Shadowhunters (Lovci stínů: Nástroje smrti) Jace Wayland

Jace Wayland

Jace Wayland

Zručný Lovec stínů, který zachránil Clary život.

Sezóny 3
2016 - 2019

Jace Wayland je jedním z nejschopnějších bojovníků. Protože jeho otec Michael zemřel, vychovávali jej od jeho desíti let manželé Lightwoodovi, kteří sami měli v té době syna Aleca a dceru Isabelle. Ti tři se velmi sblížili a také spolu trénovali. Navíc mezi Jacem a Alecem vzniklo spojení zvané parabatai. Parabatai značí pár bojovníků, kteří spolu bojují bok po boku po celý život a také poznají, jak se ten druhý cítí.

Jednoho dne zachrání život Clary Frayové, kterou napadl démon. Následně zjistí, že Clary ve skutečnosti patří k nim a je tudíž také Lovcem stínů. Mezi oběma vznikne pouto, které přeroste v lásku.


Avšak jejich romantická budoucnost je u konce, když zjistí, že jsou ve skutečnosti oba dětmi Valentinea Morgensterna. Dokazuje to i fakt, že Jaceovo celé jméno zní Jonathan Christopher a stejné jméno měl i Claryin bratr. Navíc s ním Valentine, který na sebe vzal podobu Michaela Waylanda, jednoho ze svých stoupenců, jako s dítětem experimentoval, když mu podával démonní krev, aby zlepšil jeho dovednosti. Nakonec se ale ukáže, že Jace není jeho pravým synem. Valentine ho jen vzal jeho pravým rodičům – Stephenovi a Céline Herondaleovým, kteří zemřeli. Jelikož Céline už jednou předtím potratila, chtěla zajistit, aby se druhé těhotenství povedlo, a proto požádala Valentinea o pomoc. Ten proto dítěti v ní podával andělskou krev, aby jej posilnil. Když Stephen zemřel, Céline spáchala sebevraždu a všichni si mysleli, že dítě zemřelo spolu s ní. Valentine z ní však těsně předtím dítě odebral a vychovával ho jako syna Michaela Waylanda.

Protože má Jace v sobě spoustu andělské krve (stejně jako Clary), tak má i oproti ostatním Lovcům stínů lepší schopnosti. Navíc dokáže aktivovat své runy i bez stély. Když se tak stane, tak mu zezlátnou oči.

  • Malého Jace ztvárňuje herec Tomaso Sanelli a jako náctiletého Jace Dale Whibley.

Foto: Freeform

Jonathan Christopher Herondale je:

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Viktoorie

Jen kvůli němu jsem na to koukala celou dobu! :D Prostě jsem mu přála, aby byl konečně šťasnej… a rvalo mi srdce, jak se to stále kazilo… ! Takže zrovna on byl jeden z mála, proč mě na to bavilo koukat a nakonec mě to vtáhlo do děje..

5.12.2020 | 0:48:58
Jiri007

Jace byl muj oblibenec hlavně proto že se uměl postavit za svou rodinu a za Clary když ji ostatni neduvěřovali, on byl jediny kdo ji věřil a taky jeho styl boje byl dobry.

13.2.2020 | 9:41:16
leevan

žiaľ, nevydarený výber herca

24.5.2018 | 22:52:07
dadinka

Dominik neumí hrát :(. Kdyby uměl, Jace by mohl ztvárnit!

27.3.2018 | 20:08:40
modrinka

Miluju :3

5.2.2018 | 17:36:58
Michelle25

Jace je prostě awww. Mám ho ráda už od samého začátku a je to moje oblíbená postava. Četla jsem zatím jen první knihu a teď už mám rozečtenou druhou a chování i celá povaha mi na něj sedí. Podle mě i herce perfektně trefili, Dominica mám ráda. Prostě za mě nejlepší postava

2.1.2018 | 20:30:06
Mirischka

Jace jsem vždycky měla ráda, ale Dominic mi prostě nesednul a musela jsem si na něho dlouho zvykat.

16.8.2017 | 20:24:32
Ecio557

Rozhodně lepší než Alec. Alec se moc drží pravidel. Jace je taková ta dravá voda a na pravidla celkem kašle. Líbí se mi jeho divokost a rozhodně dlouho nestojí a jde a koná. Ale jako hlavu Institutu vidím radši Aleka k Jacovi to moc nesedělo.

17.7.2017 | 21:32:18
Car

hmmmm Jace co rict no:D moje slabost… pro me je opravdu lepsi postavou jak Alec :-) ma proste ,,neco'' v sobe, je to takovy ten typ postavy, kterou si bud zamilujete nebo znelibite ja jsem tedy to prvni :-) je to skvely lovec a ten jeho uhrancivy pohled a oci mluvi za sve :-) a i kdyz Clary nesnasim tak s nim je aspon trochu snesitelna preju jim to :-)

3.7.2017 | 19:20:09
Marti BilC

Většina lidí tu píše, že měli radši filmového Jace. Já to mám přesně naopak. První jsem sice viděla film, ale ten mě moc nezaujal. A to ani JCB jako Jace. Každopádně když se potom objevil seriál, byla jsem z Doma ůplně nadšená. Přesně tohohle Jace jsem si vždycky představovala když jsem četla TMI. Je fakt, že ze začátku nebyl tolik narcistický, jako měl být. Ale to mi nevadilo. A hlavně ty jeho oči ♥

21.6.2017 | 13:38:27

Nepřehlédněte

Je za námi konec seriálu

Je za námi konec seriálu

V noci bylo odvysíláno dvouapůlhodinové finále, jenž ukončilo celý příběh Stínového světa a my se tak museli s tímto seriálem rozloučit. Uvnitř této bleskovky můžete diskutovat o vašich názorech, teoriích a dojmech z finále.

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Reklama

Úvodní znělka

Seriál Shadowhunters má i svou úvodní znělku, na kterou se můžete podívat zde.

Thumbnail Play icon

Galerie

Galerie

Narozeniny

Hlídejte si nás