Královna Alžběta, královna matka (1947 - 1964)

Královna Alžběta, královna matka (1947 - 1964)

Manželka Jiřího VI. byla královi oporou v boji s vadou řeči i za krušných časů druhé světové války. Po jeho smrti musí se stejným odhodláním chránit své dcery, novopečenou královnu Alžbětu II. a rebelující Margaret.

Sezóny 2
2016 - 2017

Jako mladá skotská šlechtična se provdala za Alberta, vévodu z Yorku, s nímž počala dvě děti, princezny Elizabeth a Margaret. V roli královny pomohla své rodině i britskému lidu překonat temné válečné období. Po manželově smrti a nástupu své nejstarší dcery na trůn se stává legendární královnou matkou.

Její úlohu v seriálu převezme britská divadelní herečka Victoria Hamilton. Stejně jako její kolega Alex Jennings ani ona se v královském šatu neobjeví poprvé, v roce 2001 si zahrála samotnou královnu Viktorii v televizní inscenaci Victoria & Albert. Po boku Colina Firtha se objevila v seriálové Píše a předsudku.

Foto: Netflix

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
SaDiablo

Jsem k ní spíš neutrální, nicméně v jedné epizodě vynikla víc jako v jiných (kdy zamlčela svoji identitu), a byla to právě ta, kde se mi více přiblížila.

8.2.2018 | 16:29:09
oskarka

SMiířuje se s novou rolí – po šestnácti letech, kdy byla manželkou panovníka, musí opustit Buckinghamský palác, dcery vyrostly a z jedné je nyní královna; sama je vdovou a cítí se osamocena…

19.11.2016 | 14:22:04

Nepřehlédněte

The Crown se dočká i šesté řady

The Crown se dočká i šesté řady

Tvůrci původně plánovali, že seriál The Crown bude mít šest řad. V lednu jsme se ale dozvěděli, že pátá série bude tou poslední. Teď v červenci se ovšem situace obrátila a my se šesté řady přece jen dočkáme.

Trailer k páté sérii

Thumbnail Play icon

Reklama

Momentky

Momentky

Kniha o seriálu

The Crown - Podrobná historie: Jak to bylo doopravdy?

The Crown - Podrobná historie: Jak to bylo doopravdy?

Nakladatelství Omega vydá v pondělí 30.4. knihu, kterou by si fanoušci seriálu The Crown neměli nechat ujít. Dozvíte se z ní informace, které na Wikipedii nenajdete. Oficiální průvodce seriálu, který napsal renomovaný britský historik, obsahuje velké množství reálných fotek i těch ze seriálu.

Narozeniny herců

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama