Shadowhunters (Lovci stínů: Nástroje smrti) Magnus Bane

Magnus Bane

Magnus Bane

Nejvyšší čaroděj brooklynský.

Sezóny 3
2016 - 2019

Magnus je extravagantním, nesmrtelným a velmi mocným čarodějem, který má také titul Nejvyššího čaroděje brooklynského.

Magnus se před mnoha staletími narodil lidské matce, avšak jeho otec je jeden z vyšších démonů – Asmodeus, jenž je i princem pekla. Magnus tak díky němu získal magické schopnosti, které se na něm projevily také tím, že má kočičí oči.


Po několik dalších staletí Magnus trénoval své magické schopnosti a vytvářel si přátelé (kterými byli například čarodějové Catarina Loss a Ragnor Fell) i nepřátelé. A samozřejmě také několik sexuálních vztahů. Sám odhaduje, že měl přes 17 tisíc partnerů či partnerek. Mezi jeho románky patří třeba upírka Camille Belcourtová, hudebník jménem Imasu Morales či čarodějka Dorothea Rollinsová. Magnus dokonce tvrdí, že se jednou vyspal se samotným Michelangelem.

Magnus si usmyslel, že začne pomáhat dalším Podsvěťanům, kteří jsou ve Stínovém světě noví. Jedním takovým byl čerstvě přeměněný upír Raphael Santiago, se kterým se stali blízkými přáteli.

O pár desítek let později se Magnus stal Nejvyšším čarodějem brooklynským. Jednou za ním přišla Jocelyn Fairchildová, která se svou dcerou prchala před Valentinem Morgensternem. Požádala ho, jestli by mohl vymazal její dceři Clary vzpomínky na Stínový svět, aby byla Clary v bezpečí.

Magnus je majitelem klubu Pandemonium, kde Clary jednou narazí na Lovce stínů a díky tomu se dostane zpět do Stínového světa a Magnus jí nakonec její vzpomínky pomůže získat zpět. Navíc najde zalíbení v lovci Alecovi Lightwoodovi, proto se snaží s jejich skupinkou trávit co nejvíce času. Jejich přitažlivost sílí a nakonec se dají dohromady, ačkoliv mnoho bytostí to neschvaluje, jelikož se jim nelíbí, že spolu mají milostný poměr Podsvěťan a Lovec stínů.

Od té doby Magnus pomáhá lovcům v jejich boji proti různým nepřátelům, protože se jeho schopnosti častokrát hodí. Ale také toho musí nést hodně na bedrech, jelikož se k němu všichni obracejí se svými problémy. Snaží se všem vyhovět, ale vždy se najde někdo, komu se jeho činy nelíbí. Navíc chce občas myslet i na své vlastní štěstí s Alecem. Kvůli tomu nakonec i přijde o titul Nejvyššího čaroděje brooklynského, kterým se nově stává Lorenzo Rey, a také obětuje svou magii, aby zachránil lovce Jace Waylanda, který je Alecovým parabataiem.

  • Magnusovu mladou verzi si zahrál herec Cassius Doroja.

Foto: Freeform

Magnus Bane je:

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
PStark

Magnus Bane je nejlepší postava z celého seriálu.

10.9.2020 | 11:33:25
Jiri007

Magnus byl dobry a ten jeho styl chovani a jak si všechno užival to fakt nemělo chybu.

13.2.2020 | 9:49:48
Jerry14

Nejlepší postava a hlavně TOP výběr herce. Harry ho ztvárnil luxusně, myslím, že líp vybrat nemohli.

7.11.2019 | 20:08:38
Avalin

Proč je tam napsáno že je Magnus Alecův přítel? Však od 3×22 jsou manželé.

8.5.2019 | 11:50:26
BlairWaldorf

Prosto boží!

27.8.2018 | 23:03:09
makiki_one

Magnus je podle mě ten nejlepší . Mám ho ráda a taky Aleca ale nejvíc je pro mě právě Magnus.

11.7.2018 | 18:50:55
LEZORE

Je naprosto dokonalý. Všechno mu padne naprosto dokonale. Lépe vybrat nemohly…

6.6.2018 | 21:45:01
Lvice2002

Magnus je podle mě nejlepší postava v seriálu spolu s Alekem

9.5.2018 | 20:34:26
baraeliasova

Nejlepší postava z celého seriálu. :)

30.4.2018 | 14:55:56
Michelle25

Mám ho velice ráda. Jedna z nejlepších postav (pro mě je ale nejlepší Jace). Harry Shum Jr je perfektní herec a podle mě ho velice dobře vybrali. Herec hraje taky v seriálu Glee, takže taky doporučuju. Samozřejmě má ode mě plus za MALEC :)

25.1.2018 | 9:28:01

Nepřehlédněte

Je za námi konec seriálu

Je za námi konec seriálu

V noci bylo odvysíláno dvouapůlhodinové finále, jenž ukončilo celý příběh Stínového světa a my se tak museli s tímto seriálem rozloučit. Uvnitř této bleskovky můžete diskutovat o vašich názorech, teoriích a dojmech z finále.

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Reklama

Úvodní znělka

Seriál Shadowhunters má i svou úvodní znělku, na kterou se můžete podívat zde.

Thumbnail Play icon

Galerie

Galerie

Narozeniny

Hlídejte si nás