Shadowhunters (Lovci stínů: Nástroje smrti)
79/100 - 193×

Shadowhunters(Lovci stínů: Nástroje smrti)

Mladá dívka jménem Clary Fray v den svých narozenin zjistí, že není obyčejná. Pochází totiž z dlouhé rodové linie Lovců stínu, napůl andělů a napůl lidí, kteří loví démony. Když unesou její matku Joselyn, svět, který jí byl doposud skrytý, se jí odhalí v plné síle, včetně záhadného Lovce stínů Jace. Teď, když žije po boku víl, čarodějů, upírů a vlkodlaků, se vydá na cestu sebepoznání.

USA | 2016 | Ukončeno
vysílání
3 sezóny | Freeform | 42 minut
žánr
Akční, Dobrodružný, Fantasy
hrají
Katherine McNamara (Clary Fairchild), Dominic Sherwood (Jace Wayland), Matthew Daddario (Alec Lightwood), Emeraude Toubia (Isabelle Lightwood), Harry Shum Jr. (Magnus Bane), Alberto Rosende (Simon Lewis), Isaiah Mustafa (Luke Garroway), Alisha Wainwright (Maia Roberts), Luke Baines (Jonathan Morgenstern), David Castro (Raphael Santiago), Chai Hansen (Jordan Kyle), Anna Hopkins (Lilith), Kimberly-Sue Murray (dospělá Seelie Queen), Javier Muñoz (Lorenzo Rey)

Raphael Santiago

Raphael Santiago

Nový vůdce klanu upírů v Brooklynu.

Sezóny 3
2016 - 2019

Raphael vyrůstal v Mexiku v katolické rodině se svou sestrou Rosou. Jeho rodina emigrovala do Spojených států.

Když byl přeměněn na upíra, lačnil Raphael po lidské krvi. Brzy však získal pomoc od čaroděje Magnuse Banea, díky kterému začal mít Raphael opět nějakou víru v sebe sama. Stali se z nich blízcí přátelé, Raphael dokonce stavěl Magnuse do otcovské role. Raphael se přidal ke klanu upírů v Brooklynu, který sídlí v hotelu Dumort.

Klan jednou unese Simona Lewise, člověka blízkého Lovcům stínů, kteří jej chtějí vyměnit za Pohár smrti. Camille, vůdce jejich klanu přemění Simona na upíra. Protože Camille nadále porušovala Dohody, rozhodl se ji Raphael s dalšími upíry svrhnout a následně po ní převzal post vůdce klanu. A také slíbil lovcům, že se o Simona postará.

Když Camille uprchne, snaží se ji Raphael vypátrat, jelikož můžou její činy ohrozit životy ostatních upírů. K jejímu nalezení využívá Simona, jelikož je jejím potomkem a díky jejich poutu se k ní může dostat. Získají také pomoc Magnuse, který Camille nakonec objeví a pošle ji ke Spolku Lovců stínů.

Když se lovkyně Isabelle stane závislou na yin-fenu, upířím jedu, vyhledá Raphaela a nabízí mu za svůj yin-fen její krev. Raphael tak začal být závislý na krvi Lovců stínů. A také se začali sbližovat. Dokonce představil Isabelle svou sestru Rosu, která je nyní starou důchodkyní.

Raphael se stal také členem Rady Podsvěťanů, kterou tvoří jeden zástupce z každé rasy (Raphael, Magnus, Luke a Meliorn). Společně se snaží shodnout na tom, co je pro Podsvěťany nejlepší a kdy mají pomáhat Lovcům stínů a kdy ne. Když se Podsvěťané snaží zabránit aktivaci Meče duší, který je může všechny vyhladit, nepovede se jim to a většina upířího klanu umírá, tedy kromě Simona, z kterého se nějakou záhadou stal světlomilec. A Raphael se snaží vypátrat, jak k tomu Simon přišel. Nedlouho poté zemře jeho sestra Rosa, z čehož byl zničený. Raphael využívá nově zrozené upírky Heidi, která se měla přeměnit se Simonovou krví v těle, aby se dostal blíž k tomu stát se sám světlomilcem. Heidi však žádné známky světlomilce nemá a když uteče a přepere Raphael, ocitne se Raphael připoutaný na střeše domu krátce před úsvitem. Raphael je však zachráněn, ale Isabelle mu řekne, že jeho činy nenahlásí, pokud Raphael zmizí z města.

Foto: Freeform

Raphael Santiago je:

  • bratrem Rosy Santiagové

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
baraeliasova

Nevím no..... nikdy mi nesedl… Update: Teď se dívám na Shadowhunters znovu a mám ho o dost radši. :D

2.6.2020 | 14:04:56
Jiri007

Rafael je asi moje nejoblibenější postava, splnuje všechy předpoklady jako spravny vudce a zaroven dokaže projevit soucit s ostatnimi, neni to žadny maniak, a s Izzy byl dokonaly par.

redaktor
13.2.2020 | 9:54:20
erisuka

#saphaelftw

18.8.2018 | 18:23:36
TacoPolevka

Povýšenej fracek. Nesedí mi tam.

12.10.2017 | 18:12:32
Mirischka

Raf je prostě Raf. Nic proti Simonovi, ale u mě z upírů vede Rafael. I přesto, že je David prakticky nejmladší z celého castu, tak má obrovské charisma a s Emeraude mají úžasnou chemii.

16.8.2017 | 20:27:50
ILonulinka

chová se sexi, vypadá sexi a má i sexi hlas :) líbí se mi ta postava

20.7.2017 | 22:28:19
Car

hodne dobra postava navic ma velmi prijemny vzhled :-)

3.7.2017 | 19:20:40
Marti BilC

Rafael je vtipnej. Miluju ty hlášky

21.6.2017 | 13:33:05
anndy

takhle postava má něco do sebe, doufám, že dostane víc prostoru, líbí se mi s Izzy

13.6.2017 | 21:06:51
Christene Wein➰

Naprosto super upir

16.3.2017 | 12:12:16
1

Nepřehlédněte

Je za námi konec seriálu

Je za námi konec seriálu

V noci bylo odvysíláno dvouapůlhodinové finále, jenž ukončilo celý příběh Stínového světa a my se tak museli s tímto seriálem rozloučit. Uvnitř této bleskovky můžete diskutovat o vašich názorech, teoriích a dojmech z finále.

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Úvodní znělka

Seriál Shadowhunters má i svou úvodní znělku, na kterou se můžete podívat zde.

Thumbnail Play icon

Galerie

Galerie

Narozeniny

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama