Preacher (Kazatel) Popis

Preacher

Preacher

Preacher je příběhem o texaském kazateli Jessem Custerovi, který pomalu ztrácí svou víru až do té chvíle, kdy do něj vstoupí nadpřirozená bytost Genesis a propůjčí mu nadpřirozené schopnosti. Preacher pochází z dílny komiksového scénáristy Gartha Ennise a od roku 2016 ožívá na televizní stanici AMC, kde se ho ujali Seth Rogen, Evan Goldberg a Sam Catlin (Breaking Bad)

Založeno na populární, kultovní, stejnojmenné komiksové frančíze. Preacher je nadpřizoné, zvrácené a komicky temné drama, které sleduje západotexaského kazatele Jesseho Custera (Dominic Cooper), který je posednutý záhadnou entitou, díky které si dokáže vyvinout vysoce netradiční schopnosti.

Jesseho drsná, bývalá přítelkyně Tulip O'Hare (Ruth Negga) a irský tulák jménem Proinsias Cassidy (Joseph Gilgun) se dají dohromady a jakmile se tak stane, jsou vhozeni do šíleného světa, jenž obývají stvoření a postavy z Nebe, Pekla a všeho co je mezi tím.


Kazatel v sobě míchá prvky westernu, gangsterky, nadpřirozena a černého humoru. Komiksová předloha je velmi kontroverzní a seriál ji věrně adaptuje.

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
PatrickD

Tato řada byla ďábelská:)

20.9.2018 | 23:49:05
grep

I. zaujala, II. nudila a III. vše napravila. Krví už by ale měli začít šetřit..

3.9.2018 | 23:47:44
DakotaJohnson

Sice hodně temné, ale velmi povedené a i třetí řadou to je pořád správně weird

2.9.2018 | 16:01:47
PRINC180

Zatím pecka seriál.. Třetí série začla suprově. Ale je pravda že II.řada byla slabší myslím že I. a III. to vynahradí.

17.7.2018 | 21:33:46
Casti3l

Když se prokoušete prvními devíti díly, které se divně táhnou, jsou rozkouskované do scén, které na sebe nenavazují a spoustu věcí nechápete, asi pokud nejste znalý komiksu. Pak zhlédnete ten desátý, ve kterém se ty všechny kousky zkompletují a uvědomíte si, že je preacher vlastně fajn. Není to pro každého, ale i když sem to v polovině vzdal, tak mě něco z těch wtf momentů přilákalo cca po roku zpátky. 40% 2. ŘADA už je natočena jiným stylem, všechno do sebe zapadá wtf momentů je minimálně, jestli vůbec nějaké. Příběh i postavy fungují, hlavně nová postava Herr Starra. 80%

28.6.2018 | 8:13:50
KevSpa

Pro mnohé bylo pomalé tempo nestravitelné, s tím já naštěstí problém neměla. Horší je to s celkovou nevyvážeností série. Velmi rychle jsem se vzdala snahy pochopit, co se to přede mnou vlastně děje, ale občas tam bylo těch WTF momentů až příliš. A bohužel i dost zbytečné vaty, která škodí tempu seriálu. Preacher vás v jednu chvíli nějakou scénou nadchne, aby o pár minut později spadl do těžkého průměru. Druhá řada je o fous lepší než ta první i díky tomu, že jsme rovnou hozeni do víru dění. Nicméně stále trpí podobnými neduhy, takže výborné díly střídají ty slabší a výkyvy v kvalitě se objevují i v průběhu jednotlivých epizod. Celkově jsem si ji ale užila o dost víc, na čemž má zasluhu skvělý Pip Torrens v roli Herr Starra.

webmaster, korektor
16.9.2017 | 2:00:36
Nica

Jsem na vážkách. Připadá mi, že se děj neuvěřitelně táhne a dost mi vadí Tulip. Nemám tu postavu prostě ráda. Cassidy to celé zachraňuje, protože dodává seriálu oživení, který by mu jinak chybělo.

13.8.2017 | 22:52:35
Francis Cna-pack

20/10 a i tak je to stále málo

10.8.2017 | 3:06:34
nipid

Čakal som horšie ale bol som príjemne prekvapený 7.5/10 dúfam že druhá séria bude minimálne tak dobrá ako prvá

11.3.2017 | 19:54:23
pikaia

Nezáživné a pomalé, po věčinu času jsem se nudil. Nebít Cassidyho v podání Josepha Gilguna, tak to nejspíš nedokoukám do konce řady. Snažím se z filmovanou komiksovou tvorbu nesrovnávat s komiksy, ale tady mě seriál opravdu nezaujal o proti jiným.

19.12.2016 | 18:18:08

Titulky

Tímto dávám na vědomí, že 4. řadu seriálu Preacher nebudu překládat, především z časových důvodů.

Náhradu aktivně nehledám, ale pokud se najde někdo zkušený, kdo by byl ochotný v překladu samostatně pokračovat, může se toho chopit.

S pozdravem @lukascoolarik.

Závěrečné zúčtování přijde v srpnu

Poslední kázání je na obzoru

Poslední kázání je na obzoru

Fanouškům seriálu Preacher dnes přinášíme hořkosladkou zprávu. Seth Rogen na svém twitteru oznámil, že čtvrtá řada začne v létě, konkrétně 5. srpna, s ohledem na časový posun. Nadcházející série ale zároveň bude tou úplně poslední.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Komiksový kazatel

 

Narozeniny herců

Sledujte nás