Shadowhunters (Lovci stínů: Nástroje smrti) Clary Fairchild

Clary Fairchild

Clary Fairchild

Dívka, která zjistí, že kromě obyčejného světa existuje i Stínový svět a ona je jedním z Lovců stínů.

Sezóny 3
2016 - 2019

Clarissa „Clary“ Frayová je osmnáctiletá dívka, která žije obyčejný život v New Yorku se svou matkou Jocelyn a čas tráví se svým nejlepším kamarádem Simonem. Její život se ale změnil, když byla její matka unesena. Vzápětí Clary odhalí, že existuje i Stínový svět, který je plný démonů. A dokonce zjistí, že není jen obyčejná dívka, ale že patří mezi tzv. Lovce stínů, kteří s těmito démony bojují.

Postupně se Clary dozvídá pravdu o své rodině a svém dědictví. Její matka byla také Lovkyní stínů, ale když byla s Clary těhotná, tak z tohoto světa uprchla před svým manželem Valentinem Morgensternem, který se dal na scestí. Ukrývala se v New Yorku, kde své jméno změnila z Morgensternové (rozené Fairchildové) na Frayovou. Clary je také řečeno, že měla staršího bratra Jonathana, který ale bohužel zemřel při požáru. A ukáže se, že Valentine je nejobávanějším Lovcem stínů, po kterém pátrají všichni lovci.


Clary tak trénuje své nově objevené schopnosti a dovednosti, aby se vyrovnala ostatním lovcům, jako je například Jace Wayland, ke kterému začne Clary chovat hlubší city. Avšak Clary má jednu speciální schopnost, jelikož má v sobě větší množství andělské krve než ostatní – dokáže vytvářet zcela nové runy, díky čemuž může častokrát zachránit své blízké v nebezpečných situacích. Snaží se ochránit celý Stínový svět, který se častokrát nachází v ohrožení právě kvůli ní a její rodině.

Clary je také nadanou umělkyní. Před tím, než objevila Stínový svět, se chtěla dostat na vysokou školu, kde by výtvarné umění studovala.

  • Mladší verzi Clary hraje herečka Sofia Wells.

Foto: Freeform

Clarissa Fairchildová je:

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Jana13.13

Ze začátku jsem ji nemohla vystát, ale postupem času se začala hodně zlepšovat, takže zlatý střed :)

5.5.2019 | 22:52:22
WinterCourt

Upřímně ze začátku mě dost štvala ať už to bylo pochybnými výrazy a vzdechy nebo tím jejím „všichni ste mi jedno, musím najít svoji matku ať už s vámi nebo bez vás“ a za 5 minut „pomóc Jaci oni mě chtějí zabít a já nevím co mám dělat!“. Na konci 1. řady to už bylo ale o moc lepší a od druhé už ji přímo zbožňuju. (O třetí ani nemluvím. ♥)

13.2.2019 | 15:30:21
loveshadowhunters

Jedná z mých nejoblíbenějších postav. <3

17.5.2018 | 19:44:21
tominotomino

V první sérii byla taková otravná, ale od té doby se zlepšuje.

webmaster
6.5.2018 | 18:14:24
baraeliasova

Nechápu proč ji tolik lidí nesnáší.. Vždyť je nejlepší!!! A Katherine mi na tu roli dokonale sedí!!

24.4.2018 | 19:39:40
CoRnDuCK

V 3. sérii se lepší :)

6.4.2018 | 21:54:57
bara_chvatalova21

Dobrá hlavní postava, občas otravná, ale dostačující

27.2.2018 | 16:40:36
modrinka

Nevím jak napadlo ostatní dát tak málo hvězd :/ Mi se líbí a i hl. postava musí mít nedostatky :)

5.2.2018 | 17:42:09
Michelle25

Upřímně, netuším proč ji všichni nemáte rádi. Od chvíle kdy jsem se podívala na seriál, mi herečka perfektně sedla a takhle jsem si Clary představovala. V knížce je přeci jen o něco slabší a moc neumí bojovat, ale všichni kdo četli knihu si můžou všimnout rozdíl mezi knihou a seriálem. Já mám díky tomuhle dva světy. Svět knihy a svět seriálu. Sama netuším co je lepší, ale Clary se mi hodí do obou světů. Určitě bych ji neměnila, protože ji mám moc ráda. Další plus je Clace. Miluju ji, když jsou s Jacem spolu :D

25.1.2018 | 9:39:36
Janine

nějak si moc nedovedu pomocí herečky představit jak by tohle mohla být postava co mě nese*e kde se zjeví. Slečna si podle mě nevybrala správný směr kudy se ubírat, protože v jejím hraní jí nějak nejde věřit ani: dobrý den – natož celou roli (za mě jeden z nejhorších hereckých výkonů co sem viděla a to počítám i bonnie bennet z upířích deníků)…strašně mi kazí dojem z celého seriálu a dodává tomu víc než pocit, že je to fakt vyumělkovaný a ztrácí to tak dojem jakékoli přirozenosti pro celý seriál

27.12.2017 | 11:47:34

Nepřehlédněte

Je za námi konec seriálu

Je za námi konec seriálu

V noci bylo odvysíláno dvouapůlhodinové finále, jenž ukončilo celý příběh Stínového světa a my se tak museli s tímto seriálem rozloučit. Uvnitř této bleskovky můžete diskutovat o vašich názorech, teoriích a dojmech z finále.

Nábor: Piš pro Ednu

Hodně našich fanoušků nám píše, že se chce na chodu Edny taktéž podílet. Hodně z vás však stále nenašlo odvahu nám napsat. Nyní máte možnost, abyste se stali naším redaktorem a pomohli nám s chodem celého webu.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Úvodní znělka

Seriál Shadowhunters má i svou úvodní znělku, na kterou se můžete podívat zde.

Thumbnail Play icon

Galerie

Galerie

Narozeniny

Hlídejte si nás