Edward, vévoda z Windsoru (1947 - 1964)

Edward, vévoda z Windsoru (1947 - 1964)

Starší bratr Jiřího VI. vládl monarchii jako král Eduard VIII. jen necelý rok, než se kvůli své životní lásce vzdal trůnu. Jako vévoda z Windsoru si po válce užívá důchodu ve Francii, smrt panovníka a nástup jeho neteře jej však vrací na scénu.

Sezóny 3
2016 - 2022

Poněkud nevyzrálý až dětinský vévoda nedokázal unést myšlenku, že by jako král nemohl pojmout milovanou Wallis Simpsonovou, na které byl zcela závislý, za manželku a svou královnu. Nová panovnice Alžběta II. se k němu jistě obrátí pro pár rad, pomoci by mohl i své druhé neteři Margaret, jejíž vztah s Peterem Townsendem nebezpečně připomíná jeho vlastní.

V rodinném kruhu je znám též jako David.

Více podrobností o jeho životě si můžete přečíst v jemu věnovaném díle naší Kroniky rodu Windsorů.

Vévodu z Windsoru si v seriálu zahraje Alex Jennings, který má s rolí příslušníka královské rodiny nemalé zkušenosti. V roce 2006 se po boku Helen Mirrenové objevil v oscarové Královně jako princ Charles.

Foto: Netflix

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Argetlam Královrah

Super postava.

31.3.2018 | 9:11:49
SaDiablo

2.06 = breaking point

11.2.2018 | 21:55:08
Badmaniak

No neříkejte, že mu ten osud přejete, podle hodnocení, co tu vidím. Mě docela přirostl k srdci, i když si furt stěžuje. Ale to jak se otočili všichni k němu zády, zatímco on nic neudělal? To odsuzujte jeho manželku, ne Eduarda. :)

6.7.2017 | 22:34:21

Nepřehlédněte

The Crown se dočká i šesté řady

The Crown se dočká i šesté řady

Tvůrci původně plánovali, že seriál The Crown bude mít šest řad. V lednu jsme se ale dozvěděli, že pátá série bude tou poslední. Teď v červenci se ovšem situace obrátila a my se šesté řady přece jen dočkáme.

Trailer k páté sérii

Thumbnail Play icon

Reklama

Momentky

Momentky

Kniha o seriálu

The Crown - Podrobná historie: Jak to bylo doopravdy?

The Crown - Podrobná historie: Jak to bylo doopravdy?

Nakladatelství Omega vydá v pondělí 30.4. knihu, kterou by si fanoušci seriálu The Crown neměli nechat ujít. Dozvíte se z ní informace, které na Wikipedii nenajdete. Oficiální průvodce seriálu, který napsal renomovaný britský historik, obsahuje velké množství reálných fotek i těch ze seriálu.

Narozeniny herců

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama