Sleepy Hollow (Ospalá díra) Seriál Sleepy Hollow končí

Seriál Sleepy Hollow končí

Seriál Sleepy Hollow končí

Po čtyřech letech boje s nadpřirozeným zlem a pátrání v alternativní americké historii se musíme rozloučit s Ichabodem a jeho spolubojovníky. Stanice se rozhodla seriál dále neprodloužit.


6 16
10.5.2017

Svou první sérií bylo Sleepy Hollow zjevením i velkým hitem a Ichabod Crane se ihned stal miláčkem fanoušků. Od druhé řady však přišla studená sprcha a odliv diváků, podtržený odchodem hlavní hrdinky v závěru třetí série. Byť se aktuální řada pokusila o jakýsi restart příběhu a nalákání nových fanoušků, úspěch se bohužel nekonal.

Naše hrdiny další boj se zlem již nečeká. Foto: FOX


Jak na vás zapůsobila čtvrtá série ale i samotný seriál? Byli jste spokojeni s jeho zakončením?

Diskuze /8

227petr

Sice se z toho stal téměř seriál Librarians a je pravda, že bez Abby, Katriny a původních jezdců apokalypsy to už nebylo ono. Bylo hezké vidět ve 4. sérii všechny jezdce pohromadě, ale i tak… Ichabod bude rozhodně chybět.

webmaster
10.5.2017 | 17:32:10
Lex Luthor

Sleepy Hollow jsem měl rád, čtvrtá série byla fajn dobrý restart, škoda, že ho ukončili.

10.5.2017 | 20:11:07
AuroN

Ještě jsem to nedokoukal. Pořád ještě doufám ve kvalitní titulky. Tímto bych chtěl decentně šťouchnout překladatele, aby do toho praštili.

11.5.2017 | 22:14:22
matt44

malo to skoncit po 2 seriach :) povodny napad bol na 2 serie, zvysok uz len dotvarali pribeh a celkovo 3. a 4. seria uz boli nudne a tomuto rozhodnutiu sa vobec necudujem.

11.5.2017 | 22:14:49
OlafDark

Bavily mě všechny sezony, čtvrtou jsem teprve začal, takže uvidím s celkovým hodnocením, ale na postavu Ichaboda rozhodně nezapomenu.

webmaster
11.5.2017 | 23:02:29
Juggina

Konec se povedl. Aspoň to nějaké zakončení narozdíl od jiných seriálů mělo…A celkově fajn pokoukání…

17.5.2017 | 18:37:03
matrix17

Tak tohle zrušení mě trochu zamrzelo. Řekl bych, že tahle řada byla lepší než předchozí ale bohužel.

redaktor
18.5.2017 | 21:51:30
Amen666

Očekával jsem 7 sérií, vzhledem k opakovaní toho že svědci musí vytrpět 7 let nepřízně. Nicméně některé seriály jsou lepší ukončit když už docházejí nápady. Neřekl bych, že to byla špatná řada, ale vyloženě mi neseděla v duchu seriálu. Jelikož opět smíchaly strašně moc mytologii dohromady, aby z toho něco vytřískali. Nejdříve to vypadalo, že nám představili netradičního Ďábla v úloze Molocha, a potom vytáhnou z rukávu Lucifera a projdou se peklem. Ichabod mu prodá duši, aby zachránil situaci. Aby napravili, že udělali z malé holčičky svědka, tak se vrátí časem z budoucnosti, kde zlo zvítězilo. Cestování časem pomocí kouzel mi v tomto seriálu nikdy nepřišlo jako šťastné řešení. Přeci jen, že jsme se vraceli do minulostí pomocí flashbacků z Ichabodových vzpomínek bylo dobré. A i on sám byl skvělá postava, spolu s Abbie, tak trochu jsem čekal, když nám představili malou holku jako svědka, že se nějak vrátí a převezme tu úlohu na sebe. Crane vyleze z pekla s tím, že se zaprodal a nemá s tím žádný problém, to už trochu zavánělo naivitou scénáristů, že se z toho geniálně dokáží vypsat. Namyšlenost postavám v seriálu nad tím, že dokáží zvládnout cokoliv protože jsou chráněny plot armorem, nikdy nedodává na důvěryhodnosti. V ten moment jsem viděl, že pokud bude série pokračovat, bude se pravděpodobně nést v tomto duchu. Proto je možná dobře, že seriál končí. Rozhodně se nemá za co stydět. Raději ho vidím končit než čekat, že skončíme podobně jako u Supernaturals, kde se bude neustále recyklovat nápady, budou padat stále silnější karty v podobě padouchů. Nakonec by se i v seriálu objevil sám Bůh a všechny mrtvé postavy oživil, Ichaboda by vrátil zpátky do jeho času, aby mohl dožít svůj život s Catrinou. Je dobře, že to končí. Alespoň z toho nebude fraška.

29.5.2017 | 14:54:32
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Pomoz nám otestovat mobilní aplikaci

Jste z Prahy a okolí a chtěli byste pomoci Edně?

Hledáme dobrovolníky, kteří by přijeli na uživatelské testování naší nové mobilní verze a aplikace.
Máme připravený první návrh a rádi bychom znali vaše názory, reakce, připomínky a další postřehy.
Testování by proběhlo v sídle Mladé Fronty (Praha – Modřany) a nezabralo by více než hodinu. K ruce budete mít náš mobilní telefon a v něm první návrh, který chceme otestovat.
Zájemci pište na thomas@edna.cz.

Jezdci apokalypsy

Čtyři jezdci apokalypsy

Čtyři jezdci apokalypsy

Pokud vás zajímá, z jakých podkladů tvůrci při ztvárnění jezdců apokalypsy ve Sleepy Hollow vycházeli, přečtěte si zajímavý článek čtenářky Jansky právě na toto téma. Dozvíte se, že jezdci apokalypsy jsou biblické postavy popsané v knize Zjevení sv. Jana, jsou čtyři, každý má specifického koně, své předměty a své jméno.

Reklama

Symboly

Poznejte okultní symboly Sleepy Hollow

Poznejte okultní symboly Sleepy Hollow

V pilotním díle seriálu si diváci mohli všimnout některých symbolů. Jeden z nich byl na rakvi, ve které byl pohřben Bezhlavý jezdec. Podobný symbol jsme mohli vidět také na týle jeho hlavy (když ji ještě měl na krku) a na bibli, se kterou byl Ichabod Crane pohřben.

Hlášky ze seriálu

Hlášky ze seriálu

Okultismus

Moloch a jeho následovníci

Moloch a jeho následovníci

Velká část mytologie seriálu Sleepy Hollow se točí okolo Molocha, který zde reprezentuje síly, proti kterým bojují hlavní hrdinové. Pojďme si zrekapitulovat, kdo to je a kdo jsou jeho služebníci.

Z historie

Historické reálie 18. století

Historické reálie 18. století

Pokud se zajímáte o historické reálie doby, ve které žil Ichabod, může vás zajímat článek Týnky o jedné z vedlejších postav první série, Banastru Tarletonovi. Tohoto muže jsme viděli v šesté epizodě nazvané Sineater. Na první pohled plukovník britských rudokabátníků, ale na ten druhý démon. Zajímavé na této postavě je, že je inspirována skutečnou historickou postavou.

Z historie

Abraham Van Brunt - bezhlavý jezdec

Abraham Van Brunt - bezhlavý jezdec

Pokud si před finálovou epizodou chcete připomenout, kdo vlastně je bezhlavý jezdec, naše nová redaktorka Týna Janska pro vás připravila delší povídání.

Hlídejte si nás