Once Upon a Time (Bylo, nebylo)
87/100 - 418×

Once Upon a Time(Bylo, nebylo)

Zlá královna, macecha Sněhurky, mocnou kletbou přenesla téměř všechny pohádkové bytosti do světa lidí, do zapadlého městečka Storybrooke. Na svoji skutečnou totožnost si nepamatují, žijí celkem běžné životy a ani jim není divné, že město nikdo z nich neopouští, vůbec nestárnou a v rukách starostky je soustředěna všechna moc. Podle legendy může kletbu zrušit jediný člověk, dcera Sněhurky a Prince Krasoně, kterou z království zachránili ještě jako nemluvně těsně před tím, než ostatní kletba uvěznila v Storybrooku. Adoptivní synek starostky věří, že tou osobou, a zároveň jeho biologickou matkou, je praktická a nezávislá Emma Swan z Bostonu…

USA | 2011 | Ukončeno
vysílání
7 sezón | ABC | 42 minut
žánr
Drama, Fantasy, Rodinný
hrají
Josh Dallas (David Nolan), Jennifer Morrison (Emma Swan), Jared Gilmore (Mladší Henry Mills), Robert Carlyle (Pan Gold), Robert Carlyle (Rampelník), Josh Dallas (Princ Krasoň), Meghan Ory (Ruby), Meghan Ory (Červená Karkulka), Eion Bailey (August W. Booth), Dylan Schmid (Baelfire), Emilie de Ravin (Belle French), Sebastian Stan (Jefferson), Josh Dallas (Princ James), Jamie Dornan (Šerif Graham), Ginnifer Goodwin (Sněhurka)

Jefferson

Jefferson

Klouboučník, jako jeden z mála si vzpomíná na život před kletbou.

Sezóny 2
2011 - 2012

Jefferson žije se svou dcerou Grace spokojený život, do chvíle, kdy se u nich doma objeví Zlá královna, která Jeffersonovi nabídne práci – získat něco z jiné země. Jefferson slíbí Grace, že se brzy vrátí, a přijímá královninu nabídku. Společně cestují do Řiše Divů, kde se jim podaří zachránit Reginina otce ze spárů Srdcové královny. Královna Jeffersona zradí a zpátky do Začarovaného lesa se vrací se svým otcem. Následně Jeffersona chytí stráže a dovedou ke Srdcové královně, která mu nechá setnout hlavu, ale Jefferson stále žije. Srdcové královně prozradí, co se stalo s Reginou a jeho kloboukem, královna mu přikáže vyrobit nový.

Po seslání temné kletby zůstávají Jeffersonovi vzpomínky na jeho život v pohádkové zemi a dostává vzpomínky na falešný život ve Storybrooku. Když zjistí, že jeho dcera žije v sousedství, ale nepamatuje si na něj, snaží se marně opustit město.

První série

Poté, co se ve městě objeví Emma, začne ji tajně sledovat, neboť věří, že by mohla mít magii, díky které by se s dcerou mohl dostat zpátky do Začarovaného lesa. Jednou v noci Jefferson unese Mary Margaret, která utekla z vězení. Emma, ve snaze Mary Margaret najít, omylem srazí Jeffersona autem. Jako omluvu ho odváží domů. Jefferson ji pozve dovnitř a nabídne ji čaj, po kterém Emma usíná. Jefferson se snaží Emmu přesvědčit o existenci pohádek, aby použila svou magii, ale Emma si o něm myslí, že je šílenec. Nakonec se jí podaří Jeffersona omráčit a s Mary Margaret prchají. Po chvíli se jim opět staví do cesty. Poté, co ho Mary Margaret shodí z okna, záhadně mizí.

Později, Jefferson uzavírá dohodu s Reginou – pomůže jí zbavit se Emmy za to, že ho s dcerou vrátí do Začarovaného lesa. Pomocí jeho starého klobouku získává pro Reginu z minulosti její otrávené jablko, ze kterého Regina pro Emmu upeče koláč na rozloučenou.

Jablečným koláčem se ale otráví Henry, takže Regina odmítá splnit svou část dohody. Rozzuřený Jefferson osvobodí Belle z psychiatrické léčebny, a posílá ji za Goldem, aby mu řekla, kdo ji celou dobu držel jako vězně.

Druhá série

David žádá od Jeffersona pomoc při zachráně Emmy a Mary Margaret. Jefferson odmítá. Když je v přístavu osloven Henrym, myslí si, že jde se stejnou prosbou jako David, ale ten ho přemlouvá, aby si promluvil se svou dcerou, Paige. Jefferson jde za ní a vidí, jak vychází ze školy. Když na ni zavolá jejím jménem ze Začarovaného lesa, Grace, otočí se a běží do jeho náruče.

Foto: ABC

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
fanta2pomeranc

Sexy…

23.4.2018 | 9:25:09
OliviaBenson.

Mad Hatter/Jefferson měl potenciál jako kráva a oni ho nevyužili, věčná škoda

13.4.2017 | 19:19:19
kefa9

On je strašně cute :D

26.10.2016 | 14:33:57
Selenator_09

Nic moc

8.7.2016 | 17:35:34
Evi

Prosím ešte ho tam vráťte :)

9.5.2016 | 15:47:04
Xavik

Nevyužitej potenciál.

admin
20.12.2015 | 17:18:08

Nepřehlédněte

Edňáci hodnotí finále seriálu Once Upon a Time

Edňáci hodnotí finále seriálu Once Upon a Time

Závěrečná epizoda Leaving Storybrooke uzavřela dlouhou sedmiletou cestu seriálu. Splnila naše očekávání a byla seriálu důstojným finálem?

Děkujeme

Děkujeme za vaši přízeň

Děkujeme za vaši přízeň

Sedm pohádkových let je u konce a celá naše redakce vám tímto děkuje za vaši dlouholetou přízeň.

Reklama

Fotky z finále

Fotky z finále

Nejlepší postavy

Narozeniny herců

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama