Shadowhunters Katherine McNamara: Jsem ráda, že jsem skončila u Shadowhunters

Katherine McNamara: Jsem ráda, že jsem skončila u Shadowhunters

Katherine McNamara: Jsem ráda, že jsem skončila u Shadowhunters

Nenechte si ujít rozhovor s hlavní hvězdou Shadowhunters. Kat McNamara se pro Teen.com rozpovídala o Dominicovi Sherwoodovi, kaskadérských kouscích, šatníku Clary a spoustě dalších věcích.


19 2
26.2.2016

Shadowhunters je rozhodně hodně bojových scén a víme, že hodně kaskadérských kousků děláš sama. Teď, když už jsi toho hodně natočila, který byl nejvíce nebezpečný?

Byl tu jeden v páté epizodě. Je to asi nejnebezpečnější věc, kterou mě tuhle sérii nechali dělat. Nebyli k dispozici žádní kaskadéři pro tenhle kousek. Nemyslela jsem si, že mě ho nenechají dělat, ale náš koordinátor mě ho stejně naučil a nakonec mě ho nechali i provést. Je to vážně vzrušující.


Zranil se už při natáčení někdo?

Měli jsme tu pár menších zranění, jsou to ale vždy takové drobnosti, ke kterým vede většinou neopatrnost. Snadno se mi dělají modřiny, takže jsem jich měla hodně. Asi nejhorší věc se mi stala v třinácté epizodě. Byla jsem v rakvi a měla jsem z ní vyskočit. Tehdy jsem si to neuvědomila, ale ta rakev mě bouchala pod koleny pokaždé, když jsem z ní vyskočila. Bylo to noc před Comic-Conem, takže jsem na něj šla s obrovskými podlitinami na zadních stranách mých kolen. Díky bohu, že to maskér dokázal zakrýt. Myslím, že jediný, kdo byl trochu víc zraněný, byl Dom. Ale bylo to kvůli úplné blbosti. Prováděli jsme kaskadérský kousek, dělali jsme ho už tak po milionté a on špatně stočil na kotník. Zvládl to ale skvěle. Byl tak den na berlích a pak do toho šel hned znovu.

V seriálu je hodně děsivých stvoření. Bála ses někdy na place?

Ten, kdo mě vyděsil nejvíc, byl Dom ještě s jedním chlápkem, protože brzy zjistili, že jsem hodně lekavá. Tak se toho rozhodli využít a neustále mě děsit. Mám spoustu videí, i zpomalená videa, jak křičím, protože mě při každé příležitosti děsili. A to je právě ta zábava. Víš, já jsem na natáčení ta malá sestřička, to z nás dělá rodinu.

Je něco, čeho se opravdu bojíš?

Ve skutečností se moc věcí nebojím. Dřív jsem se bála jehel, když jsem byla mladší. Pořád je nemám ráda, takže možná jen tohle. To je pro mě ta nejstrašidelnější věc. A jsem lekavý člověk. Je lehké mě vylekat, ale to jsou tak jediné dvě věci, o kterých vím.

Už v minulosti jsi řekla, že jsi fanouškem knih Nástroje smrti. Pomohly ti v tvém ztvárnění Clary?

Pomohly. Aspoň z mé perspektivy by bylo hloupé, abych nevyužila té výhody, když mám tu možnost poznat Clary tak detailně. Cassandra jejím rozvíjením a tvarováním příběhu strávila roky. Seriál je jen tak rozdílný od knih, abych mohla i já zanechat stopu. Mohu vzít podstatu postavy, kterou Cassandra tak dlouho tvarovala, a přenést ji do scénáře a na tv obrazovky svým vlastním způsobem, který sedí k naší interpretaci příběhu.

Co na Clary máš nejraději?

To, co na Clary miluji nejvíce je její lidskost. Ano, je napůl anděl. Ale stala se bojovnicí a je hrdinkou, která se velmi zajímá o lidi, které miluje, ale i přesto je stále velmi mladou osobou, která se vyvíjí a poprvé se zamilovává. Dělá chyby, rozhodnutí, které mají následky pro postavy v příběhu celé série, se kterými se později musí vypořádat. I když si to možná ještě neuvědomuje, každá volba, kterou udělá, bude mít dopad na ostatní postavy, které ještě přijdou a bude těžké se s tím vyrovnat.

Když už mluvíme o vztazích, je jasné, že od první epizody je jistá chemie mezi Clary a Jacem. Jak se vám daří ji udělat uvěřitelnou?

Dom a já jsme už nějakou dobu přátelé, takže když se vžijeme do našich postav, tak je to s tou chemií celkem snadné, protože už máme k sobě navzájem vybudovanou důvěru a vztah na úplně jiné úrovni. Máme k sobě už tolik důvěry, že si můžeme dovolit hrát si s emocemi a sledovat, kam nás naše postavy zavedou. To platí i pro zbytek obsazených, alespoň pro většinu. Hodně dobře spolu vycházíme, jsme skoro jako rodina, je tak snazší se vydat do míst, která jsou romantická, emocionální i děsivá.

Mluvila jsi o tom, jak jsi už dřív znala Doma. Jak jste se vlastně seznámili?

Seznámili jsme se přes Twitter, společné přátele a tenhle „Mladý Hollywood“, ať to chceš nazvat, jak chceš. Vždy jsem s ním ráda mluvila a vždy měl dobrou radu. Na začátku seriálu si pamatuju, že jsem přišla na čtecí testy a věděla jsem, že on tam bude a byla jsem tak ráda, že tam mám někoho, koho znám a můžu se na něho spolehnout. Tím pádem jsem se mohla uvolnit a bavit se. Myslím, že to je i hlavní důvod, proč jsme spolu u tohohle seriálu skončili. Měli jsme k sobě už vybudovanou důvěru a klaplo to perfektně.

Na place je to v podstatě pánský klub, vzhledem k tomu kolik je tam mužů. Jak zvládáš být jedna z mála žen v obsazení?

Je to zábava, musím přiznat. Díky seriálu jsem vlastně dostala pět velkých bratrů a velkou sestru. Jsem zvyklá být ta jedna z mála, to je role, kterou mám nejčastěji ve skupině přátel. Je skvělé mít Emeraude nablízku, protože je vážně jako starší sestra a rozhodně spolu trávíme i výhradně dívčí čas. Je pro nás ale stejně snadné se prostě přidat ke klukům a bavit se. Kluci se ke mně chovají jako k mladší sestře. Radí mi, jak mám bojovat a všeobecně mi pomáhají, takže je to sranda.

Harry Shum Jr. je neskutečně talentovaný tanečník a ty sama máš taneční zázemí. Pořádáte na natáčení taneční bitvy?

Ne, rozhodně ne. Ani by to nešlo. Harry je v tanečním světě daleko přede mnou. Je to mistr. Ale miluji to, co přináší do své role. Zužitkovává své schopnosti formování pohybu a touhle schopností přináší do role Magna něco úplně nového. Používá to jako část kouzla, které do seriálu přináší. Myslím, že je to něco neobyčejného a něco, co dokáže jen Harry. A platí to i u ostatních postav. Cítím, že seriál je velmi dobře obsazen, protože každý z nás má jednu nebo více kvalit, které přinášíme do našich postav a příběhu to přidává. Postavy to přivádí k životu způsobem, který je velmi unikátní.

Život Clary se změnil, když jí bylo osmnáct. Stalo se tobě něco velkého na 18. narozeniny?

Vlastně ano. Ne na mé osmnácté narozeniny, ale k mým osmnáctinám mě moje máma a pár nejlepších přátel vzali do New Yorku. Takže jsme tam byli na víkend a mí přátelé, kteří tam nikdy předtím nebyli, byli stejně tak nadšení jako já, takže to byl zábavný víkend pro nás všechny. Po celou dobu nás neustále čekala překvapení. Byl to zábavný víkend, strávili jsme spolu pěkný čas a oslavovali. Miluji cestování, takže to byl perfektní způsob, jak prožít narozeniny.

Kdyby sis mohla přivlastnit cokoliv ze šatníku Clary, co by to bylo?

Co se týče šatníku, tak má nejlepší boty. Nedělám si srandu. Tolik z těch párů bot jsem si chtěla koupit. Dokonce tu jsou boty, které koupili v různých barvách a které mám teď v šatníku já. Kostyméři jsou úžasní. Šatník Clary je v podstatě stejný jako můj v civilu. Byly to často jeansy, trička a kožené bundy, takže to bylo pohodlné. Ale boty byly rozhodně mé nejoblíbenější.

Doslova jsi se ponořila do fantasy světa. Máš nějaká nové fantasy novely, které chceš číst?

Právě jsem dokončila Nástroje smrti a pořád se z nich tak trochu vzpamatovávám, než budu pokračovat dál. Snažím se rozhodnou, jestli si je přečtu znovu, abych zachytila ty detaily, které mi unikly. Nebo jestli začnu číst něco jiného. Miluji fantasy svět. Nechtěla jsem tak propadnout tolika projektům, ale jsem ráda, že se tak stalo.

Foto: Facebook Kat McNamary

Zdroj: Teen.com

Diskuze /1

Niksí

Skvělý rozhovor! Jinak s jejím názorem na Harryho jako Magnuse musím naprosto souhlasit! S tím, co do Magnuse dává ho dělá vážně dokonalým!!! :)

26.2.2016 | 20:40:16
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Pomoz nám otestovat mobilní aplikaci

Jste z Prahy a okolí a chtěli byste pomoci Edně?

Hledáme dobrovolníky, kteří by přijeli na uživatelské testování naší nové mobilní verze a aplikace.
Máme připravený první návrh a rádi bychom znali vaše názory, reakce, připomínky a další postřehy.
Testování by proběhlo v sídle Mladé Fronty (Praha – Modřany) a nezabralo by více než hodinu. K ruce budete mít náš mobilní telefon a v něm první návrh, který chceme otestovat.
Zájemci pište na thomas@edna.cz.

Stav překladu

Epizoda S02E20: Beside Still Water

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás