Peaky Blinders (Gangy z Birminghamu) Postavy

Postavy

 • Tommy Shelby

  Tommy Shelby

  Tommy, ústřední postava celého seriálu, se do Birminghamu vrátil z války. Přesto, že je druhý nejstarší v rodině, stává se vůdcem gangu, jelikož má i díky své minulosti vojáka největší autoritu.

  Sezóny 5
  2013 -
 • Vrchní inspektor Chester Campbell

  Vrchní inspektor Chester Campbell

  Puritánský policista, kterého nic neodradí od splnění jeho povinností a cílů.

  Sezóny 2
  2013 - 2014
 • Grace Burgess

  Grace Burgess

  Mladá Irka s tajemnou minulostí, která přijíždí z Irska za neznámých okolností. Není si jistá, na čí straně stát, ke komu být loajální. Je nebojácná a okouzlující.
  Stane se barmankou v „The Garrison pub“. Do této hospody chodívají bratři Shelbyové pít.

  Sezóny 3
  2013 - 2016
 • John Shelby

  John Shelby

  Hrdý a oddaný Peaky Blinder. Třetí z bratrů Shelbyových. Svou ženu ztratil ve válce a na výchovu mu zůstaly jejich čtyři děti. Snaží se s touto ztrátou vyrovnat a zároveň by rád znovu našel dětem matku a sobě milující manželku. Ne vždy si při tomto hledání počíná šťastně, ale jeho rodina stojí při něm a snaží se ho uchránit před zoufalými rozhodnutími. John má prchlivou povahu a někdy svými řečmi celému gangu pěkně zavaří.

  Sezóny 4
  2013 - 2017
 • Arthur Shelby

  Arthur Shelby

  Je „vzteklým psem“ gangu Peaky Blinders, nejstarší bratr v rodině Shelbyových. Je velmi impulzivní. Do všeho jde radši po hlavě, než aby si věci před tím pořádně promyslel.
  Chtěl by být vůdcem Peaky Blinders a hlavou rodiny, nedokáže si ale sjednat potřebnou autoritu.

  Sezóny 5
  2013 -
 • Billy Kimber

  Billy Kimber

  Šéf anglických závodišť. Billy Kimber řídí legální i nelegální sázkové kanceláře na závodištích po celé Anglii, což z něj udělalo jednoho z nejbohatších a nejmocnějších gangsterů v zemi.

  Sezóny 1
  2013 - 2013
 • Ada Thorne

  Ada Thorne

  Ada je čtvrtá ze sourozenců Shelbyových a jediná ženského pohlaví. Nezajímá se o aktivity Peaky Blinders a raději tráví čas s Freddiem Thornem, z čehož rodina nemá radost. Ada má ale, stejně jako ostatní, vlastní hlavu udělá si co chce. Jelikož Freddie tíhne k nově vzrůstající popularitě komunismu, tak i ona se o tuto ideologii začne více zajímat. Později Tommy několikrát využije jejích kontaktů na komunisty působící v Anglii.

  Sezóny 5
  2013 -
 • May Carleton

  May Carleton

  Trenérka dostihových koní a vdova z lepší společnosti. S Tommym prožije krátký a intenzivní románek, po kterém bude, i přes své společenské postavení, odhodlaná posunout jejich vztah do vážnější roviny.

  Sezóny 2
  2014 -
 • Polly Gray

  Polly Gray

  Tetička Polly je takovou matkou rodu Shelbyů. Jelikož sourozenci Shelbyovi postrádají rodičovský element a Polly o své děti přišla, nahrazuje tímto roli jejich matky. Tommy na ní hodně dá a mnohdy je Polly poslední možnost, jak situaci zachránit když všechny ostatní selžou.

  Sezóny 5
  2013 -
 • Alfie Solomons

  Alfie Solomons

  Ulisný a vychytralý Žid, co vede fabriku na výrobu lihovin. Mnohokrát Peaky Blinders pomůže, ale současně jim v mnoha případech dost zatopí. Alfie je nevyzpytatelná o­soba.

  Sezóny 3
  2014 - 2017
1

Zajímavosti

Kde se natáčel seriál Peaky Blinders?

Kde se natáčel seriál Peaky Blinders?

Přinášíme vám přehled těch nejzajímavějších lokací, kde oblíbený seriál vznikal. Možná se chystáte na dovolenou do Velké Británie. Jste-li oddanými fanoušky seriálu, můžete náš článek brát jako malou inspiraci k sestavení dovolenkového itineráře.

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Narozeniny

Reklama

Hlídejte si nás