The Shannara Chronicles (Letopisy rodu Shannara) Postřehy z epizod Warlock a Amberle

Postřehy z epizod Warlock a Amberle

Postřehy z epizod Warlock a Amberle

Černý mág se vrátil do Čtyřzemí a ihned se střetl s Karmínovci. Wil začal konečně věřit, ale Eretria ztratila svou vůli. Co všechno se událo v sedmém a osmém díle?

11 1
21.11.2017

Názvy dílů

V tomto případě je opět jasné, na co jednotlivé názvy odkazují. Sedmý díl Warlock byl pojmenován podle Černého mága, který opět oživl. Následující díl Amberle dostal název po zesnulé elfce Amberle Elessedilové, která je nový Ellcrys a která se opět setkala s Wilem.

Černý mág

Zrození Černého mága bylo jistou věcí, protože Bandonovi nic nebránilo v jeho znovuzrození. Navíc obřad provedl na Šeré stopě, kde Černý mág míval své sídlo. Některé z vás možná zmátlo, proč je Černý mág podobný Allanonovi a proč ho hraje herec Manu Bennett. Je to prosté, Bandon použil k oživení svého pána Allanonovu krev, díky které získala oživlá bytost jeho podobu.


Hned v tomto dvojdíle nás Černý mág přesvědčil o své moci. Dokázal pobít jednotku Karmínovců, zabil generála Rigu a ještě k tomu dokázal Bandona ujistit o síle zla. Právě osmý díl se zaměřil hodně na Bandonovu loajalitu, která byla zpochybněna. Bandon však nepodlehl dobru a stále stojí na straně Černého mága.

Cesta Černého mága je jasná – musí najít Lyriu, od které musí získat kámen potřebný k odemčení Nebeské studny. Když se tohle podaří Černému mágovi udělat, tak bude nezastavitelný.

Král Stříbrné řeky

Seriál opět několikrát odkázal na legendárního Krále Stříbrné řeky, tentokrát nám však prozradil, že Král měl potomky, kteří střežili Nebeskou studnu před zneužitím. Tuto Nebeskou studnu kdysi dávno vytvořil právě on, díky čemuž stvořil ve Čtyřzemí život. Kdyby to neudělal, tak by pravděpodobně nikdo nepřežil následky Velkých válek.

Ale jak už bylo napsáno, Král Stříbrné řeky měl potomky, kteří tvoří vládnoucí linii v Leahu. I v knihách měl Král Stříbrné řeky svého potomka, ale toho doslova stvořil. Příběh Lyriiných předků tak vznikl pouze pro potřeby seriálu.

Meč je opět kompletní

Shannarův meč je natolik mocný, že se dokáže i zcela opravit. Opět se tak potvrzuje to, že meč je silný pouze tak, jak je silný jeho vlastník. V seriálu to navíc doplnili o to, že když jeho vlastník nevěří, tak se meč rozbije. V knihách to tímto způsobem nefungovalo, tam pouze moc meče slábla. Dá se to představit například tak, že meč byl rezivý, a proto neměl takový účinek.

Podlehnutí zlu

Vize, o které Wil mluvil s Ellcrys, se začíná vyplňovat, i když Ellcrys říkal, že nemusí být pravdivá. Eretriu posedl jeden ze sžíravých přízraků, který následně pozabíjel Vyvolené. Doufejme, že Eretria bude ve finále druhé série dostatečně silná, aby se před Nebeskou studnou, kam určitě směřuje, dokázala postavit Černému mágovi.

Rychlé postřehy

Ve snění se Allanon a Mareth vydali do Hadeshornu. Toto místo se v knihách skutečně nachází v samotném Čtyřzemí. Allanon a další druidi sem často chodí, aby si promluvili s mrtvými.

Opět došlo ke kompletnímu úmrtí Vyvolených. Doufejme, že Arborlon co nejrychleji přijme nové, kteří by ochraňovali mocný čarostrom.

Konečně víme, kam se poděla Catania. Bandon ji po její smrti odnesl na Šerou stopu, kde byla oživena Černým mágem. Bandon ji však nakonec zabil sám.

Generál Riga odnesl Druidskou encyklopedii na Šerou stopu, kde však o ni přišel. Uvidíme, zda k něčemu bude Černému mágovi.

Foto: Spike

Diskuze /1

Kasom

Generál tam nepřišel jen o enciklopedii, ale i o hlavu.

24.11.2017 | 3:47:36
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Nepřehlédněte

Postřehy z epizod Wilderun a Blood

Postřehy z epizod Wilderun a Blood

Finální bitva mezi Shannarou a Černým mágem je u konce. Pojďte si přečíst menší rozbor posledních dvou dílů druhé série.

Reklama

Nejlepší epizody druhé série

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás