrá, milá a naivní dušička, a proto ji mám ráda.

10.12.2016 | 4:10:09
Evi

Mám ju celkom rada, len tá jej nikdynekončiaca naivita :)

27.7.2016 | 20:54:01
Selenator_09

Bell je best

8.7.2016 | 17:06:21
Messpeerless

Bell mám ráda, jediný co mě už fakt štve je jak neustále věří Goldovi a vrací se k němu.

26.6.2016 | 8:21:25
VampKošilka

Moc výhrad k ní nemám. Je sice naivní, neopatrná, někdy hloupá( a to by jako znalkyně všelijaké literatury neměla). Ale Emilie DeRavin si tmavými vlasy a pár kily navíc vytvořila sympatický vzhled a celkově Belle je taková příjemná postava, né nic extra, ale vždy laskavá, ochotná, milá a se zlatým srdcem. Víc od ní nevyžaduji.

3.5.2016 | 17:28:34
Ridley

kým bola v blázinci mala som ju rada :D

3.3.2016 | 23:19:35
rhobos

Bella a Rumpl.. nejlepší pár i přes ty všechny překážky.. :)

29.1.2016 | 4:35:30
B.Wilde

Hned od začátku moje oblíbenkyně. :) Škoda že v poslední sérii nemá moc prostor a navíc ji teď asi na nějaký čas vyřadí úplně…

5.12.2015 | 15:19:49
1

Nepřehlédněte

Edňáci hodnotí finále seriálu Once Upon a Time

Edňáci hodnotí finále seriálu Once Upon a Time

Závěrečná epizoda Leaving Storybrooke uzavřela dlouhou sedmiletou cestu seriálu. Splnila naše očekávání a byla seriálu důstojným finálem?

Děkujeme

Děkujeme za vaši přízeň

Děkujeme za vaši přízeň

Sedm pohádkových let je u konce a celá naše redakce vám tímto děkuje za vaši dlouholetou přízeň.

Reklama

Fotky z finále

Fotky z finále

Nejlepší postavy

Narozeniny herců

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama