Peaky Blinders (Gangy z Birminghamu) Popis

Peaky Blinders

Peaky Blinders

Příběh opravdového gangu z Birminghamu, který své jméno získal podle žiletek, které si jeho členové zašíval do svých pokrývek hlav. Gang se během první světové války dostane do hledáčku britského inspektorka a irského konstábla, kteří se rozhodnou, že jejich kriminální činnost jednou provždy zastaví.

Seriál Peaky Blinders z produkce britské BBC čerpá z historických pramenů o gangu z Birminghamu, který se vyznačoval především tím, že ve svých bekovkách nosili jeho členové žiletky, kterými často řezali své protivníky přes oči a tím je oslepovali. Mnoho postav vyobrazených v seriálu tak skutečně žilo, jejich jednotlivé příběhy jsou ale již z většiny pouhým výplodem tvůrce a scénáristy seriálu Stevena Knighta (Locke, Dirty Pretty Things).

Seriál vypráví příběh Thomase Shelbyho, který po návratu z První světové války domů do Birminghamu začne podnikat v nelegálním sázení a v dalších nezákonných aktivitách, a to společně se svou rodinou a gangem Peaky Blinders. Thomas má velké ambice o rozšíření svého malého impéria a o velké expanzi. To s sebou ale přináší nepřátele jak ze strany policie, tak z okruhů mafie. Nepřátele, kterými se musí Peaky Blinders na své cestě na výsluní neúprosně prosekat žiletkami.


(Foto: BBC Two)

V hlavních rolích v seriálu vystupují Cillian Murphy jako Thomas Shelby, Sam Neill jako vrchní inspektor Campbell, Helen McCrory jako tetička Polly Gray či Annabelle Wallis jako Grace Burgess. Ve vedlejších rolích se pak představuje například Tom Hardy jako Alfie Solomons či Sophie Rundle jako Ada Shelby.

Trailer

Thumbnail Play icon

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
terez298

Top

20.11.2019 | 8:35:58
inageorgia

Nejlepší

26.9.2019 | 15:07:02
Zilwicky

Prvá séria ma spočiatku moc nebavila, ale potom sa to rozbehlo.. poriadne :)

25.9.2019 | 17:23:14
phav02

Pecka.

23.9.2019 | 20:46:02
PRINC180

Super serial

20.9.2019 | 13:45:46
magdu

TOP!

6.9.2019 | 9:50:29
lea.m

Pro mě nejlepší seriál jaký jsem kdy viděla… Herecké výkony na jedničku, soundtrack skvělý ( ARCTIC MONKEYS <3 ). Kvůli tomuto seriálu si projdu Birmingham a Liverpool uličku po uličce.

10.8.2019 | 12:16:28
-Skinner-

Vynikajúci seriál. Zasadenie do 20-tych rokov Anglicka funguje vynikajúco. Cillian Murphy žiari ako Thomas Shelby a radí sa tak k mojím najobľúbenejším hercom.

3.7.2019 | 21:41:12
S.T.A.L.K.E.R.

Jeden z nejlepších seriálů co jsem viděl. Skvělý soundtrack, postavy, herci, děj, prostředí. Když jsem viděl ty záběry industriální Anglie v první řadě, nutně jsem si chtěl zase zahrát Assassins Creed Syndicate. :D Oceňuji i tu hudbu, která na rozdíl od Boardwalk Empire je novodobá. Nejvíce se nabízí srovnání právě se seriálem Impérium: Mafie v Atlantic City. Řekl bych, že mu je skvostným nástupcem a v mnoha případech ho i předčí.

12.5.2019 | 21:12:59
Onlajn

Moc povedený seriál. Mé očekávání splnil na jedničku.

20.6.2018 | 18:25:04

Zajímavosti

Kde se natáčel seriál Peaky Blinders?

Kde se natáčel seriál Peaky Blinders?

Přinášíme vám přehled těch nejzajímavějších lokací, kde oblíbený seriál vznikal. Možná se chystáte na dovolenou do Velké Británie. Jste-li oddanými fanoušky seriálu, můžete náš článek brát jako malou inspiraci k sestavení dovolenkového itineráře.

Nábor: Piš pro Ednu

Hodně našich fanoušků nám píše, že se chce na chodu Edny taktéž podílet. Hodně z vás však stále nenašlo odvahu nám napsat. Nyní máte možnost, abyste se stali naším redaktorem a pomohli nám s chodem celého webu.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Narozeniny

Hlídejte si nás