Shadowhunters (Lovci stínů: Nástroje smrti)
79/100 - 192×

Shadowhunters(Lovci stínů: Nástroje smrti)

Mladá dívka jménem Clary Fray v den svých narozenin zjistí, že není obyčejná. Pochází totiž z dlouhé rodové linie Lovců stínu, napůl andělů a napůl lidí, kteří loví démony. Když unesou její matku Joselyn, svět, který jí byl doposud skrytý, se jí odhalí v plné síle, včetně záhadného Lovce stínů Jace. Teď, když žije po boku víl, čarodějů, upírů a vlkodlaků, se vydá na cestu sebepoznání.

USA | 2016 | Ukončeno
vysílání
3 sezóny | Freeform | 42 minut
žánr
Akční, Dobrodružný, Fantasy
hrají
Katherine McNamara (Clary Fairchild), Dominic Sherwood (Jace Wayland), Matthew Daddario (Alec Lightwood), Emeraude Toubia (Isabelle Lightwood), Harry Shum Jr. (Magnus Bane), Alberto Rosende (Simon Lewis), Isaiah Mustafa (Luke Garroway), Alisha Wainwright (Maia Roberts), Luke Baines (Jonathan Morgenstern), David Castro (Raphael Santiago), Chai Hansen (Jordan Kyle), Anna Hopkins (Lilith), Kimberly-Sue Murray (dospělá Seelie Queen), Javier Muñoz (Lorenzo Rey)

Simon Lewis

Simon Lewis

Claryin nejlepší kamarád, který se stane upírem.

Sezóny 3
2016 - 2019

Simon od narození vyrůstá v New Yorku se svou matkou a sestrou Rebeccou. V útlém věku poznal Clary Frayovou a ihned se stali nejlepšími přáteli a neustále trávili čas spolu. Později k ní Simon začal cítit i něco víc, ale nikdy neměl odvahu jí o tom říct.

Simon je členem kapely Rock Solid Panda, ve které hraje s kamarádkou Maureen. Chvíli dokonce spolu randí, ale když se rozejdou, Maureen z kapely odejde a Simon od té doby vystupuje sólo.

Když jednoho dne Clary zmizí, vydá se ji Simon hledat, což ho dovede do Institutu Lovců stínů a Simon se tak dozvídá o Stínovém světě, kterého je Clary nyní součástí, neboť její rodina mezi ně také patří, avšak Clary o tom nevěděla, jelikož jí matka nechala na to vymazat vzpomínky. Jelikož teď Simon o Stínovém světě ví, mění se tím pro něj celý život. Navíc vidí, že je mezi Clary a lovcem Jacem jakási přitažlivost, proto jí chce zůstat na blízku a dokázat, že jí je hoden. Jednou ho ale unesou upíři a než jej stihnou lovci zachránit, je proměněn Camille Belcourtovou v upíra.

Ze Simona se tak stává Podsvěťan, který nemůže vyjít na denní světlo. Je pro něj obtížné zvyknout si na nový život, s kterým mu pomáhá upír Raphael. Simon nejdřív bydlí v upířím hotelu, poté nějakou dobu v Institutu, zkusí to také doma, ale jelikož se obává, že by své rodině ublížil, odejde a nakonec skončí ve skladišti u restaurace, která je základnou pro newyorskou smečku vlkodlaků, které velí Simonův známý Luke Garroway. Zde se také poznává s vlkodlačicí Maiou, která se stane jeho kamarádkou.

Simon později konečně odhalí své city Clary a začnou spolu chodit. Simon se jednou napije krve z Jace (která je čistě andělská), díky čemuž nezemře při smrtící vlně z Meče duší a navíc se stane světlomilcem, což je upír, který snese denní světlo. Když se to dozví ostatní upíři, chtějí vědět, jak toho Simon dosáhl. On to však ale neví.

Simon se také stane objektem zájmu vílí královny, kterou zajímá převážně kvůli tomu, že je světlomilcem. Ta také přinutí Clary přiznat, že více než po Simonovi touží po Jaceovi, kvůli čemuž se Simon s Clary rozejde. Začne trávit čas s Maiou, se kterou poté začne i randit. Ovšem dostane se opět na vílí dvůr, kde mu vílí královna nechá vyrýt do čela záhadné znamení, které, jak se později ukáže, je Kainovo znamení a chrání Simona před útoky nepřátel.

Foto: Freeform

Simon Lewis je:

  • synem Elaine Lewisové
  • bratrem Rebeccy Lewisové
  • vnukem Helen

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Jiri007

Simona jsem moc nemusel, hlavně proto že pořadně nevědel co chce a co dělat a ani si nechtěl udržet moc kterou mu dala Kralovna vil.

redaktor
13.2.2020 | 9:52:06
meenie

Alberto to hrá úplne skvele :)

21.5.2018 | 2:03:40
baraeliasova

Nikdy jsem ho neměla ráda a to se ani nezměnilo…

30.4.2018 | 14:51:11
LeneWillhill

Postavu Simona jsem měla ráda až v posledním díle, ale toto ztvárnění se knižnímu Simonovi vůbec nepodobá…

5.4.2018 | 12:02:30
bara_chvatalova21

Simon je přesně takový jakého jsem si ho představila, ale i tak ho moc nemusím :/

27.2.2018 | 16:38:02
modrinka

Na začátku jsem ho neměla ráda, ale postupem jsem si zvykla a teď je v poho :)

5.2.2018 | 17:39:22
Michelle25

Na začátku seriálu jsem ho neměla ráda. Přišel mi takový bezmocný a otravný. Když se stal upírem, začala jsem ho mít ráda, ale to trvalo jen do 2A. Jakmile začal chodit s Clary, neměla jsem ho ráda. Věděla jsem, že prostě Clary patří k Jacovi, takže mi to prostě nesedělo. Jakmile ale začal chodit s Maiou, všechno bylo super a já si ho oblíbila.

2.1.2018 | 19:59:52
Car

hmmmmm moc pozitivni hodnoceni tu nema ja teda nechapu proc :D mit takoveho kamarada tak si piskam :D ale fakt jenom kamarada…s Clary jim ten vztah moc nesvedci a trochu prehravaji, myslim si ze oni dva by meli zustat vazne jen prateli, ale to si myslim ze se stejne stane, nicmene on jako postava je hodne sympatickej, takovej trochu nejistej ale to k tehle postave patri za me super :-)

3.7.2017 | 19:22:53
Jupijow

Vytáčí mě Albertův sekaný projev, jako by se pořád zajíkal.Simon tak působí jen trapně.

1.7.2017 | 11:43:06
Marti BilC

Simon byl vždycky otravný a vždycky bude. Alberto se na roli Simona prostě hodí a hraje ho skvěle.

  • (Jinak bych byla moc ráda kdyby správci upravili popis Simona, nebo aspoň to hrozné slovo „Mundie“, které má být ve skutečnosti „Mundane“)
21.6.2017 | 13:47:14

Nepřehlédněte

Je za námi konec seriálu

Je za námi konec seriálu

V noci bylo odvysíláno dvouapůlhodinové finále, jenž ukončilo celý příběh Stínového světa a my se tak museli s tímto seriálem rozloučit. Uvnitř této bleskovky můžete diskutovat o vašich názorech, teoriích a dojmech z finále.

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Úvodní znělka

Seriál Shadowhunters má i svou úvodní znělku, na kterou se můžete podívat zde.

Thumbnail Play icon

Galerie

Galerie

Narozeniny

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama