Once Upon a Time (Bylo, nebylo)
87/100 - 418×

Once Upon a Time(Bylo, nebylo)

Zlá královna, macecha Sněhurky, mocnou kletbou přenesla téměř všechny pohádkové bytosti do světa lidí, do zapadlého městečka Storybrooke. Na svoji skutečnou totožnost si nepamatují, žijí celkem běžné životy a ani jim není divné, že město nikdo z nich neopouští, vůbec nestárnou a v rukách starostky je soustředěna všechna moc. Podle legendy může kletbu zrušit jediný člověk, dcera Sněhurky a Prince Krasoně, kterou z království zachránili ještě jako nemluvně těsně před tím, než ostatní kletba uvěznila v Storybrooku. Adoptivní synek starostky věří, že tou osobou, a zároveň jeho biologickou matkou, je praktická a nezávislá Emma Swan z Bostonu…

USA | 2011 | Ukončeno
vysílání
7 sezón | ABC | 42 minut
žánr
Drama, Fantasy, Rodinný
hrají
Josh Dallas (David Nolan), Jennifer Morrison (Emma Swan), Jared Gilmore (Mladší Henry Mills), Robert Carlyle (Pan Gold), Robert Carlyle (Rampelník), Josh Dallas (Princ Krasoň), Meghan Ory (Ruby), Meghan Ory (Červená Karkulka), Eion Bailey (August W. Booth), Dylan Schmid (Baelfire), Emilie de Ravin (Belle French), Sebastian Stan (Jefferson), Josh Dallas (Princ James), Jamie Dornan (Šerif Graham), Ginnifer Goodwin (Sněhurka)

David Nolan

David Nolan

Neznámý muž, který ležel v nemocnici v komatu, dokud ho neprobudila četba Mary Margaret. V pohádkové říši jako princ Krasoň.

Sezóny 7
2011 - 2018

David skončil v komatu potom, co byl těsně před sesláním temné kletby zlé královny málem zabit. Než se probudil, jmenoval se John Doe, neboť nikdo neznal jméno.

První série

Několik dní po Emmině příchodu, na Henryho žádost poprosí Emma Mary Margaret, aby muži v komatu něco přečetla z Henryho pohádkové knihy. Uprostřed vypravování chytne Mary Margaret za ruku. V noci se pak David vzbudí a dojde k mýtnému mostu, kde ho najde Mary Margaret a přivádí zpět do nemocnice, kde se ukáže jeho žena Kathryn. David si vybere žít s Mary Margaret. Když se mu však díky Goldovi vrací vzpomínky na jeho život s Kathryn, setká se u mýtného mostu s Mary Margaret, kde ji oznámí, že chce zapracovat na jeho manželství s Kathryn.

Po smrti šerifa Grahama pomáhá David s propagací kandidáta Sidneyho Glasse, zatímco Mary Margaret propaguje Emmu. I když se David rozhodl být s Kathryn, stále nedokáže přestat myslet na Mary Margaret. Oba přijdou na to, že do Babiččina bistra přichází přesně v 7:15 jen proto, aby se viděli. Kathryn se o jejich aférce od Reginy brzí dozví. Po zmizení Kathryn se David začne kvůli důkazům strachovat, že ji zabil, aniž by o tom věděl. Když je nalezena krabice s Kathryniným srdcem, je David zbaven obvinění, neboť otisky se shodují s Mary Margaret. David se ji snaží očisit, ale hlavu mu zamotají střípky z jeho života prince Krasoně, kde chce Sněhurka zabít zlou královnu, a dá si je dohromady s vraždou Kathryn.

Poté, co je Kathryn nalezena živá a Mary Margaret je puštěna na svobodu, ji chce David navštívit u ní doma, ale Emma ho na její žádost posílá pryč. Mary Margaret Davida odmítne, proto chce odjet z města. V tom je kletba zlomena a mu se vrací vzpomínky na jeho život prince Krasoně. Vrací se zpět do Storybrooku, kde se na ulici shledává s Mary Margaret, která si již také vzpomněla na svůj předešlý život. Celé město je náhle pohlceno fialovým kouřem, který značí příchod magie.

Druhá série

David a Mary Margaret se shledávají se svou ztracenou dcerou. Poté, co jsou Emma a Mary Margaret vtaženy s přízrakem do portálu, David a Henry spolupracují na „operaci Škorpion“, jejíž úkolem je přivést je domů. V nepřítomnosti Emmy zastupuje pozici šerifa. Společně s Reginou zastaví nemrtvého Daniela, kterého vzkřísil Dr. Whale. Davidův a Henryho pokus přivést Emmu a Mary Margaret domů je zamřen, když se Albertu Spencerovi podaří ukrást a spálit Jeffersonův klobouk, který chtěli ve spojení s vílím prachem použít k otevření portálu do Začarovaného lesa.

Potom, co Henry začne ve snech komunikovat s Aurorou, díky které se dozvídají, že Emma a Mary Margaret jsou v pořádku, David poprosí Reginu, aby na něj seslala spící kletbu. Ve snu se setkává s Mary Margaret a řekne jí o kouzelném inkoustu v Rampelníkově cele. Pod spací kletbou zůstavá až do návratu Mary Margaret, která jej probouzí polibkem z pravé lásky.

Poté, co je Hook puštěn z nemocnice, zavede Davida a ostatní na svou loď, kde najdou obra Antona. Anton vyjede po Davidovi, neboť ho považuje za Jamese, jeho zlé dvojče. Když je David ochoten obětovat svůj život, aby Antona zachránil, Anton konečně uvěří jeho slovům. V závodě o čas při hledání dýky Temného se jim ji podaří najít dřív než Cora, ale ta má rukojmí, Sněhurčinu starou přítelkyni Johannu. Cora se jim přizná, že zabila Sněhurčinu matku, a po vyměně jsou David a Mary Margaret svědky Johanniny smrti. Po bitvě s Corou a Regino se David marně snaží zastavit Mary Margaret, aby kouzelnou svíčkou neprovedla smtící kouzlo. Když se s Mary Margaret pokouší zastavit Reginu, nachází ji s Cořiným mrtvým tělem v náručí.

Když jsou záměry Grega a Tamary konečně odhaleny, jde od nich s Hookem získat kouzelné fazole, aby mohli uprchnout před zkázou Storybrooku. Hook jim fazoli vezme, ale Regině a Emmě se podaří zkázu odvrátit. Vzápětí všichni zjistí, Greg a Tamara unesli Henryho do Země Nezemě. David se ho společně s Emmou, Reginou, Rampelníkem, Hookem a Mary Margaret vydává na Hookově lodi zachránit.

Třetí série

Během záchranné mise v Zemi Nezemě se David otráví snovým přízrakem. Svou otravu tají a pomalu umírá. David se s Hookem vydává na výpravu k nalezení sextantu, díky kterému by se mohli dostat zpátky do Storybrooku. Místo toho ho Hook zavede k magické vodě, která ho vylečí za podmínky, že už nikdy nebude moci opustit Zemi Nezemi.

Po tom, co to Mary Margaret zjistí, je ochotná s ním v Zemi Nezemi zůstat. Po nějaké době se David a ostatní opět střetávají s Goldem. Gold dá Davidovi šanci vrátit se do Storybrooku, kde může vytořit lektvar, který by ho mohl zbavit závilosti na kouzelné vodě a Zemi Nezemi. Po Panově porážce se všichni vrací zpět do Storybrooku. Když se Gold obětuje, aby se jednou provždy zbavil Pana, musí se David navždy rozloučit se svou dcerou a vnukem, aby mohla Regina zvrátit Panovu smrtící kletbu.

Události před druhou kletbou naleznete u postavy Princ Krasoň.

Po seslání druhé kletby se David a ostatní ocitají zpět ve Storybrooku bez vzpomínek na uplynulý rok. David a ostatní se snaží odhalit jejich nepřítele, který je nakonec odhalen díky Nealově oběti u něj doma, neboť Zelena se vydávala za porodní bábu, která se starala o těhotnou Mary Margaret. Po bitvě v přístavu je kletba zlomena a všem se vrací vzpomínky.

Poté, co Zelena unese jeho novorozeného syna, aby otevřela časový portál, se ji David s Emmou, Hookem, Robinem a Reginou vydají zastavit. Nakonec je Zelena poražena, David získává zpět svého syna, který je pojmenován podle zemřelého Neala.

Čtvrtá série

Poté, co je Emma uvězněna s Elsou v ledové jeskyni, David zjistí, že v minulosti potkal a zachránil její setru, Annu. Díky Davidovi si Elsa začne znovu věřit, a dostává sebe a Emmu ven. David Else slíbí, že její sestru najdou. Když je na Marianu sesláno ledové kouzlo, snaží se zachránit Hooka před Sněhobou královnou. Oba jsou zachráněni Emmou.

Emma, jejíž magie se dostane kvůli Ingrid mimo kontrolu, Davida omylem zraní. Mary Margaret ji okřikne, a Emma odjíždí pryč. Po seslání kouzla roztříštěného je David zavřený v cele, kde sleduje bitvu mezi Mary Margaret a Reginou.

O několik týdnů později se před hranicí města objeví Cruella a Uršula, které žádají povolení ke vstupu. David a Mary Margaret z jejich příchodu moc nadšení nejsou, neboť temné královny znají jedno jejich velké tajemství. Ve strachu, že chce Gold naplnit Emmino srdce temnotou, odhalí David s Mary Margaret Emmě tajemství ohledně jejího narození. Potom, co je Henry unesen Cruellou, se Davidovi a Mary Margaret podaří najít autora, který jim odhalí, že Cruella nikomu ublížit nemůže. Společně se snaží Emmu varovat, ale dojdou pozdě. Emma již Cruella zabila, aby Henryho ochránila.

Ve snaze zastavit Autora, David a ostatní zjistí, že čarodějův učeň je zavřen v čarodějově klobouku, a s pomocí matky představené ho vypouští ven. Emma, Regina a čarodějův učeň se pokouší autora zastavit, ale než se k němu dostanou, napíše autor pro všechny nový příběh.

Události alternativní reality naleznete u postavy Princ Krasoň.

Zpátky ve Storybrooku osvobozuje učeň umírajícího Golda od temnoty, které se podaří z čarodějova klobouku dostat ven. David a Mary Margaret se vydají temnotu najít. Nakonec jsou svědky toho, jak Emma zachrání Reginu a stává se novou Temnou. Emma mizí v oblaku temnoty, na zem dopadá jen dýka z jejím jménem.

Foto: ABC

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Selenator_09

Je docela dobrej ale krasoň je lepší

8.7.2016 | 17:37:04
Messpeerless

David je super, ale dávám přednost Charmingovi.

26.6.2016 | 8:29:34
Xavik

V normálním světě je to rozumný charakter. :)

admin
13.12.2015 | 17:04:28
serpendity

pekný,,,

25.11.2012 | 15:38:28

Nepřehlédněte

Edňáci hodnotí finále seriálu Once Upon a Time

Edňáci hodnotí finále seriálu Once Upon a Time

Závěrečná epizoda Leaving Storybrooke uzavřela dlouhou sedmiletou cestu seriálu. Splnila naše očekávání a byla seriálu důstojným finálem?

Děkujeme

Děkujeme za vaši přízeň

Děkujeme za vaši přízeň

Sedm pohádkových let je u konce a celá naše redakce vám tímto děkuje za vaši dlouholetou přízeň.

Reklama

Fotky z finále

Fotky z finále

Nejlepší postavy

Narozeniny herců

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama