Peaky Blinders (Gangy z Birminghamu)
95/100 - 398×

Peaky Blinders(Gangy z Birminghamu)

Příběh opravdového gangu z Birminghamu, který své jméno získal podle žiletek, které si jeho členové zašíval do svých pokrývek hlav. Gang se během první světové války dostane do hledáčku britského inspektorka a irského konstábla, kteří se rozhodnou, že jejich kriminální činnost jednou provždy zastaví.

VB | 2016 | Ukončeno
vysílání
6 sezón | BBC Two | 55 minut
žánr
Drama, Historický, Krimi
hrají
Cillian Murphy (Tommy Shelby), Sam Neill (Vrchní inspektor Chester Campbell), Annabelle Wallis (Grace Burgess), Joe Cole (John Shelby), Paul Anderson (Arthur Shelby), Charlie Creed-Miles (Billy Kimber), Sophie Rundle (Ada Thorne), Charlotte Riley (May Carleton), Helen McCrory (Polly Gray), Tom Hardy (Alfie Solomons), Finn Cole (Michael Gray), Natasha O'Keeffe (Lizzie Stark), Aimee-Ffion Edwards (Esme Shelby), Kate Phillips (Linda Shelby), Harry Kirton (Finn Shelby)

Třetí série bude lepší než ta předchozí a vrátí se i Tom Hardy, tvrdí tvůrce

Třetí série bude lepší než ta předchozí a vrátí se i Tom Hardy, tvrdí tvůrce

Impérium, které buduje Thomas Shelby, čekají výnosnější obchody a větší expanze, ta se ale neobejde bez nebezpečí. Diváci mají očekávat, že se budou lidé ve třetí sérii rodit, ale i umírat. Do třetí řady se kromě Cilliana Murphyho vrátí i Tom Hardy v roli Alfieho Solomonse.

19 0
22.8.2015
TheDarkKnight

Seriál Peaky Blinders by měl na britské televizní obrazovky stanice BBC Two dorazit na počátku roku 2016. Již nyní však Steven Knight, tvůrce a scénárista seriálu, mluvil společně s představitelem Tommyho Shelbyho v rozhovoru pro web Deadline o chystané a již potvrzené třetí sérii.

Následující řada seriálu se dle Knighta, který dokončuje scénář k poslední epizodě, začne natáčet 10. září v Birminghamu a na dalších lokacích směrem na sever Anglie.

Cillian Murphy jako vůdce britského gangu nazvaného Peaky Blinders

Dále tvůrce uvedl, že se snaží seriál stupňovat, druhá série byla dle jeho slov lepší než první a třetí by měla být dalším krokem kupředu. Jeho slova potvrzuje i hlavní hvězda Binderů, Cillian Murphy. Toto souvisí i s představením nových a již napsaných postav. Pro ty má Knight prý vyhlídnutá zvučná herecká jména a vzhledem k jejich doposud kladným reakcím v průběhu jednání doufá, že se nakonec všichni v seriálu objeví.

Ovšem přítomnost nových postav neznamená absenci těch starých. Kromě hlavních postav seriálu, mezi něž patří například Thomas Shelby, se vrátí i Alfie Solomons a s ním i jeho představitel Tom Hardy. Jak velký prostor bude herci dán ve třetí sérii oproti té druhé ale není dosud známo.

Tom Hardy se jako Alfie Solomons vrátí i ve třetí sérii

Cillian Murphy se nicméně zmínil alespoň o Hardyho účasti ve druhé sérii. Uvedl, že si myslí, že je seriál tak dobrý, že dokáže přitáhnou i herce, jako je například Tom Hardy. Také prohlásil, že se mu s Hardym opět dobře spolupracovalo. Oba herci se setkali již dříve v Nolanově The Dark Knight Rises, kde si Murphy zahrál roli Scarecrowa a Hardy hlavního záporáka filmu Banea. Představitel Thomase Shelbyho dále také neopomněl zmínit dřívější spolupráci Hardyho se Stevenem Knightem. Ti společně natočili konverzační drama Locke. Díky tomu prý „herecká rodina“ i přes příchod nových tváří držela pohromadě.

Ale nemluvilo se jen o Tomu Hardym, tvůrce seriálu zmínil i svůj nejoblíbenější moment druhé série, kterým je předposlední scéna šesté epizody, kde stojí Thomas Shelby doslova nad hrobem své existence.

A na závěr se Steven Knight přeci jen vrátil k chystané třetí sérii a prozradil něco málo o tom, na co se mohou diváci těšit. Respektive jen bez bližších detailů uvedl, že Tommyho impérium čekají výnosnější obchody, větší expanze, ale s tím také přicházející nebezpečí. Diváci mají očekávat, že se budou lidé ve třetí sérii rodit, ale i umírat. Kromě toho se prý bude konat svatba, na niž Tommy lákal již na konci druhé série slovy: „A budu se nejspíše ženit.“

Na závěr také Knight prozradil, jak by chtěl celý seriál zakončit. Řekl, že je to běh na druhou trať, ale rád by seriál řádně ukončil, a to následovně: „Chtěl bych, aby poslední epizoda poslední série skončila prvním bombardováním za Druhé světové války.“

Seriál Peaky Blinders by měl skončit začátkem Druhé světové války

Foto: BBC Two

Diskuze /3

Tammi

To se teda ještě načekáme.. :(

23.8.2015 | 11:21:54
Hestia

to jo :( ale i tak už se moc těším!!

23.8.2015 | 21:59:07
Don.Vito

konecne neake zpravy o tom kde kdy a jak … ale tak dlouho uz cekame a jeste budem … kdo si pocka ten se docka

24.8.2015 | 2:50:03
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Zajímavosti

Kde se natáčel seriál Peaky Blinders?

Kde se natáčel seriál Peaky Blinders?

Přinášíme vám přehled těch nejzajímavějších lokací, kde oblíbený seriál vznikal. Možná se chystáte na dovolenou do Velké Británie. Jste-li oddanými fanoušky seriálu, můžete náš článek brát jako malou inspiraci k sestavení dovolenkového itineráře.

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama