Sleepy Hollow (Ospalá díra) Děj první série v šesti minutách

Děj první série v šesti minutách

Děj první série v šesti minutách

První díl nové série bude odvysílán už za čtyři dni. Pokud si chcete připomenout, co všechno se stalo v první sérii, doporučujeme toto video vydané přímo stanicí FOX.

2 0
20.9.2014

Thumbnail Play icon

Diskuze /4

pasazer

Seriál je naprosto skvělý, herec v hlavní roli jej neskutečně táhne a stejně tak příběh. Jen doufám že se to nezkroutí do hrubé slátaniny…Těším se na nové díly )

20.9.2014 | 22:31:18
RedRose

Tom Mison byl naprosto skvělá volba herce! A Nicole Beharie, kterou jsem si z počátku nebyl jistý, mu víc než parádně sekunduje! Seriál je to vynikající a taky doufám, že se to dlouho udrží.....

21.9.2014 | 0:41:57
RedRose

video je na oživení první série skvělé, ale titulky by neuškodily…

21.9.2014 | 0:43:01
Jamessi

Konec první série byl vynikající.

21.9.2014 | 10:01:57
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Staň se členem našeho kultu. Hlasuj pro Ednu.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Jezdci apokalypsy

Čtyři jezdci apokalypsy

Čtyři jezdci apokalypsy

Pokud vás zajímá, z jakých podkladů tvůrci při ztvárnění jezdců apokalypsy ve Sleepy Hollow vycházeli, přečtěte si zajímavý článek čtenářky Jansky právě na toto téma. Dozvíte se, že jezdci apokalypsy jsou biblické postavy popsané v knize Zjevení sv. Jana, jsou čtyři, každý má specifického koně, své předměty a své jméno.

Reklama

Symboly

Poznejte okultní symboly Sleepy Hollow

Poznejte okultní symboly Sleepy Hollow

V pilotním díle seriálu si diváci mohli všimnout některých symbolů. Jeden z nich byl na rakvi, ve které byl pohřben Bezhlavý jezdec. Podobný symbol jsme mohli vidět také na týle jeho hlavy (když ji ještě měl na krku) a na bibli, se kterou byl Ichabod Crane pohřben.

Hlášky ze seriálu

Hlášky ze seriálu

Okultismus

Moloch a jeho následovníci

Moloch a jeho následovníci

Velká část mytologie seriálu Sleepy Hollow se točí okolo Molocha, který zde reprezentuje síly, proti kterým bojují hlavní hrdinové. Pojďme si zrekapitulovat, kdo to je a kdo jsou jeho služebníci.

Z historie

Historické reálie 18. století

Historické reálie 18. století

Pokud se zajímáte o historické reálie doby, ve které žil Ichabod, může vás zajímat článek Týnky o jedné z vedlejších postav první série, Banastru Tarletonovi. Tohoto muže jsme viděli v šesté epizodě nazvané Sineater. Na první pohled plukovník britských rudokabátníků, ale na ten druhý démon. Zajímavé na této postavě je, že je inspirována skutečnou historickou postavou.

Z historie

Abraham Van Brunt - bezhlavý jezdec

Abraham Van Brunt - bezhlavý jezdec

Pokud si před finálovou epizodou chcete připomenout, kdo vlastně je bezhlavý jezdec, naše nová redaktorka Týna Janska pro vás připravila delší povídání.

Hlídejte si nás