Revolution (Revoluce) Tím to končí

Tím to končí

Tím to končí

Seriál Revolution udělal svou poslední tečku, jak se rozloučil?

3 0
28.5.2014

Stanice NBC dala zelenou jiným seriálům. Třetí řady se bohužel nedočkáme. Pojďme si alespoň společně shrnout, co se důležitého odehrálo v posledních třech dílech.

Láska až za hrob


  • Ze začátku to možná mezi nimi jiskřilo, ale veškeré lži nakonec neukryly pravdu. Truman byl oddaný pouze své Americe. Hospodyňka Marion si ukrojila velký kousek, který jí připravil o život.

Svržení Patriotů

  • Prezident Jack Davis se stal v posledním zúčtování jen divadelní loutkou. Na geniální událosto neměl žádnou odpověď. K plánované válce mezi Texasem a Kalifornii nedošlo. Miles a ostatní vyhráli.

Šťastná rodinka

  • Rodinu Mathesonů jen tak něco nezlomí. Když jsou pohromadě, vždy se snaží vést svět k lepší budoucnosti, málokdo je přitom dokáže zastavit. Silná Charlie má po boku strýce Milese a svou matku Rachel.

Sbohem Republiko!

  • Už žádné otroctví vůči lidu. Bass udělal správnou věc. I když to jeho synek Connor nesl velmi těžce. Záměrem nové řady nebylo vybudování nové Republiky, ale šlo celou dobu o něco jiného.

Otevřený konec

  • Zpočátku se zdálo, že nanotechnologie by nemusela představovat hrozbu pro lidstvo. Aaron byl nejblíž zničení nanitů. Jeho konečné rozhodnutí dodalo seriálu nový směr, který skončí u nejasné budoucnosti.

Jaká postava se Vám nejvíce líbila, naopak nelíbila? Jaká série byla lepší? A pokud přemýšlíte, co si pustit teď, zkuste seriál od Amazonu – The After, zatím je venku jen pilot, ale točí se první řada.

Diskuze /21

monikash

Doufám, že k tomu dotočí endpilot, něco jako bylo Serenity. Tenhle konec mě naprosto neuspokojil.

#21 Pačesík
překladatel
28.5.2014 | 17:27:26
Fifipek

mohli by to nějak uzavřít no.....

28.5.2014 | 17:46:16
RichardGolias

Seriál mě bavil, jen když přišlo na nanotechnologii. Možná kdyby téhlé dějové části dali více prostoru a méně šarvátkám s patrioty, tak by to dopadlo jinak.

#5 lucijus19
28.5.2014 | 20:08:19
davemankl

sere mě že to skončilo , After je maximální sračka. Doufám ze dotočí aspoň nějakej konec.

28.5.2014 | 20:10:50
lucijus19

#3 RichardGolias: Přesně tak! Měli nanotechnologii v seriálu více využít a třetí série by určitě dostala prostor a dostalo by se nám uspokojivého konce. Ukončili to v tom nejlepším. Nechápu USA a už vůbec nechápu jak může pokračovat seriál jako Beauty and the Beast a Revolution takto sprasit.

#7 Nordík
28.5.2014 | 21:26:13
lightbrand2

Těším se na After, konec Revolution mi vůbec nevadí a jediný, kdo mi bude chybět? Bass a Neville :-) spíš bych dal přednost, kdyby nanity a trapnost kolem nich naprosto zabalili a soustředili se spíš na republiky a post apokalyptické uspořádání světa trochu víc o Kalifornské republice a dalších jiných státech, místo toho bojují celou sérii s amíky u nějaké vesničky :-D mělo to potenciál, ale od smrti Nory… holt se zabili sami.....

#7 Nordík
28.5.2014 | 21:35:30
Nordík

#5 lucijus19: Hrubě nesouhlasím. Naniti měli být zrušeni a vůbec neměli být vytahováni se svou „inteligencí“, díky tomu docházelo ke zbytečnému natahování děje, seznamování s postavami, které byly nad únosnou míru nezajímavé a vytvářely tam akorát bordel. K svržení Patriotů je navíc nebylo ani potřeba…

Závěr se dá použít za předpokladu ignorace Aeronovy linie a vyjde z toho krásný konec seriálu, který měl potenciál :)

Přece jen využití nanitů ve třetí sérii: Jsou všude kolem nás a jsme jimi prosáklí. Mohou z nás udělat chodící mrtvoly. Bez jejich svolení eletřinu nezapneme. Jak s tím chcete bojovat? K čemu sakra potřebovali Trumana, prezidenta, Nevilla? Jak nám je naservírovali, tak naniti byli všemocní… Boha neporazíš :P

#6 lightbrand2: Souhlasím s tvým náhledem na věc. V průběhu druhé série nám ukázali, proč se z Basse stal „diktátor“ a od té doby ani ťuk, žádný pořádný flashback, kromě Trumana v USA věznici, kde se neporušují lidská práva.

Kdyby se raději místo trapného přešlapování u Whiloughby (kamenujte mne jestli je to špatně) věnovali nástupu Basse a Milese k moci a vysvětlili náhlý rozkol této v pravdě fenomenální dvojice… První sérii jsem baštil, i když tam byly ptákovinky, ale ta druhá s místy nahozenou elektřinou mi drásala diváckou duši.

#9 lucijus19
28.5.2014 | 21:46:40
1Bobesh1

Tak po finále musím uznat, že jsem rád, že Revolution končí. Směr kterým se začala linka s nanity ubírat byla opravdu žumpa – ovládnutí světa plného spokojených lidí bez mozku? Výsměch všemu :D Vůbec to neustálé míření na hlavní postavy je strašně vtipné, zvláště když je vám jasné, že toho Monroa prostě nezabijou. Super sniper Miles mi absolutně chybět nebude a vůbec celá Mathesonovic rodina by měla upadnout v zapomnění. Opravdu tento seriál více zprasit nemohli!

Hvězdou zápasu bych vyhlásil Toma Nevilla, který to jako jediný táhl na slušné úrovni již od první série.

#12 azoxid
admin
28.5.2014 | 22:01:35
lucijus19

#7 Nordík: No tak to se můžeš podívat na Jih proti Severu a nemusíme se tady potom bavit o sci-fi

#10 Nordík
28.5.2014 | 23:45:42
Nordík

#9 lucijus19: Kdyby se v druhé sérii oprostili od „sci-fi“, tak by to možná nebyl důvod ke zrušení a mohli nám vážně ukázat skvělý Jih proti Severu, musíš uznat že koncepce nanitů, jak nám jí předložili, je špatná

#11 lucijus19
29.5.2014 | 9:10:47
lucijus19

#10 Nordík: Tak určitě máš pravdu v tom, jak tam ty nanity zobrazili. Do toho sérii zbytečně protohovali kravinama a to bylo právě rozhodující. Měli nechat Basse ať se rve k moci a bojuje s patrioty a ostatními a na druhou stranu dát v seriálu víc prostoru už od začátku série Aronovi,Priscille a Rachel. Aby mohli bojovat proti nanitům. Tak se vlastně z hlavních postav staly vedlejší a to byl podle mě kámen úrazu. Špatně skloubené a pak z toho vyjde tohle no. Škoda seriálu

29.5.2014 | 15:45:21
azoxid

#8 1Bobesh1: Souhlasím s Nevillem. Jediná skutečně dobře zahraná postava. Nejvíc jsem žral ty jeho výrazy. Taky mi vadilo, jak byl Miles celou dobu absolutně neporazitelnej.

30.5.2014 | 1:21:13
FenixNC

Některé komenty jsou fakt skvělé :D jak všichni hned ví, co mělo na seriál dopad a co ne a všichni jsou chytří, jak by to udělali oni, a kdyby to tak udělali, samozřejmě by se z toho stal seriál TOP5 :D

Rýpat dál nebudu, nejsem moc v náladě, takže to shrnu. Seriál byl výborný až do posledních minut poslední epizody, kdy už věc s nanity krapet přehnali. Ikona u poslední epizody na edně? Myslel jsem na armagedon, když jsem ji poprvé viděl v menším rozlišení.. „všechno to začne šklebícím se mužem“ (klauni forever), takovou frašku jsem fakt nečekal :D, ale jak už jsem naznačil, nikdy se tvůrce seriálu nemůže zavděčit všem, vždy budou rejpači, co zpochybní třeba i celý seriál a řeknou, že to byla kravina:) já jsem spokojený se seriálem nakonec, ale jestli ho chtěli ubírat tímhle směrem, tak jsem nejspíš rád, že už skončil.

Na „The After“ se pustím, až budu mít čas. Ale už teď jsem zvědavý, kdy seriál zruší ^^.

#14 lightbrand2
30.5.2014 | 23:44:03
lightbrand2

#13 FenixNC: Začneš komentem, jak jsou všichni chytří a skončíš komentem, kdy ze sebe děláš chytrého ty? Prý kdy The After zruší.. lol ok, děláš ze sebe člověka, kterého jsi odsoudil v první větě svého komentu, uvědomuješ si to? Asi ne.....

31.5.2014 | 1:51:17
FenixNC

Spíše ty jsi nejspíše jednodušší, když nepochopíš jednoduchou formulaci :D (hodně seriálů se bohužel zruší, ještě než začnou)

31.5.2014 | 14:05:05
Warpig

Bude mi chybět Monroe, moje oblíbená postava už od začátku seriálu. Trochu mě mrzí jak to dopadlo se synátorem, protože bych je rád viděl jak si berou násilím zpátky svoji republiku. Tom Neville (aka Gus Fring :D) zahrál parádně jako vždy, ale pro mě osobně je jednička Monroe v podání Davida Lyonse. Linie s nanity mě moc nebrala.

překladatel
1.6.2014 | 19:02:16
DHARMA4,8

Seriál jako oddychovka ušel. Občas byl natahovací občas hodně zajímavý. I koncept nanitů byl zpočátku zajímavý, ale časem se zhoršoval a naznačení jejich budoucího směřování se mi opravdu zdálo už hodně divný a nelíbilo se mi. Taky vidím nevyužitý potenciál v nerozvinutí boje o republiku. Taky by bylo zajímavé se případně podívat na uspořádání jiných kontinentů po výpadku nejenom severní Ameriky.

2.6.2014 | 13:08:40
johny350

tak keďže sa seriál nijako neukončil, moja predstava konca by bola asi takáto: Aaron nanitov v tom sne neopravil a to s tým ako začali umierať bola skutočnosť a nie jeho fikcia. Toto všetko sa ale dialo až na konci série paralelne so zničením patriotov, takže patrioti boli zničení, naniti pomreli a elektrina znova začala fungovať, svet sa začal dostávať z doby kamennej a po nejakom čase sa ludia znova naučili žiť s elektrinou. Svet už nebol taký ako pred výpadkom ( iné geopolitické usporiadania a prístup ľudí, menšia závislosť na elektrine) ale po niekoľkých generáciách sa všetko vrátilo do normálu a na na tento moderný stredovek sa spomínalo už iba v učebniciach dejepisu. Takto by som si to ja predstavoval ;) Má niekto ešte nejakú inú predstavu? :)

3.6.2014 | 1:50:29
FenixNC

když už, mohli to ukončit zničením země, tento „konec“ byl slabší asi kvůli toho, že jako většina seriálů to neskončilo defakto nijak, protože ten seriál zrušili kvůli věčně nespokojeným divákům nebo kvůli čeho.. ani nevím, ale je to škoda, ještě aspoň jednu serii bych tomu dal.

27.7.2014 | 17:27:09
Lens

Nano mě teda absolutně nebavila.. ./

6.8.2014 | 23:39:07
Pačesík

#1 monikash: Serenity nebolo dokončenie Firefly. Serenity mal byť najprv len film, ale po megaúspechu v úzkom skúšobnom okruhu divákov neskôr k nemu vznikli samostatné diely, aby bolo jasné, ako k tomu všetkému došlo. Presne tak, ako keď Lucas nakrútil SW od dielu 4. Čo sa týka Revolution, žiaden endpilot nebude. Aj teraz, viac ako 3 roky po tvojom komente, je podpisová akcia síce stále otvorená, ale protagonisti seriálu na ňu reagujú len v tom zmysle, že všetkým odkazujú, že seriál je definitívne ukončený.

13.8.2017 | 1:13:33
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Trailer

Thumbnail Play icon

Dejte nám vědět, jak se vám Revolution líbí a ohodnoťte seriál.

Reklama

Momentka

Momentka

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Hlídejte si nás