The Peripheral (Médium)
92/100 - 51×

The Peripheral(Médium)

Flynne Fisherová se v zapomenutém koutě Ameriky v nedaleké budoucnosti snaží udržet nad vodou svou rodinu. Flynne je chytrá, ambiciózní a zatracená. Nemá žádnou budoucnost, dokud jí sama nezaklepe na dveře. The Peripheral je založen na knize od Williama Gibsona a jde o oslnivý a halucinační pohled na osud lidstva a co leží za ním.

USA | 2022 | Ukončeno
vysílání
1 sezóna | Amazon | 50 minut
žánr
Akční, Sci-fi, Thriller
hrají
Chloë Grace Moretz (Flynne Fisher), Jack Reynor (Burton Fisher), Gary Carr (Wilf Netherton), Charlotte Riley (Aelita West), Eli Goree (Conner Penske), T'Nia Miller (Cherise Nuland), JJ Feild (Lev Zubov), Alex Hernandez (Tommy Constantine)

K čemu slouží výškové budovy s podobou soch?

K čemu slouží výškové budovy s podobou soch?

Pokud byste se podívali na siluetu Londýna z roku 2100, našli byste na ní značné množství obrovských budov, které mají tvar antických soch. Nicméně se ukázalo, že neslouží jako ozdoba města, jelikož ve skutečnosti mají mnohem zásadnější význam.

7 1
1.11.2022

Když jsme v seriálu poprvé nahlédli do budoucího Londýna, mohli jste si všimnout, že panorama města je hojně tvořené obrovitánskými budovami s podobou lidských soch. Mohli jste si říkat, že to jsou pouze nějaké dekorativní budovy, avšak třetí epizoda odhalila, že jejich význam je mnohem důležitější pro společnost.

Tyto budovy totiž slouží jako čističky vzduchu, které odebírají uhlík z atmosféry. V jedné takové budově, vlastně v té, co byla postavena jako úplně první, se nachází i sídlo Výzkumného institutu. Výstavba těchto čističek jistě souvisí s onou katastrofou, která se má okolo roku 2042 odehrát. Tato událost je v budoucnosti označována názvem jackpot, nicméně stále zůstává záhadou, o co přesně půjde. Vzhledem k čističkám to ale bude mít nějakou souvislost se znečištěním.

(Čističky stojí po celém Londýně.)

Problém se znečištěním byl v odvysílaných dílech naznačen už několikrát, tudíž bude při jackpotu jistě hrát nějakou roli. Když už se podíváte na řeku v Clantonu v roce 2032, můžete si všimnout, že je voda značně znečištěná. I samotná Billy Anne zmínila, že jde pomáhat dobrovolníkům s čištěním. Při flashbacku do Wilfovy a Aelitiny minulosti, který se měl odehrávat přibližně v roce 2071, jste mohli vidět, že při vstupu do budovy museli lidi projít nějakým procesem dekontaminace. Jistých odpovědí na to, co se v době mezi lety 2032 a 2100 odehrálo, bychom se měli dočkat v nadcházejícím čtvrtém díle. Mohli bychom tedy v jistém smyslu říct, že se částečně seriál pokouší poukázat na problém znečištění, který je vážným tématem i v naší aktuální době, tedy deset let před událostmi seriálu, a pokud to tak půjde dál, i v naší realitě může jednou dojít k nějakému jackpotu.

Foto: Amazon

Mysleli jste si, že budou mít „sochové budovy“ nějaký větší význam, nebo že jsou jen na okrasu? A co se podle vás stalo při jackpotu?

Diskuze /7

Lovecour42

Tak jelikož mám pocit že bylo zmíněno že umřela ,,většina" populace tak to muselo být něco drastického. Nabízí se jaderná válka…

#2 Zilwicky
2.11.2022 | 7:50:30
Zilwicky

#1 Lovecour42: To je už trošku cliché ne? Dúfam že to bude niečo iné

2.11.2022 | 10:06:51
memar

Skôr nejaká epidémia, klonujú vyhynuté zvieratá, aj poslaný recept na liečbu rakoviny do minulosti. Jadrová vojna asi nie, budovy stoja a ľudia chodia bez problémov po uliciach.

2.11.2022 | 15:20:06
Lovecour42

No nějaka epidemie mě taky napadla ale říkal si že na to nesedí ta dekontaminace vzduchu. Nějak si nedokážu představit že ty ,,filtry" filtrují viry z ovzduší…

2.11.2022 | 18:28:14
Gaffík

Vypadá to, že se musíme nechat překvapit

2.11.2022 | 19:16:54
zizik

Tak pokud to bude obdobně jako v předloze (knize)

tak „jackpot“ je tam popisován jakou souhra několika věcí naráz co postupně vygradovaly – znečištění, epidemie, pád ekonomiky a další, díky kterým vymřelo během 20 let 80% světové populace.

Tak uvidíme jestli budou v tomto věrni předloze nebo to podají jinak :-)

3.11.2022 | 17:32:59
memar

Tak sme mali všetci pravdu, bolo tam všetko.

7.11.2022 | 20:45:37
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Nepřehlédněte

Podrobnosti o jackpotu byly objasněny

Podrobnosti o jackpotu byly objasněny

Už od začátku seriálu nám bylo naznačováno, že svět za pár let čeká katastrofická událost, které se poté začalo přezdívat jackpot. A jak jsme se dostali do poloviny první řady, konečně jsme se dočkali odpovědí na to, co přesně se událo a kdy tato apokalypsa začala.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Galerie

Galerie

Narozeniny herců

Sledujte nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama