Revolution (Revoluce) Co nového v Revolution?

Co nového v Revolution?

Co nového v Revolution?

Máme za sebou dva díly nové řady, ve kterých se toho událo překvapivě hodně. Pojďme si to nejzajímavější připomenout v krátkém článku.


1 0
5.10.2013

V první polovině první řady se neudálo téměř nic zajímavého, proto je velkým překvapením, že ve druhé řadě se toho děje tolik. Je to, jako bychom sledovali zcela jiný seriál. Kdo by chtěl s Revolution začít od druhé řady, klidně může! Zatím se zdá, že první řada ke sledování té druhé není vůbec potřeba.

Dějové linky

První řada trpěla tím, že všechny hlavní postavy se téměř celou dobu drželi pospolu, případně všichni mířili na stejné místo, bylo lehké předpovědět, kde se co stane.
Ve druhé řadě je vše jinak. Miles, Aaron a Rachel žijí ve městě v Texasu. Milované Charlie dala své rodině sbohem a vydala se na lov Monroa, který je v Plains Nation a naši drazí Nevillové hledají v uprchlickém táboře Julii.
Tohle je velmi milé překvapení, seriál nám přináší velmi zajímavé tři dějové linky. Rozhodně povedené a palec nahoru.


Flashbecky

Zdá se, že jsme se rozloučili i s flashbecky z minulosti jednotlivých postav. Díky bohu! Pravdou je, že během první řady si tvůrci s flashbecky moc nevěděli rady a často jsme tak sledovali nezajímavé střípky z minulosti našich postav.
Flashbecky však v seriálu zůstávají a my můžeme díky nim sledovat, co se událo ve Věži, když došlo k obnovení energie, což je mnohem zajímavější.

Vítejte ve Willoughby v Texasu

Jak jsem psal Miles, Aaron a Rachel se usadili v malém městečku v Texasu, kde mimo jiné žije i Gane, otec Rachel a zdá se, že Aaron našel přítelkyni Cynthii. Miles si samozřejmě pro jistotu změnil jméno a tak ho všichni ve městě znají jako Stua. Nenechte se zmýlit, ale naše hrdiny nečeká ve městečku klidný život.

  • Světlušky

Již v první epizodě jsme byli svědky „světlušek“. Poletujících broučků, který září zelenkavou barvou – jaký je jejich účel? Mají snad něco společného s nanity? Není to jen shluk nanitů?

  • Titův gang

Bezpečnost celého Willoughby ohrožuje Titusův gang, který zajal a zabil místního šerifa a Milese. Rachel naplánovala záchranou misi, ale stihne to v čas?

  • Aaronova smrt

Titův gang uspořádal první nájezd na město za účelem zajmout několik lidí. Když chtěli unést Cynthii, Aaron ji statečně bránil a byl zabit. Zabit jen na dvě a půl hodiny, potom jeho rána zmizela a on obživl. Nanity tedy stále existují a nějakým způsobem fungují. Přívěsky jsou sice nefunkční, ale nanity tu stále jsou. Proč zachránili Aarona? Brání snad „otce stvořitele“? A co ta vidina Bena? Snaží se nanity s Aaronem komunikovat?

  • Mrtvé krysy

Aaron měl sice štěstí, ostatní stvoření však takové štěstí nemají. Když se Rachel vydává na záchrannou misi, z ničeho nic slyšíme křupání, když se rozsvítí, vidíme nesčetné množství mrtvých krys – co to znamená?

Charlie a její výlet do Plains Nation

Charlie se vydává na osamocenou jízdu životem s jasným cílem. Zabít Monroe, který je zodpovědný za smrt jejího bratra Dannyho. Monroa sice najde, ale předběhne ji Adam a Monroa unese. Adam je lovec odměn a pracuje pro Patrioty, kteří chtějí Monroa živého. Proč? Pravděpodobně na něj chtějí hodit veškerou vinu za vypálené hlavice a pak ho zabít. Jak se budou osudy tohohle trojúhelníku vyvíjet nadále? Chytit Monroa je jedna věc, ale dostat ho živého na místo určení už nemusí být tak jednoduché.

Nevillovi v Georgii

Tom a Jason se vydávají do uprchlického tábora Atlanty, kde hledají Julii. Tom však ztrácí naději a chce se zabít. Najednou připlouvá loď Patriotů, ze které vystoupí Justine Allenfordová a říká něco, o čem Tom moc dobře ví, že je to lež. Tom získává novou sílu k životu a ví, jak s ní naložit.

  • Patrioti

Randall Flynn byl rozhodně jednou z nejzajímavějších postav první řady a jeho smrt byla více než překvapivá. Ještě před svou smrtí, řekl, že je Patriot. Dnes už víme, že vláda USA žije a ukrývá se na Kubě, odkud se vydali do USA tvořit nový svět. Otázka je však jasná – Co mají za lubem?

  • Spojitost Justine a Titova gangu

Ve druhé epizodě vidíme, jak jeden člen Titova gangu píše dopis, na který umístí pečeť, následně vidíme Justine, jak čte dopis se stejnou pečetí. Má snad Justine vlastní plány? Anebo Titův gang spolupracuje s Patrioty při dobývání USA?

Druhá řada dějově začala velmi vydařeně, věřme, že bude pokračovat v podobném stylu i nadále a v USA se zvýší sledovanost, která bohužel není vysoká a seriál se dostal do ohrožení. Jak se první dvě epizody líbily vám? Líbí se vám druhá řada víc než ta první? Co vás zatím zaujalo nejvíce?

Diskuze /8

Akki23

Podle mě ti „Patrioti“ jsou ve skutečnosti Illuminati.

5.10.2013 | 11:45:02
mynonka

Adam je podle mě syn Monroea, o kterém jsem se dozvěděli ke konci první řady. A co se týká Aaronovi smrti, je zvláštní, že oživl jen on…že by to bylo tím, že má u sebe přívěšek? V tom případě trochu klišé, ale souhlasím, že se seriál hodně pozvedl.

5.10.2013 | 11:58:52
amalka69

S tím Adamem mě to napadlo taky! Revolution je teď rozhodně lepší, první sérii jsem mnohokrát posouvala dopředu, páč mnohdy nudila. Taky nechápu, proč dopis pro Justine byl v arabštině (asi)…tady mě žádná spekulace zatím nenapadá.

#4 1Bobesh1
5.10.2013 | 18:43:57
1Bobesh1

#3 amalka69: S tou arabštinou se to dá celkem pochopit, co kdyby dopis dostal někdo jiný komu není určený? Pochybuji, že kdekdo umí arabsky.

admin
5.10.2013 | 18:50:29
slime.snake

a není to spíš hebrejština?

5.10.2013 | 19:51:51
kpscz

Ty pochcípané krysy,.. si myslim že by mohlo být radiací ? Ostatně by to mohl být i důvod proč tý ženský měněj krev

6.10.2013 | 23:17:32
lightbrand2

Ghostbusters, ale šerif nezná Walkera? To bylo divný :-D jinak zatím jediný zajmavý je Tom Neville a jeho infiltrace…

8.10.2013 | 22:31:14
DHARMA4,8

Krysy mohli zabít naniti nebo jsou ty krysy jako biologická zbraň a přenáší mor (třeba je tam nasdil ten gang co chytil Milese.

11.10.2013 | 0:22:38
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Luk a šípy nestačí. Potřebujeme váš hlas.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Trailer

Thumbnail Play icon

Dejte nám vědět, jak se vám Revolution líbí a ohodnoťte seriál.

Reklama

Momentka

Momentka

Hlídejte si nás