Shadowhunters (Lovci stínů: Nástroje smrti)
79/100 - 193×

Shadowhunters(Lovci stínů: Nástroje smrti)

Mladá dívka jménem Clary Fray v den svých narozenin zjistí, že není obyčejná. Pochází totiž z dlouhé rodové linie Lovců stínu, napůl andělů a napůl lidí, kteří loví démony. Když unesou její matku Joselyn, svět, který jí byl doposud skrytý, se jí odhalí v plné síle, včetně záhadného Lovce stínů Jace. Teď, když žije po boku víl, čarodějů, upírů a vlkodlaků, se vydá na cestu sebepoznání.

USA | 2016 | Ukončeno
vysílání
3 sezóny | Freeform | 42 minut
žánr
Akční, Dobrodružný, Fantasy
hrají
Katherine McNamara (Clary Fairchild), Dominic Sherwood (Jace Wayland), Matthew Daddario (Alec Lightwood), Emeraude Toubia (Isabelle Lightwood), Harry Shum Jr. (Magnus Bane), Alberto Rosende (Simon Lewis), Isaiah Mustafa (Luke Garroway), Alisha Wainwright (Maia Roberts), Luke Baines (Jonathan Morgenstern), David Castro (Raphael Santiago), Chai Hansen (Jordan Kyle), Anna Hopkins (Lilith), Kimberly-Sue Murray (dospělá Seelie Queen), Javier Muñoz (Lorenzo Rey)

Valentine Morgenstern

Valentine Morgenstern

Velice nebezpečný zločinec a Claryin otec.

Sezóny 3
2016 - 2018

Valentine je velmi silným Lovcem stínů, který se však dal na scestí a tudíž proti němu stojí ostatní Lovci stínů. Ti, kteří jsou jeho stoupenci, jsou členy tzv. Kruhu, kterému Valentine velí.

Když byl Valentine mladý, oženil se za lovkyni Jocelyn Fairchildovou. Společně se svými blízkými a přáteli, mezi kterými byli Jocelyn i Valentineův parabatai Lucian Graymark, založil pod svým vedením Kruh. Spoustu členů si myslelo, že cílem této skupiny je chránit lidstvo, avšak Valentineův skutečný úmysl bylo vyhlazení všech démonů a tudíž i Podsvěťanů. A aby se jim vyrovnal svou silou, začal na sobě experimentovat a píchal si démonní a Podsvěťanskou krev. Démonní krev podával také svému nenarozenému potomkovi, když Jocelyn spala. Po narození dítě pojmenovali Jonathan Christopher, brzy si však Jocelyn začala všímat, že toto dítě je démon. Po pár letech byla Jocelyn opět těhotná a tentokrát Valentine na dítěti experimentoval tak, že do něj vpichoval čistě andělskou krev.

Valentine začal být čím dál více radikálnější, dokonce nechal svého parabataie napospas vlkodlakům, a Jocelyn s ním už ztratila trpělivost. Proto sebrala Pohár smrti a utekla do New Yorku, kde porodila dceru Clary. Valentine nafingoval svou a synovu smrt. Následně vzal na sebe podobu Michaela Waylanda a začal vychovávat syna manželů Hernodaleových, kteří zemřeli. Do tohoto dítěte před jeho narozením také vpichoval krev, avšak andělskou. Když se ho ujal, pojmenoval ho stejně jako svého vlastního syna – Jonathan Christopher. Když se k němu ale začali blížit nepřátelé, nafingoval opět svou smrt a Jonathana Christophera Waylanda poslal k rodině Lightwoodových a Jonathana Christophera Morgensterna do pekla, tedy konkrétně Edomu, kde se o něj začala starat matka všech démonů Lilith.

Valentině se skrýval po mnoho let, během kterých si vytvářel spojence a prováděl další experimenty. Začal pátrat po Nástrojích smrti, kterými jsou Pohár smrti, Meč duší a Zrcadlo smrti, které když se spojí, přivolají anděla Raziela, který onomu člověku splní jakékoliv přání, a Valentineovým je vyhlazení Podsvěťanů.

Aby tomu zabránili, bojují proti němu ostatní Lovci stínů, mezi které patří i jeho dcera Clary, Jace Wayland a Lightwoodovi. Valentine je schopný lhát komukoliv o čemkoliv, třeba i o tom, že je Jace vlastně Claryiným bratrem a že je plný démonní krve. To vše jen, aby získal to, co chce.

Po nějaké době se z Edomu vrací Jonathan, aby se svému otci pomstil, ale nakonec se udobří a začnou spolupracovat. Když Valentine najde třetí Nástroj smrti – zrcadlo a objeví se anděl Raziel, Clary ho zabije.

  • Mladší verzi Valentinea ztvárňuje herec Owen Roth.

Foto: Freeform

Valentine Morgenstern je:

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Jiri007

Valentyn byl dobry zaporak, ktery měl sve vlastni nazory a nikoho se nebal a šel si za svym přesvědčenim, zamlouvalo se mi že přes všechno svou rodinu měl rad.

redaktor
13.2.2020 | 9:56:24
modrinka

Nevím proč, ale mi nepřijde tak špatný.. xD

5.2.2018 | 17:48:47
Swartood

Ten kdo spravuje tento seriál tady na Edně mě vždy zvedne tlak s tímto odporným překladem jména by se neměla nikdy překládat. Nevím proč jsou tu všechny jména originální jen Valentina tu někdo przní do českého překladu. Přesto je tato postava správný záporák.

13.6.2017 | 20:30:34
Clarissa Adele Fairchild

Prestavovala som si Valentýna trochu inak ale na druhú stranu je lepší ako Valentýn vo filme.

2.11.2016 | 18:58:43
DylansLover

Tu podla mňa prestrelili aj vo filme aj v seriáli presne ako u Hodge(a) :/ . Zahrať Valentýna vedia obydvaja ( asi :D ) no neni to také hrozné ako by mohlo byť, ale stále mi vadí že nemá strieborné až biele vlasy a nevyzerá tak tajomno nebezpečne ako by som si predstavovala :/

19.9.2016 | 19:01:29
Barbra06

U něj to mám 50 na 50 :D Alan určité charisma má, ale je takový drsňák už od pohledu, což taky není úplně ono. Prostě by to měl být hajzl, ale s grácií, která mu zkrátka trochu chybí.

1.8.2016 | 18:10:03
Makkina

No… není zrovna moc charismatický. Nevím jestli to byla zrovna ta nejlepší volba dosadit do role Valentýna Alana. Jonathan krásně pasuje do role Valentýna, za to Alan mi moc do této role neseděl. A zrovna na něj sem se těšila, kdo jej bude hrát.

16.7.2016 | 21:25:59
Alexis143

Takhle vůbec neměl vypadat…Vypadá o trochu líp než ve filmu, ale.....

7.4.2016 | 19:12:26
liwinuska

Postava je celkom slušná a mám ju aj docela rada no herec nie je to čo by som si predstavovala na mieste Valentína – nejde z neho charizma tak ako s Valentína v knihe

30.3.2016 | 11:18:35

Nepřehlédněte

Je za námi konec seriálu

Je za námi konec seriálu

V noci bylo odvysíláno dvouapůlhodinové finále, jenž ukončilo celý příběh Stínového světa a my se tak museli s tímto seriálem rozloučit. Uvnitř této bleskovky můžete diskutovat o vašich názorech, teoriích a dojmech z finále.

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Úvodní znělka

Seriál Shadowhunters má i svou úvodní znělku, na kterou se můžete podívat zde.

Thumbnail Play icon

Galerie

Galerie

Narozeniny

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama