Orange Is the New Black Rozhovor se Samirou Wiley alias Poussey Washington

Rozhovor se Samirou Wiley alias Poussey Washington

Rozhovor se Samirou Wiley alias Poussey Washington

Samira Wiley, která byla viděna například také ve filmu The Sitter, hraje v OITNB vězeňkyni Poussey Washington. Zbývá jí odpykat si ještě čtyři roky z celkově šestiletého trestu. Nejen, že je to pro ni příležitost prokázat svůj herecký talent a kvality, ale taktéž si zahrát s jednou ze svých nejlepších přátel – s Danielle Brooks (Taystee). Rozhovor se Samirou Wiley čtěte uvnitř článku.


1 0
24.5.2014

Jak byste popsala postavu, kterou v seriálu ztvárňujete?

Řekla bych, že moje postava je ta vtipná. Chová se racionálně, i přes to vězeňské prostředí, které člověka ovlivní svou „mimorealitou“, umí na věci pořád koukat reálně, bez iluzí.


Jak jste tuto roli dostala?

Konkurz to pro mě byl jako jakýkoliv jiný, ačkoliv už předem mě to zaujalo více než jiné konkurzy, mám také pár přátel, kteří pro tuto show píší. Můj dobrý kamarád Marco Ramirez, který také chodil na Juilliard, mi o této show řekl ještě před tím, než začaly konkurzy. Řekl mi, že bych se na to hodila, držel mě v obraze ohledně plánů kdy a kde mají být konkurzy. Pak jsem zjistila, že v něm byla obsazena také moje nejlepší kamarádka Danielle Brooks (Taystee). Pak když jsem se připravovala na konkurz, zjistila jsem, že text, který mám na konkurzu předvést je dialog s postavou, kterou Danielle hraje. Tak jsem jí zavolala, jeslti by to se mnou nenacvičila. Opravdu jsem chtěla být součástí tohoto projektu a věnovala jsem přípravě na konkurz opravdu mnoho času a sil.

Jste si s Poussey v něčem podobné?

Ano, myslím, že se obě na věci díváme reálně, stojíme nohama na zemi, ať už jsou okolní vlivy jakékoliv. Obě jsme taktéž velice přátelské. Na twitteru se mě lidé velice často ptají, co mám na Poussey nejraději. Je to její úsměv. Ano, její úsměv, protože já se ráda směji a pro tuto roli se to opravdu hodí, mohla jsem to tam přenést.

Byla jste ve filmu The Sitter s Jonahem Hillem, neváhala jste jít pracovat na TV Show?

Řekla bych, že mi až tak nezáleží, jaké médium produkuje to, co dělám. Jde spíš o to, aby to byla dobře odvedená práce. Chci pracovat s dobrými spisovateli, umělci, lidmi s inovativními nápady a myšlenkami, které mě upoutají a líbí se mi.

Dobrá věc na této show je, že si z ní každý odnese něco, jako soubor jsme jedním kompletem, show se nesoustředí pouze na jednu postavu, netočí se to kolem jednoho individua. Je to opravdu úžasné, výsledek odráží, jak to vypadá na place, jsme opravdu soubor, celistvá jednotka. Cítím se tam jako mezi svými, s rodinou. Když jdu do práce, mám pocit bezpečí, jako bych šla domů.

Co je nejzábavnější na práci na OITNB?

Opravdu mě baví to vtipkování, které u nás funguje. Atmosféra je naladěna na takovou zábavnou vlnu, mezi natáčením žertujeme, vymýšlíme písničky a tančíme. Já třeba dělávám kliky. Kolegové by vám řekli, jak to vypadá. Každopádně prostředí, ve kterém natáčíme, není žádným klidným místem, všichni jsou aktivní, plni energie vymýšlet nové věci.

V druhé sérii se k vám připojila Lorraine Toussaint, měla jste během natáčení možnost pracovat přímo s ní?

Lorraine (Vee) je skvělá. Velice rychle se stává jedním z mých oblíbenců. Je to opravdu silná žena, navíc nesmírně talentovaná. Trochu k ní vzhlížím, mám k ní takový specifický vztah i kvůli tomu, že chodila taktéž na Julliard. V době, kdy absolvovala ona, nebylo mnoho absolventů černé pleti. Neptala jsem se zatím, ale nedivila bych se, kdyby byla jedinou absolventkou černé pleti v ročníku. Je požehnání mít možnost s ní pracovat. Podobný vztah mám i ke Kate Mulgrew, jednoduše se snažím z práce s nimi vytěžit co nejvíce, naučit se od nich kolik jen mohu.

Co děláte momentálně jiného krom této show?

Mám ráda i úplně jiné věci, například ráda chodím boxovat. Nebo běhat. Někdy s kamarády jdeme jenom tak do parku a hrajeme frisbee. Také si ráda vyjdu na procházku. Momentálně kvůli práci příliš ven nechodím, ale pokud mám více času, chodívám poměrně často. Když jsem doma, také dost čtu, mám ráda literaturu.

Na co se můžeme těšit v druhé řadě seriálu Orange Is The New Black?

Na pozadí dění ve vězení se o každém dozvíme mnohem více věcí do hloubky. Neuvidíme asi životní příběhy všech, ale dozvíme se toho hodně. Myslím, že například příběh Poussey je tam vykreslen komplexně a lidi budou spokojeni, jak moc se o ní dozvěděli. Zjistí, jaká je to žena, kdo opravdu je, jaké má hodnoty.

Máte v blízké budoucnosti naplánované už nějaké další projekty?

V mezidobí projektu toho seriálu jsem natáčela také nezávislý film „Rob the Mob“ s Andy Garcia, Ray Romano a Griffin Dunne. Ten by měl vyjít příští rok, myslím.

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Pomoz nám otestovat mobilní aplikaci

Jste z Prahy a okolí a chtěli byste pomoci Edně?

Hledáme dobrovolníky, kteří by přijeli na uživatelské testování naší nové mobilní verze a aplikace.
Máme připravený první návrh a rádi bychom znali vaše názory, reakce, připomínky a další postřehy.
Testování by proběhlo v sídle Mladé Fronty (Praha – Modřany) a nezabralo by více než hodinu. K ruce budete mít náš mobilní telefon a v něm první návrh, který chceme otestovat.
Zájemci pište na thomas@edna.cz.

Titulky k páté sérii

Epizoda S05E13: Storm-y Weather

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Reklama

Novinky

Rozhovor s Alanem Aisenbergem o osudovém okamžiku dozorce Bayleyho: I dobří lidé dělají špatné věci

Rozhovor s Alanem Aisenbergem o osudovém okamžiku dozorce Bayleyho: I dobří lidé dělají špatné věci

Herec Alan Aisenberg, představitel dozorce Baxtera Bayleho, v rozhovoru pro The Hollywood Reporter podrobně rozebírá předposlední epizodu čtvrté série. Jaké ohlasy slýchá na svoji postavu od diváků a co si myslí o určujícím okamžiku čtvrté série?

Fotky z instagramu

Fotky z instagramu

Zajímavosti

Crazy Eyes v talk show Stephena Colberta

Crazy Eyes v talk show Stephena Colberta

Herečka Uzo Aduba byla hostem večerní talk show Stephena Colberta, ve kterém prozradila něco o sobě a Suzanne „Crazy Eyes“ Waren, kterou hraje. V článku si rozhovor můžete přehrát s českými titulky.

KNIHA 'OITNB' K PRODEJI V ČR

Knihu ‚Oranžová je nová černá‘ si můžete objednat u společnosti Grada právě ZDE

Sledujte nás na sociálních sítích