Shadowhunters (Lovci stínů: Nástroje smrti)
79/100 - 193×

Shadowhunters(Lovci stínů: Nástroje smrti)

Mladá dívka jménem Clary Fray v den svých narozenin zjistí, že není obyčejná. Pochází totiž z dlouhé rodové linie Lovců stínu, napůl andělů a napůl lidí, kteří loví démony. Když unesou její matku Joselyn, svět, který jí byl doposud skrytý, se jí odhalí v plné síle, včetně záhadného Lovce stínů Jace. Teď, když žije po boku víl, čarodějů, upírů a vlkodlaků, se vydá na cestu sebepoznání.

USA | 2016 | Ukončeno
vysílání
3 sezóny | Freeform | 42 minut
žánr
Akční, Dobrodružný, Fantasy
hrají
Katherine McNamara (Clary Fairchild), Dominic Sherwood (Jace Wayland), Matthew Daddario (Alec Lightwood), Emeraude Toubia (Isabelle Lightwood), Harry Shum Jr. (Magnus Bane), Alberto Rosende (Simon Lewis), Isaiah Mustafa (Luke Garroway), Alisha Wainwright (Maia Roberts), Luke Baines (Jonathan Morgenstern), David Castro (Raphael Santiago), Chai Hansen (Jordan Kyle), Anna Hopkins (Lilith), Kimberly-Sue Murray (dospělá Seelie Queen), Javier Muñoz (Lorenzo Rey)

Luke Garroway

Luke Garroway

Vůdce newyorské smečky vlkodlaků a rodinný přítel Fairchildových.

Sezóny 3
2016 - 2019

Luke Garroway, narozen jako Lucian Graymark, je dlouholetým přítelem Jocelyn Fairchildové a její dcery Clary, která k němu vzhlíží jako ke svému otci (a stejně tak i její kamarád Simon, kterému také v životě schází mužský vzor). V New Yorku pracuje jako detektiv na policejním oddělení NYPD. Je to vlkodlak, který je hlavou newyorské smečky, jejíž základna je v restauraci Jade Wolf nacházející se v docích.

Luke byl kdysi Lovcem stínů a parabataiem Valentinea Morgensterna. On i Jocelyn byli členové Kruhu, který vedl Valentine, ale když začal být Valentine radikálnější, snažili se ostatní členy Kruhu přivést na správnou cestu. Luke a Jocelyn se sblížili a rostla mezi nimi láska. Nicméně k ničemu mezi nimi nedošlo, jelikož ani jeden nechtěl zradit Valentinea. Valentine však Lukea podezříval, že spí s jeho ženou, a proto se s ním vydal jednou do lesa a nechal Lukea napospas vlkodlakům. Luke byl přeměněn ve vlkodlaka a stal se Podsvěťanem. Zprvu chtěl Luke ukončit svůj život, ale Jocelyn ho přemluvila, aby přijal svůj nový život. Jeho rodina se ho ale zřekla a tak Luke hledal své místo ve světě.

Po několika letech se opět setkává s Jocelyn v New Yorku a sblíží se s ní, s její dcerou Clary a Claryiným nejlepším přítelem Simonem. Jednoho dne ale Jocelyn zmizí a Clary se záhy dozví o svém původu. Luke se jí snaží pomáhat a stejně tak i Simonovi, který je přeměněn na upíra. Luke i Lovci stínů se snaží Jocelyn vypátrat, při čemž Luke využívá i své detektivní schopnosti. Když se lovcům podařilo Jocelyn zachránit, vyjádřil Luke konečně své city k ní. Jocelyn však brzy poté umírá a Luke kvůli zármutku ztrácí nad sebou kontrolu. Je však přiveden zpět k normálu díky Simonovi a věrné vlkodlačici Maie.

Ve smečce musí Luke také čelit mnoha problémům, jelikož mnoho členů si myslí, že Luke staví na první místo všechny, jen ne je samotné. Proto ho někteří vyzývají k souboji o vedení smečky, Luke se však porazit nenechá.

Luke tak na bedrech musí nést velkou zátěž, jelikož k němu vzhlíží spoustu lidí – Clary, Simon, Maia, vlkodlaci a dokonce i někteří lovci. Navíc se snaží chránit lidský svět před tím Stínovým a také naopak, což není vůbec lehké.

  • Mladší verzi Lukea hraje herec Nykeem Provo.

Foto: Freeform

Lucian Graymark je:

  • bratrem Cleophas a Amatis Graymarkových

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
modrinka

V poho týpek :)

5.2.2018 | 17:39:57
Jupijow

S kým ho spárují, když mu zabili knižní životní lásku? Bylo by zajimavé vidět vice scén s ním a jeho bývalým parabatai :)

1.7.2017 | 11:46:45
anndy

sympaťák :-)

13.6.2017 | 21:08:36
Clarissa Adele Fairchild

Myslím, že by mi nevadilo práve to, že Lukea hrá Isaiah ale čakala som od neho trochu viac.

2.11.2016 | 18:41:33
Makkina

Tak tohle bylo asi to největší překvapení. Asi nikdy by mě nenapadlo, že Lukea bude hrát zrovna Mustafa. Myslím tím, někdo s tmavou pletí. Ale role se skvěle ujal a zvládl to skvěle.

16.7.2016 | 20:49:24
Raya

Mě teda uchvátil. Má neuvěřitelné charisma a je to rozhodně jedna z mých nejoblíbenějších postav. Byl mi sympatický vlastně už od 1. nebo 2. dílu a s každým dalším moje sympatie stoupají.

7.3.2016 | 22:47:19
Barbra06

Ne, že bych ho nějak měla v oblibě, ale překvapil mě. (Od „Jsem na koni“ v reklamě) :D

1.3.2016 | 18:40:12

Nepřehlédněte

Je za námi konec seriálu

Je za námi konec seriálu

V noci bylo odvysíláno dvouapůlhodinové finále, jenž ukončilo celý příběh Stínového světa a my se tak museli s tímto seriálem rozloučit. Uvnitř této bleskovky můžete diskutovat o vašich názorech, teoriích a dojmech z finále.

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Úvodní znělka

Seriál Shadowhunters má i svou úvodní znělku, na kterou se můžete podívat zde.

Thumbnail Play icon

Galerie

Galerie

Narozeniny

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama