Once Upon a Time (Bylo, nebylo)
87/100 - 418×

Once Upon a Time(Bylo, nebylo)

Zlá královna, macecha Sněhurky, mocnou kletbou přenesla téměř všechny pohádkové bytosti do světa lidí, do zapadlého městečka Storybrooke. Na svoji skutečnou totožnost si nepamatují, žijí celkem běžné životy a ani jim není divné, že město nikdo z nich neopouští, vůbec nestárnou a v rukách starostky je soustředěna všechna moc. Podle legendy může kletbu zrušit jediný člověk, dcera Sněhurky a Prince Krasoně, kterou z království zachránili ještě jako nemluvně těsně před tím, než ostatní kletba uvěznila v Storybrooku. Adoptivní synek starostky věří, že tou osobou, a zároveň jeho biologickou matkou, je praktická a nezávislá Emma Swan z Bostonu…

USA | 2011 | Ukončeno
vysílání
7 sezón | ABC | 42 minut
žánr
Drama, Fantasy, Rodinný
hrají
Josh Dallas (David Nolan), Jennifer Morrison (Emma Swan), Jared Gilmore (Mladší Henry Mills), Robert Carlyle (Pan Gold), Robert Carlyle (Rampelník), Josh Dallas (Princ Krasoň), Meghan Ory (Ruby), Meghan Ory (Červená Karkulka), Eion Bailey (August W. Booth), Dylan Schmid (Baelfire), Emilie de Ravin (Belle French), Sebastian Stan (Jefferson), Josh Dallas (Princ James), Jamie Dornan (Šerif Graham), Ginnifer Goodwin (Sněhurka)

Killian Jones

Killian Jones

Pirát známý pod jménem kapitán Hook.

Sezóny 6
2012 - 2018

Jako malého chlapce Killiana a jeho bratra Liama opouští otec a prodává je kapitánovi lodě, na které se plavili. O mnoho let později, se oba bratři, královští námořníci, vydávají do Země Nezemě, aby získali Snový přízrak, který dokáže vyléčit jakákoliv zranění. I přes Panovo varování je Liam přízrakem otráven, ale vzápětí vyléčen kouzelnou vodou. Po návratu domů Liam umírá, protože po užití vody nesměl nikdy opustit Zemi Nezemi. Z Killiana se stává pirát a kapitán lodi Jolly Roger.

Později se k jeho posádce připojuje Milah, která opustila svého zbabělého manžela Rampelníka. O nějaký čas později, se Killian znovu setkává s Rampelníkem, který ze zuřivosti zabije Milah a Hookovi usekne ruku, aby získal kouzelnou fazoli, což se mu stejně nepovedlo. Od té chvíle se Killianovi přezdívá kapitán Hook. Posádka Jollyho Rogera se vydává do Země Nezemě, kde Hook narazí na Baelfirea, syna Milah. Když Baelfire zjistí, že Hook je tím pirátem, který údajně zabil jeho matku, je na Hook naštvaný. Hook ho nakonec vydá ztraceným chlapcům. Po čase se Hook vrací do Začarovaného lesa.

Poté, co se Hook vloupe do královnina paláce, aby získal od Belle inforamce o dýce Temného, je chycen Zlou královnou, která ho pošle zabít jeho otce. Hook chce dát jeho otci možnost k útěku, ale zjistí, že má malého syna, který se jmenuje po Hookově zemřelém bratrovi Liamovi. Před domem svého otce zabije. Hook cestuje, na rozkaz královny do Říše Divů, aby zabil její matku, Coru. Hook však přijme Cořinu nabídku a Cora předstírá před Reginou svou smrt. On a mnoho dalších jsou ochráněni před Temnou kletbou Cořinou kopulí.

První série

Tato postava se v první sérii neobjevuje.

Druhá série

Po zlomení kletby, Hook a Cora pokračují ve svém plánu. Hook se infiltruje do Emminy skupiny, aby získal pro Coru kouzelný kompas. Emma se mu rozhodně důvěřovat, ale když spolu získají od obra kompas, nechá ho tam. Hookovi a Coře se podaří hrdinky chytit do pasti a získat kompas, ale u jezera Nostos jsou poraženi. Díky fazoli, kterou Hook vzal obrovi, se však oba doplaví až do Storybrooku.

Ve Storybrooku se Hook znovu utkává s Ramplem, který Hooka zbije, aby ochránil Belle, ale Hook jde znovu proti němu, když na hranici města postřelí Belle. Vzápětí přijíždí do města neznámé auto, které Hooka zrazí. Hook je propuštěn z nemocnice a cestuje do New Yorku, aby zabil Golda, dokud je bezbranný. Hook Golda bodne otráveným hákem, ale vzápětí je omráčen Emmou.

Hook zradí Reginu, protože spolupracuje s Gregem a Tamarou, ale když se rozhodnou zničit celé městě, rozhodně se pomoct hrdinům. Společně s Emmou, Reginou, Goldem, Davidem a Mary Margaret se vydává zachránit Henryho, který byl Gregem a Tamarou unesen do Země Nezemě.

Třetí série

V Zemi Nezemi se Hook pomalu zbližuje s Emmou, což vyvrcholí jejich prvním polibkem. Když Hook zjistí, že je David otráven snovým přízrakem, vydává se s ním na falešnou cestu k nalezení sextantu, aby mu zachránil život. Po zdánlivé porážce Pana se všichni vrací zpět do Storybrooku. Když je celý Storybrooke kvůli Panově kletbě zničen, vrací se Hook s ostatními do Začarovaného lesa.

Hook získá od Černovouse zpět svou loď, kterou však prodá, aby se dostal k Emmě do New Yorku. Hook navrací Emmě vzpomínky a vrací se i s Henrym do Storybrooku, kde nyní vládne prohnaná čarodějnice. Zelena rozkáže Hookovi, aby polibkem vzal Emmě její moc, ale on to nedokáže, proto Zelena unese Henryho. Emma naštěstí objeví svou světlou magii, čímž je Zelena dočasně poražena a Henry zachráněn.

Kletba je zlomena, ale Zelenin plán vrcholí. Gold, který je pod její nadvládou, skoro utopí Hooka, proto mu Emma musí dát umělé dýchání, címž ztrácí svou magii. Společně s Emmou, Reginou, Davidem a Robinem jdou zachránit Sněhurčino dítě. Regina použije proti Zeleně světlou magii, kterou je konečně poražena.

Hook propadne s Emmou časovým portálem do minulosti, kde je Emma svědkem setkání jejích rodičů. Poté, co se mu a Emmě podaří dát vše, co pokazili, do pořádku, vrací se zpět do současnosti, aniž by tušili, že s sebou přivedli Elsu.

Čtvrtá série

Poté, co Regina zničí ledové monstrum, které někdo ve městě vytvořil, spolupracuje s Davidem, aby zachránili Emmu z ledové jeskyně, kde zůstala uvězněna s vystrašenou Elsou. Když je později s Elsou napaden Sněhovou královnou, zachrání mu Emma život. Hook požádá Golda, aby mu vrátil jeho ruku, jinak řekně Belle o falešné dýce. Když později zmlátí Willa, dojde mu, že ruka z něho dělá zase toho krvelačného piráta, proto požádá Golda, aby si ji vzal zpátky. Napřed ale cestuje s Goldem zavřít jednoho starce do klobouku.

Hook se snaží varovat Emmu před Goldem, který jí chce zavřít do čarodějova klobouku, zatímco ona si myslí, že jí pouze zbaví její magie, jež se kvůli Sněhové královně dostala mimo kontrolu. Hooka však zastaví právě Gold a vezme vyrve mu srdce. Na Goldův příkaz uvězní matku představenou a ostatní víly do čarodějova klobouku, jako náhradu za Emmu.

Po zrušení kletby roztříštěného pohledu plánuje Gold rozdrtit Hookovo srdce, aby dokončil kouzlo, které ho odprostí od dýky Temného. Díky Anně však hrdinové Golda odhalí a Belle bere Goldovi dýku.

Po příchodu Temných královen do města se Hook přizná Emmě, že má s Uršulou společnou minulost. Zatímco je Regina v utajení u Temných královen, využije Gold Hookovu podobu, aby získal od Belle zpět svou dýku. Hook se od Uršuly dozví, že Gold plánuje naplnit Emmino srdce temnotou. Hook s Davidem a Mary Margaret považují autora za hrozbu, proto nechtějí, aby byl osvobozen, ale Emmě se to přesto podaří. Hook a ostatní hrdinové pak v lese pátrají po uprchlém autorovi, ale marně.

August ukáže hrdinům obrázek čarodějova učně, v němž Hook pozná muže, kterého s Goldem zavřeli do klobouku. Matka představená jej osvobodí, ale zastavit Isaaca již nestihnou.

V alternativní realitě slouží Hook Černovousovi na Jolly Rogerovi. Jednoho dne za ním přijde Henry, který přemůže Černovouse a požádá Hooka o pomoc. Společně zachrání z věže Emmu. Chvíli poté jsou však obklíčení královnou Sněnurkou a Krasoň Hooka zabije.

Poté, co Henry, jako nový autor, odčinní Isaacovi činy, se všichni vrací do Storybrooku, kde je Hook zase naživu. Brzy na to však musí přihlížet Emmině hrdinské oběti, když zachrání Reginu před temnotou. Emma mizí v oblaku temnoty a na zem dopadá jen dýka s jejím jménem.

Pátá série

Hook se s Henrym vydá za Zelenou, aby jim pomohla dostat se k Emmě. Zelena sice uprchne, ale Regině se ji podaří zastavit a přesměrovat teleportační kouzlo k Emmě. Po příchodu do Začarovaného lesa se hrdinům podaří zachránit Meridu před Emmou a společně s Artušem a jeho rytíři cestují do Kamelotu. Hook se účastní královského plesu a Davidova pasování na rytíře kulatého stolu.

Poté, co hrdinové osvobodí Merlina a odhalí Artušovy plány, je Hook velkou podporou Emmě, které Merlin pomáhá zbavit se temnoty. Když Emma zachrání svou rodinu před Artušem a Zelenou, je Hook lehce poraněn Excaliburem. Emma mu zranění v mžiku vylečí. Emmě se podařilo získat jiskru, proto již může spojit Excalibur s dýkou Temného. V tom se však Hookovi obnoví zranění a padá k zemi. Aby mu Emma zachránila život, přemění ho v Temného. Z Emmy se kvůli tom stává plnohodnotná Temná. Emma se snaží Hooka vést, ale Hook podlehne temnotě a zabije Merlina. Emma všem vymaže vzpomínky a přenese je Temnou klebou do Storybrooku.

Hook a ostatní se probouzí v Babiččině bisru, kde zjistí, že si nic nepamatují a že při zachráně Emmy selhali. Hook Emmu sleduje a snaží se ji přesvědčit, aby se mu svěřila s tím, co se jí v Kamelotu stalo. Tak mu Emma několikrát zachrání život, když se do celé věci vloží Zelena, která Hookovi ukáže v lapači snů pravdu. V Hookovi se opět probudí temnota a začne plánovat svou pomstu vůči Goldovi. Po své nezdařené pomstě použije u jezera Goldovu krev na svém háku, kterou z Podsvětí povolává všechny Temné, co kdy žili. Hook se však v poslední chvíli obrátí proti nim a uvězní je v Excaliburu, kterým jej pak Emma musí probodnout. Hook umírá v Emmině náruči a jeho duše putuje do Podsvětí.

Hook je vězněn v Hádově podzemním vězení, odkud pomůže utéct mladé dívce Megaře. Hádes ho poté nutí, aby vytesal na náhrobky tři jména svých přátel, kteří zůstanou v Podsvětí místo nimi osvobozených duší. Hook odmítne, za což ho Hádes přiváže nad řeku duší. Za pomoci Golda a Milah jej Emma zachrání. Brzy se znovu shledává se svým bratrem Liamem, který ho přesvědčí, aby s ním odešel na lepší místo. Hook a Liam brzy padnou do zajetí kapitána Silvera, ale díky Liamově hrdinské oběti může Liam a členové Silverovy posádky nakonec jít dál, Hook se ale rozhodne zůstat. Poté, co hrdinové pomůžou Hádovi zachránit Zelenu před Goldem a Panem, navede Emmu a Hooka ke kouzelné ambrozii, která by Hookovi mohla pomoc vrátit se mezi živé. Na místě však zjišťují, že je Hádes podvedl. Hook se proto rozloučí s Emmou, která je nucena s ostatními odejít z Podsvětí.

V Podsvětí se brzy objeví Artuš, který Hookovi pomůže najít chybějící stránky s Hádovým plánem a poslat je Emmě. Zatímco Hook jde na lepší místo, Artuš se rozhodne zůstat, neboť konečně našel své zlomené království, které musí napravit. Hook se na Olympu setkává s Diem, který ho za účast v Hádově porážce posílá zpět na zem mezi živé. Hook se shledává s Emmou a zjišťuje o Robinově smrti. Když Zelena posílá obyvatelé Kamelotu zpět do jejich země, vtáhne portál i ji, Hooka, Davida a Sněhurku do neznámé země, kde padnou do zajetí zlého Hydea. Ze Země nevyřčených příběhů se nakonec dostanou až díky Henryho portálu, který vytvořila víra lidí v New Yorku. Hrdinové se vrací do Storybrooku.

Foto: ABC

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
babuna1999

Asi moje nejoblíbenější postava z celého seriálu. Od vzhledu po humor.. 10/10 <3

16.2.2021 | 22:18:44
jeanette93

Ze začátku jsem tuto postavu moc nemusela, ale později jsem si ji oblíbila. V sedmé sérii se mi moc líbil. Řekla bych asi ze všech sérií nejvíc

26.5.2018 | 13:03:05
Nienna Tears

Ze začátku mi nebyl příliš sympatický, ale postupně jsem se do něj zamilovala. Miluju jeho obličeje, poznámky, … Navíc je asi nejkrásnější postavou seriálu. Co se týče 2. série, tak si hrozně moc užívám flashbacky a doufám, že jich bude, co nejvíce. Jako Rogers je pro mě docela průměrný. Na druhou stranu mi vůbec nevadí, že je v 2. sérii, Hook trošku jiný než ten ze Storybrook. Celkově se mi hrozně moc líbilo, jak Colin všechny Hooky ztvárnil a zejména obdivuju, jak hrál starého Hooka. Ten mi byl ze začátku trochu nesympatický, ale když se objevil v epizodě a pirate´s life spolu s mladým Hookem, tak jsem si tuto epizodu zamilovala. :)

18.3.2018 | 1:07:48
ReginaEmmaKillianArmy

Najlepšia a najkrásnejšia postava z celeho serialu

4.11.2017 | 10:29:18
myslenka333

nej nej nej postava tohohle serialu <3 <3<3

12.7.2017 | 22:07:14
Semiramis2002

Nejlepší a nejhezčí postava z seriálu. Já prostě miluji ty jeho sarkastický poznámky :-D

21.5.2017 | 11:45:19
KaraSnowAllen

Co vlastně každému tolik vadí? CS? Kdyby se Dornan nerozhodl raději točit pseudoerotickou trilogii, tak by s ní byl Graham, též by to vadilo? Štve mě, že od S4 jen dělá Emmě ocásek, H&K nevědí, co s ním. Nejvíce mě baví jeho sakrasmus, pro piráty mám slabost. Že je pěkný a nemá dlouhé vousy? Sněhurka není hezčí než Zlá královna v tomto seriálu, to nikoho neštve? :D Pokud si ho někdo oblíbil pro vzhled, je to blbost. Pokud ho někdo nesnáší kvůli vzhledu, je to též blbost. Já jsem ráda, že mi v OUaT skoro nikdo nevadí a Killian je můj favorit, od první chvíle, co se objevil. Jen mě vůči němu mrzí to, že ho nějak zatlačili do toho, že je to prostě Emmin frajer a jakýkoliv pokus o samostanost nekončí slavně, jako v S2 a S3, kde jeho storylines byly zajímavé, teď už je jeho život jen o Emmě.

10.2.2017 | 16:29:44
WillMax

Nejlepší postava co mohli do tohoto úžasného seriálu přidat. :o

15.1.2017 | 12:53:27
Canaimas

Má chudák ( ne) výhodu v tom, že je pohledný. To totiž ne každému vyhovuje, a ne každý mu to dokáže odpustit. Ne každý si dokáže připustit, že to jak vypadá nemusí nutně ve všech případech být důvodem, proč ho mít rád. Proto je buď milovaný nebo nenáviděný. Já nepopírám, že jemu a Emmě fandím už od začátku, a doufám, že skončí happyendem, jak to má v každé pohádce být :-) Jako postava mě pořád baví, přestože se přidal na stranu dobra. Jeho sarkasmus a vtípky ho neopustily, a trochu té temnoty v něm zůstalo, takže není úplně 100% klaďasem. A že je to kus ? No a co? Nevím, proč bychom se taky nemohli podívat na krásnýho mužskýho :-)

13.11.2016 | 16:31:12
Blindkiwi

Hook je prostě srdcovka ♥

11.11.2016 | 18:01:02

Nepřehlédněte

Edňáci hodnotí finále seriálu Once Upon a Time

Edňáci hodnotí finále seriálu Once Upon a Time

Závěrečná epizoda Leaving Storybrooke uzavřela dlouhou sedmiletou cestu seriálu. Splnila naše očekávání a byla seriálu důstojným finálem?

Děkujeme

Děkujeme za vaši přízeň

Děkujeme za vaši přízeň

Sedm pohádkových let je u konce a celá naše redakce vám tímto děkuje za vaši dlouholetou přízeň.

Reklama

Fotky z finále

Fotky z finále

Nejlepší postavy

Narozeniny herců

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama