Once Upon a Time (Bylo, nebylo)
87/100 - 418×

Once Upon a Time(Bylo, nebylo)

Zlá královna, macecha Sněhurky, mocnou kletbou přenesla téměř všechny pohádkové bytosti do světa lidí, do zapadlého městečka Storybrooke. Na svoji skutečnou totožnost si nepamatují, žijí celkem běžné životy a ani jim není divné, že město nikdo z nich neopouští, vůbec nestárnou a v rukách starostky je soustředěna všechna moc. Podle legendy může kletbu zrušit jediný člověk, dcera Sněhurky a Prince Krasoně, kterou z království zachránili ještě jako nemluvně těsně před tím, než ostatní kletba uvěznila v Storybrooku. Adoptivní synek starostky věří, že tou osobou, a zároveň jeho biologickou matkou, je praktická a nezávislá Emma Swan z Bostonu…

USA | 2011 | Ukončeno
vysílání
7 sezón | ABC | 42 minut
žánr
Drama, Fantasy, Rodinný
hrají
Josh Dallas (David Nolan), Jennifer Morrison (Emma Swan), Jared Gilmore (Mladší Henry Mills), Robert Carlyle (Pan Gold), Robert Carlyle (Rampelník), Josh Dallas (Princ Krasoň), Meghan Ory (Ruby), Meghan Ory (Červená Karkulka), Eion Bailey (August W. Booth), Dylan Schmid (Baelfire), Emilie de Ravin (Belle French), Sebastian Stan (Jefferson), Josh Dallas (Princ James), Jamie Dornan (Šerif Graham), Ginnifer Goodwin (Sněhurka)

Mladší Henry Mills

Mladší Henry Mills

Adoptovaný syn starostky. Jeho biologickou matkou je Emma Swan, dcera Sněhurky a prince Krasoně.

Sezóny 7
2011 - 2018

Henry se narodil ve vězení ve Phoenixu, kde ho Emma hned po porodu dává k adopci, aby mu dala šanci na lepší život. Díky panu Goldovi se Henry dostávádo péče Reginy, která ho pojmenuje po svém otci.

Ve svých 10 letech dostane Henry od své učitelky slečny Blanchard knihu Once Upon a Time, díky které začne věřit v zázraky a najde svou biologickou matku.

První série

V den Emminých 28. narozenin Henry zaťuká na dveře jejího bytu a oznámí jí, že je její syn. Emma souhlasí, že Henryho zaveze zpátky do městečka Storybrooke. Henry se pokusí Emmu přesvědčit, aby zůstala. Když pak vidí z okna svého pokoje, že hodiny na věži začaly jít, je mu jasné, jak se Emma rozhodla.

Henry zjistí, že muž, který leží v nemocnici v kómatu, je Emmin otec a nalehá na Emmu, aby mu Mary Margaret něco přečetla z pohádkové knihy. Jeho a Emminu misi na navrácení šťastný konců nazve Operace Kobra. Když šerif Graham náhle zemře, začne se Henry obviňovat z jeho smrti a varuje Emmu, že už by si s kletbou neměli zahrávat. Poté, co je Mary Margaret zatčena za vraždu Kathryn, se Henry snaží přijít na způsob, jak jí pomoct.

Když se v Henryho knize objeví nové stránky s příběhem o Pinocchiovi, požádá Emmu o pomoc, ale ta ho nebere vážně. Emma stále nechce uvěřit v magii a chce opustit město, což jí Henry překazí tím, že si ukousne z Reginina jablkové koláče a padá k zemi. Emma Henryho okamžítě dostává do nemocnice, kde Henry umírá. Emma i Regina jsou naprosto v šoku. Emmin polibek vrací Henrymu život a láme kletbu Zlé královny. Regina Henryho opouští s tím, že ho miluje, ať se stane cokoliv. Na závěr pozoruje Henry s Emmou z okna fialový oblak magie.

Druhá série

Henry a Emma se znovu setkají s Davidem, Mary Margaret a ostatními, kteří získali zpět své vzpomínky. Když se Henry dozví, že se k domu Reginy blíží rozzuřený dav vedený doktorem Whalem, žádá Emmu, aby je zastavila. Poté, co jsou Emma a Mary Margaret vtaženy s přízrakem do portálu a Henry spatří Reginu, jak napadá Davida, nazve ji Zlou královnou a nechci ji vidět, dokud se Emma a Mary Margaret nevrátí domů.

Poté, co doktor Whale oživí Reginina milovaného, Daniela, snaží se mu Henry pomoct. Daniel Henryho napadne, ale David ho zachrání. Henry začne dostávat divné sny, kde se ocitá v hořící místnosti a slyší dívčí křik. Poté, co si Henry ve snu popálí ruku i v reálu, zavolá Regina Goldovi, krerý Henrymu dává náhrdelník, který by mu měl pomoct sny ovládat. Následující večer se Henrymu podaří uhasit oheň a uvidí ženu, které řekne své jméno. Když Henry zvovu usne, setkává se znovu s onou ženou, princeznou Aurorou, a dozvídá se, že je s jeho matkou a babičkou. Zatímco Henry dohlíží na Davida, který skončil pod spící kletbou, Regina a Gold plánují zastavit každého, kdo se pokusí projít skrz studnu přání, aby se do města nedostala Reginina matka, Cora. Henry nakonec přesvědčí Reginu, že portálem určitě projde Emma a Mary Margaret, a ta ruší ochranné kouzlo. Emma a Mary Margaret se vrací domů.

Henry se s Emmou a Goldem vydává do našeho světa, aby našli Goldova ztraceného syna. Když se jim ho v New Yorku podaří najít, Henry zjišťuje, že Rampelníkův syn Baelfire, nyní Neal, je jeho otec. Když je Gold vážně zraněn hákem kapitána Hooka, Gold Henryho otevřeně obviňuje, neboť se o něm mluví v proroctví, které jako Rampelník kdysi dávno dostal. Zpátky do Storybrooku se Henry, Emma, Gold a Neal vrací na Jollym Rogerovi, lodi kapitána Hooka. Henry si svého otce příliš neužije, neboť Neal je vážně zraněn svou prolhanou snoubenkou Tamarou a vtažen do portálu. A zatímco Regina a Emma společně zachrání Storybrooku od jisté zkázy, je Henry Gregem a Tamarou unesen do Země Nezemě.

Třetí série

Poté, co dojde k potyčce mezi Gregem a Tamarou se Ztracenými chlapci, se Henrymu podaří urpchnout. Na útěku narazí na bývalého ztraceného chlapce, ze kterého se vyklube samotný Petr Pan, vůdce Ztracených chlapců. Henry začíná věřit Panovým lžím, ve kterých ho upevní Panem zmanipulovaná Wendy, která mu nalže, že umírá společně se Zemí Nezemí. Henry je ochoten obětovat své srdce, aby ji a celou zemi zachránil. Na ostrově lebek se ho snaží Emma, Regina a Neal zastavit, ale Henry daruje své srdce Panovi a padá k zemi.

Regina nakonec získá od Pana Henryho srdce zpět. Pan se na Jolly Rogerovi pokusí vyrvat Henrymu stín, ale v tom momentě přichází Gold a Pan končí v Pandořině skřínce. Nikdo však netuší, že si Pan stihl s Henrym vyměnit tělo. V Pandořině skřínce tak skončil Henry v Panově těle.

Zpátky ve Storybrooku, když se hrdinové chtějí Pana zbavit nadobro, se dozvídají pravdu. Gold následně vrací Henryho zpět do jeho těla. Poté, co se Gold obětuje, aby zabil svého otce Pana, musí Henry s Emmou navždy opustit Storybrooke, aby mohla Regina všechny zachránit od Panovy smrtící kletby.

Rok žije Henry s Emmou spokojeně v New Yorku, dokud Emmu navštíví Hook, který jí vrací její vzpomínky. Emma Henrymu nalže, že musí odjet do Storybrooku kvůlu práci. Po Nealově smrti řekne Emma Henrymu, že jeho otec byl zabit, ale člověk, co mu to udělal, se bude zodpovídat.

Když Hook odmítá splnit Zelenin úkol, zbavit Emmu magie, rozhodne se před ni dostat Henryho do bezpečí. V přístavu na ně zaútočí létající opice, před kterými je zachrání Emma, Regina a David s Mary Margaret. Henry nic nechápe, proto mu Emma dává pohádkovou knihu. Jakmile se knihy dotýká, vrací se mu všechny vzpomínky. Vzápětí se však zjevuje Zelena, před kterou Henryho zachrání Emma světlou magií. Omráčená Regina se probouzí a její polibek Henrymu láme Zeleninu kletbu. Následně se Henry seznámí s Robinem, novým přítelem Reginy, a s Emmou navštíví Nealův hrob.

Poté, co je Emma zbavena magie, Henry věří, že Regina může použít světlou magii, aby porazila Zelenu. Na konci se zúčastňuje korunovace prince Neala.

Čtvrtá série

Henry se rozhodne Regině pomoct najít autora, který by ji mohl napsat šťastný konec. V naději, že najde odpovědi v Goldově obchodě, se Henry stane jeho učedníkem. Poté, co se Emmina magie dostane mimo kontrolu, se jí Henry pokouší pomoct, ale Emma ho nešťastnou náhodou lehce poraní. Po seslání kletby roztříštěného pohledu, Regina Henryho zapečetí ve své kanceláři, aby byl v bezpečí. Po kletbě najde Henry v čarodějově domě magické dveře, kterými se Elsa, Anna a Kristoff vrací domů do Arendellu. Emma se přidává k Henrymu a Regině, kteří pracují na operaci Mangusta.

Henry prohledá Augustovi věci, které Regina dostala od Marca, a najde stránku s dveřmi označené poznámkou „Autor“. Poté, co hrdinové osvobodí Augusta, kterého Gold přeměnil na dospělého, dozví se od něj, že autor je zavřený přímo v oné stránce. Ve snaze získat svůj šťastný konec, unese Cruella Henryho a pošle Regině a Emmě zprávu – buď zabijí autora nebo zabije Henryho. Henry je nakonec zachráněn Emmou, která Cruellu zabije, aniž by věděla, že díky autorovi Cruella nikomu ublížit nemohla.

Poté, co autor napíše pro všechny obyvatele Storybrooku nový příběh, zůstane Henry ve městě sám. Vypátrá autora a pomocí kouzelného klíče vstupuje do autorovy knihy Heroes and Villains, kam ho autor následuje. Díky rytíři Rampelníkovi se Henrymu podaří přežít útok zlobrů a vydává se najít Reginu. Regina mu však odmítá věřit, proto se Henry vydá za Hookem, aby společně zachránili Emmu uvězněnou ve věži uprostřed moře. Chvíli potom jsou Henry a Emma svědky Hookovy smrti. Když se s Reginou pokouší překazit Robinovu svatbu se Zelenou, se Regina obětuje, aby Henryho zachránila před Rampelníkem . Z Henryho se stává nový autor a pomocí krve umírající Reginy vrací vše do normálu.

Zpátky ve Storybrooku, když Henry uvažuje, zda může pomocí pera přivést zpět svého otce, mu čarodějův učeň řekne, že svého otce oživit nemůže, neboť narozdíl od Hooka zemřel ve skutečném světě. Henry nakonec pero zlomí, protože by nikdo neměl mít takovou moc. A poté, co je učeň napaden temnotou, prozradí Henrymu, Emmě a Hookovi totožnost čaroděje – Merlin.

Foto: ABC

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
SaDiablo

Henryho jsem vůbec nemusela, ale potom jsem si ho oblíbila.

17.11.2017 | 0:12:04
Stardos

Mám ho rád :)

14.8.2016 | 22:54:22
Selenator_09

Nic moc

8.7.2016 | 17:40:41
Messpeerless

Poslední dobou nic moc, ale bez něj by to prostě nebylo ouat.

26.6.2016 | 8:23:56
Xavik

Ze začátku mi byl celkem volnej, teď už je lepší. :)

admin
13.12.2015 | 17:03:43
Packa

Od nejméně oblíbené postavy došel k jedné z nejoblíbeněj­ších. :)

13.12.2015 | 16:07:03
bojko63

Herecké výkony, keby prejavil emócie čo by ho to zabilo? Ale je predsa len detsko možno sa časom zlepší.

29.4.2014 | 19:24:09
Nina Demi Jennifer

Nechápu jak někdo nemůže mít rád Henryho. Henry je prostě super. :)

18.4.2014 | 10:18:30
Juliet Rocks

:)

8.4.2014 | 19:49:36
Dark-ex

Možná kdyby byl jinej herec…Tuhle postavu úplně eliminovat – prosím!

7.4.2014 | 21:34:18
1

Nepřehlédněte

Edňáci hodnotí finále seriálu Once Upon a Time

Edňáci hodnotí finále seriálu Once Upon a Time

Závěrečná epizoda Leaving Storybrooke uzavřela dlouhou sedmiletou cestu seriálu. Splnila naše očekávání a byla seriálu důstojným finálem?

Děkujeme

Děkujeme za vaši přízeň

Děkujeme za vaši přízeň

Sedm pohádkových let je u konce a celá naše redakce vám tímto děkuje za vaši dlouholetou přízeň.

Reklama

Fotky z finále

Fotky z finále

Nejlepší postavy

Narozeniny herců

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama