Orange Is the New Black (Holky za mřížemi)
92/100 - 222×

Orange Is the New Black(Holky za mřížemi)

Dramatický příběh částečně odrážející skutečný příběh sepsaný ve stejnojmenném biografickém románu spisovatelky Piper Kerman. Hlavní hrdinka se dostala na patnáct měsíců do vězení za pašování peněz drogového kartelu.

USA | 2013 | Ukončeno
vysílání
7 sezón | Netflix | 42 minut
žánr
Drama
hrají
Taylor Schilling (Piper Chapman), Laura Prepon (Alex Vause), Natasha Lyonne (Nicky Nichols), Taryn Manning (Tiffany Doggett), Yael Stone (Lorna Morello), Kate Mulgrew (Galina Reznikov), Uzo Aduba (Suzanne Warren), Danielle Brooks (Tasha Jefferson), Samira Wiley (Poussey Washington), Lea DeLaria (Carrie Black), Nick Sandow (Joe Caputo), Matt Peters (Joel Luschek), Laverne Cox (Sophia Burset), Jessica Pimentel (Maria Ruiz), Laura Gómez (Blanca Flores)

Claudette Pelage

Claudette Pelage

Ve věznici se o ní povídá, že byla odsouzena za vraždu, ale mnoho dívek tomu nevěří a myslí si, že je pouze trestaná za transport lidí do Států. Každopádně je vysoce vážená a všichni k ní chovají respekt. Společně s Red jsou považovány za bosse ve své komunitě.

Sezóny 1
2013 - 2013

Claudette byla ilegálně přivezena v padesátých letech z Haiti do USA, kde začala pracovat pro uklízecí firmu. Když dospěla, převzala dozor nad dívkami, které byly ilegálně dovezeny, stejně jako ona. Nikdy neměla rodinu a děti a platonicky celý život miluje svého přítele Jeana Baptiste, který si ale vzal jinou ženu. Odsouzena byla za vraždu jednoho ze zákazníků, který využíval úklidových služeb ve svém domě. Zjistila totiž, že dotyčný muž bil a zneužíval jednu z jejích svěřenkyň, tak se rozhodla vzít spravedlnost do svých rukou.

Od věznice, po odpykání části trestu, dostane Claudette nabídku na podání odvolání a zkrácení trestu. Napřed odmítne, ale po sledu událostí, které nastanou, nabídku přijme a začne se těšit na brzký odchod na svobodu.

Obvinění: vražda

Trest: 10 let

Práce ve věznici: kuchyně

Přezdívky:
Miss Claudette
OG – respektovaný člověk v komunitě

Vztahy
Jean Baptiste – dlouhodobý přítel
Tessa – vedoucí ve firmě na úklid
Piper – spolubydlící na ubikaci

Foto: Netflix

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Tralery

Nato, že se údajně mělo jednat o hlavní postavu, se tedy ale vůbec neprojevila. zajímalo by mě, co s ní tvůrci měli vlastně v plánu a proč se jí tak rychle zbavili.

21.3.2019 | 17:10:23

Novinky

Začala poslední série seriálu

Začala poslední série seriálu

Je tomu již pár dní, kdy světlo světa spatřila sedmá série z dílny Netflixu o vězeňkyních z Litchfieldu. Jak již bylo dopředu avizováno, jde o poslední sérii, kterou bude seriál ukončen. Na co se můžeme těšit?

Reklama

Fotky z instagramu

Fotky z instagramu

Nejoblíbenější postavy

Zajímavosti

Crazy Eyes v talk show Stephena Colberta

Crazy Eyes v talk show Stephena Colberta

Herečka Uzo Aduba byla hostem večerní talk show Stephena Colberta, ve kterém prozradila něco o sobě a Suzanne „Crazy Eyes“ Waren, kterou hraje. V článku si rozhovor můžete přehrát s českými titulky.

KNIHA 'OITNB' K PRODEJI V ČR

Knihu ‚Oranžová je nová černá‘ si můžete objednat u společnosti Grada právě ZDE

Sledujte nás na sociálních sítích

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama