The Returned (US) Morální dilema: Měl by mít Adam nárok na štěstí?

Morální dilema: Měl by mít Adam nárok na štěstí?

Morální dilema: Měl by mít Adam nárok na štěstí?

V šesté epizodě The Returned jsme byli svědky sblížení Adama a Leny. Pro mě něco poměrně nečekaného, protože jsem si myslela, že se s Lenou rozloučíme a Adam si pochutná na jejím žaludku. Na internetu se objevilo pěkné shrnutí s komentáři producentů a právě to vám dnes přinášíme.

0 0
19.4.2015

Před svou smrtí byl Adam sériovým vrahem a došlo to tak daleko, že ho musel vlastní bratr zabít, aby ho zastavil. První věc, kterou udělal, když se vrátil, bylo to, že pokusil zabít Lucy, která jen zázrakem přežila – a ani tím si vlastně nemůžeme být tak jistí, protože podle vývoje v šesté epizodě to vypadalo, že na následky zranění nakonec zemřela a vrátila se mezi živé. Můžeme ji tedy počítat mezi navrátilce?

Osobně jsem čekala, že Lena bude Adamovou další obětí, ale místo toho jsme byli svědky toho, jak se o ní postaral, ulevil jí od bolesti, vylili si navzájem srdíčka a skončilo to chvilkou pro dospělé.


Vzhledem k Lenině pověsti a tomu, jak na tom ta holka celkově je, mě ani nepřekvapilo, že měla sex s mužem, kterého prakticky nezná. Co mě ovšem zarazilo a myslím si, že to bylo trochu nedotažené, bylo to, že Lena v jednu chvíli skoro umírá na díru v zádech a trpí obrovskými bolestmi a o pár hodin později je natolik fit, že se pustí do takového tělocviku… Nikdy jsem sice díru v zádech neměla a neléčili mě jakousi zázračnou směsí bylinek, ale jsem si dost jistá, že na tyhle věci bych neměla ani pomyšlení, ať bych měla psychiku rozházenou jakkoli. Ale tak stalo se a doufejme, že z toho nebudou malá psychopátka.

Ale dost mých úvah, podívejte se sami na rekapitulaci Adama a Leny a na to, co k tomu říkají producenti Carlton Cuse a Raelle Tucker. Na video budete přesměrováni po kliknutí na obrázek.


Foto: A&E

A pro ty v angličtině méně zdatné, zde máte alespoň přepis toho, jak se ke vztahu Adama a Leny vyjádřili producenti.
Carlton Cuse: Mezi Lenou a Adamem se vyvine tenhle úžasný vztah. Zachrání ji, když uteče z nemocnice
Raelle Tucker: Potkají se ve chvíli, kdy se navzájem potřebují.
Carlton Cuse: Když se Adam vrátí, zdá se, že se změnil. Ukáže se, že k ní něco cítí a je to poprvé, co má se ženou nějaký normální vztah.
Raelle Tucker: Je to poprvé, co je Adam schopný se ženy dotknout, aniž by jí ublížil.
Carlton Cuse: Mají mezi sebou skutečné spojení.
Raelle Tucker: Lena a Adam jsou dva lidé mučení vinou.
Carlton Cuse: Jsou to dvě osamělé duše, které se našly v tomto šíleném světě. Takže se mezi nimi vyvine tenhle divný napjatý úžasný vztah.
Raelle Tucker: Je to vztah, který byste chtít neměli. Měl by žít šťastně až do smrti po tom, co udělal? Je to morální dilema.

Jaký na vás dělá Adam dojem? Myslíte, že by měl mít nárok žít s někým šťastně až do smrti? A očekáváte, že ještě uvidíme nějaký vývoj jeho a Lenina vztahu, nebo šlo podle vás jen o jednorázovou záležitost?

Diskuze /2

wee_n

Já spíš podle ukázek čekám, co bude příští epizodu :D

webmaster
19.4.2015 | 19:22:16
Majdalenka

Podle mého to bude tak že kdo byl před smrtí dobrý bude jako navrátilec špatný a opačně… možná se pletu, jen můj názor…

23.4.2015 | 11:07:05
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Titulky

Epizoda S01E10: Peter

cz100%
DOKONČENO

Titulky pro vás překládají Danyssimo a Milenka

Nezapomeňte epizodu ohodnotit a podělit se o své postřehy a dojmy v diskuzi

Z The Returned...

Z The Returned...

Reklama

Galerie postav

Galerie postav

Reklama