The Peripheral (Médium)
92/100 - 51×

The Peripheral(Médium)

Flynne Fisherová se v zapomenutém koutě Ameriky v nedaleké budoucnosti snaží udržet nad vodou svou rodinu. Flynne je chytrá, ambiciózní a zatracená. Nemá žádnou budoucnost, dokud jí sama nezaklepe na dveře. The Peripheral je založen na knize od Williama Gibsona a jde o oslnivý a halucinační pohled na osud lidstva a co leží za ním.

USA | 2022 | Ukončeno
vysílání
1 sezóna | Amazon | 50 minut
žánr
Akční, Sci-fi, Thriller
hrají
Chloë Grace Moretz (Flynne Fisher), Jack Reynor (Burton Fisher), Gary Carr (Wilf Netherton), Charlotte Riley (Aelita West), Eli Goree (Conner Penske), T'Nia Miller (Cherise Nuland), JJ Feild (Lev Zubov), Alex Hernandez (Tommy Constantine)

Apple připravuje seriál podle dalšího díla Williama Gibsona

Apple připravuje seriál podle dalšího díla Williama Gibsona

The Peripheral sice skončil, avšak to neznamená, že padnou díla Williama Gibsona, autora knižní předlohy seriálu, do zapomnění. Apple totiž aktuálně vyvíjí nový seriál podle jeho dalšího kyberpunkového románu.

6 0
29.2.2024

Oblíbený spisovatel sci-fi děl William Gibson stojí za spoustou románů, které úspěly u fanoušků jeho žánru. V roce 2022 jsme mohli na Amazonu sledovat jedno z jeho děl převedené na obrazovky – The Peripheral, který rozhodně upoutal pozornost nadšenců do žánru sci-fi. Bohužel stávka vzala za své a prodloužení pro druhou sérii bylo u The Peripheral zrušeno. To fanoušky vůbec nepotěšilo, neboť lze o seriálu hovořit jako o jednom z nejzdařilejších sci-fi poslední doby.

To si zjevně uvědomuje Apple, který se čím dál více stává kolébkou velkolepých sci-fi projektů, a pokusí se přilákat fanoušky The Peripheral na svou službu AppleTV+. Zelenou totiž od něj dostal nový seriál, který bude natočen podle dalšího Gibsonova díla – Neuromancer, které Gibson publikoval už v roce 1984. Popis připravovaného stejnojmenného seriálu zní následovně:

Neuromancer sleduje příběh pošramoceného špičkového superhackera jménem Case. Ten je zatažen do světa digitální špionáže a nebezpečných zločinů společně se svou parťačkou Molly, ostrou vražedkyní, s níž se chystá provést loupež proti korporátní dynastii ukrývající mnohá tajemství.

(Neuromancera pro Apple připravují JD Dillard, vlevo, a Graham Roland, vpravo.)

První série Neuromancera dostala objednávku deseti epizod a pro službu ji připravují Graham Roland (Jack Ryan, Dark Winds) a JD Dillard (The Outsider).

Jsme neskutečně nadšení, že na Apple přivedeme toto ikonické dílo. Co se z nás stali zhruba před deseti lety přátelé, hledali jsme nějaký projekt, na kterém bychom dělali spolu, a tudíž je pro nás tato spolupráce splněným snem. Neuromancer inspiroval mnoho science fiction, které po něm následovaly a my se už nemůžeme dočkat, až představíme televizním divákům Gibsonův jedinečný kyberpunkový svět.

Opět se tak můžeme v seriálovém světě těšit na nějaké nové kyberpunkové dílo a jak známe jiné sci-fi projekty od Applu, lze už předem říci, že se můžeme těšit na velké dílo. Gibsonův Neuromancer je navíc prvním dílem jeho série Sprawl, na který volně navazují knihy Hrabě Nula a Hardcore Mona Lisa, takže mají tvůrci v případě úspěchu materiálu k pokračování dost.

Zdroj: Deadline

Znáte knihu Neuromancer? Jste zvědavi na její seriálové zpracování?

Diskuze /4

Martrix

Vzhledem k tomu, jak kalvádosané zmršili Nadaci, tak bych moc nejásal. Na druhou stranu doručili i pár solidních projektů, takže opatrná očekávání by byla. Nicméně pro mě je klíčové, aby co nejdřív dodali druhou řadu výborného Severance a Sila a budu rád i za třetí řadu Invaze. A budu doufat, že už ten jejich wokeshitismus nebude dál růst. Už tak je to skoro k nesledování.

29.2.2024 | 17:57:01
OriginalHunter

Po zrušení Peripheral je toto pokus o vtip. Ten seriál mal velký potenciál na niekoľko sezón oni ho zadupú a idú sa tváriť hrdinsky s novým ktorý tiež zadupú po 1 sérii?

#3 Martrix
1.3.2024 | 8:30:42
Martrix

#2 OriginalHunter: dalo by se souhlasit…až na to, že Peripheral dělal a zrušil Amazon a teď je řeč o Apple ;-)

1.3.2024 | 9:15:06
witcherrr

Tak Amazon umí docela rychle rušit projekty, radši měli prodat práva Applu a pokračovat u The Peripheral a Apple dle mého má velmi kvalitní produkci. Konstelace taky povedené (zatím 3 díly).

1.3.2024 | 16:03:29
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Nepřehlédněte

Podrobnosti o jackpotu byly objasněny

Podrobnosti o jackpotu byly objasněny

Už od začátku seriálu nám bylo naznačováno, že svět za pár let čeká katastrofická událost, které se poté začalo přezdívat jackpot. A jak jsme se dostali do poloviny první řady, konečně jsme se dočkali odpovědí na to, co přesně se událo a kdy tato apokalypsa začala.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Galerie

Galerie

Narozeniny herců

Sledujte nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama