The Shannara Chronicles (Letopisy rodu Shannara) Postřehy z epizod Wilderun a Blood

Postřehy z epizod Wilderun a Blood

Postřehy z epizod Wilderun a Blood

Finální bitva mezi Shannarou a Černým mágem je u konce. Pojďte si přečíst menší rozbor posledních dvou dílů druhé série.

12 0
3.12.2017

Názvy dílů

Devátý díl Wilderun byl pojmenována po Divočině, místě, kde se ukrývala Lyria. Toto místo nakonec Černý mág našel, a proto se sem vydal. Název desátého dílu Blood může odkazovat hned na několik věcí. Velkou roli tu hrála samotná krev Černého mága, kterému se málem podařilo nakazit Čtyřzemí. Kromě toho tu měla svou roli Wilova a Eretriina krev, protože pouze Shannarova krev dokáže ovládat meč a protože krev starodávných lidí je skutečně mocná.

Moc

Bandon nakonec ve svém snažení neuspěl a dokonce i uznal, že se Allanon nepletl. Dle Druidské encyklopedie se moc nedá dělit, kvůli čemuž si Bandon uvědomil, že kdyby se chtěl od Černého mága něco naučit, tak toho může dosáhnout pouze, pokud ho zabije. Černý mág byl však natolik silný, aby zabil Bandona sám.


Toto nedělení moci odkazuje na samotné druidy, kteří většinou sami přichází k novým schopnostem a znalostem. V knihách totiž vždy vystupují druidi jednotlivci a samouci. Zřejmě na tohle se odkazovalo právě v onom posledním dvojdíle.

Smrt Allanona a Wila

Velkým zvratem pochopitelně bylo úmrtí dvou protagonistů. Je v tom však jistý háček, který se týká obou. Jako první zemřel Allanon, kterého zabil Černý mág. Ten však udělal chybu. Když ho zabíjel, tak ho místo toho, aby jeho život navždy ukončil, proklel a uvrhl do Zapovězena, aby se Allanon mohl i nadále trápit.

Wil byl taktéž zabit Černým mágem, který ho usmrtil stejným mečem jako Allanona. Wil se však také objevil v Zapovězenu. Obě tyto postavy tedy nejsou mrtvé, ale živé, nicméně jsou na pustém místě, kde se jen těžko hledá voda či jídlo.

V knihách také existuje způsob, jak se dostat do Zapovězena. Existuje totiž speciální substance, která když se na dotyčného rozlije, tak ten se přemístí do Zapovězena. Seriál na tento způsob odkazoval tím, jak Coglin poslal do Zapovězena sžíravý přízrak se znamením hada, který byl uvnitř Eretrie.

Absence armády

Na konci první řady jsme se dočkali souboje armád, nyní nás čekal souboj jedinců. Černý mág má sice své přisluhovače, ale ti by se objevili ve chvíli, když by otrávil Čtyřzemí. To se mu nakonec nepovedlo, proto Leah nebyl v nebezpečí a nemusel čelit žádné armádě.

Rychlé postřehy

Druidí slábnutí nakonec funguje stejně jako v knihách. Nejenom, že runy značí, že druid slábne, ale zároveň se ztrátou run druid i stárne.

Lyriin klíč k Nebeské studni představoval zlatý elfeín. V knihách žádný takový není. Existují pouze tři modré, které má aktuálně Mareth, a jeden černý. S černým jsme se však zatím v seriálu nesetkali.

V seriálu padla informace, že Coglin vytvořil Shannarův meč. Pro děj seriálu to bylo logické, nicméně v knihách neměl s Shannarovým mečem pranic společného.

Foto: Spike

Diskuze /3

Golradir

K čemu slouží černý elfeín?

3.12.2017 | 18:49:46
Eyefinithy

Sláva, jestli bude třetí série doufám že se Allanon vrátí do týmu. Kdo je znalý knih, vyskytuje se Allanon v dalších příbězích?

#3 kukvik
4.12.2017 | 11:15:16
kukvik

#2 Eyefinithy: nie je to presne podľa predlohy, v knihe zomreli Pan zbraní, aj Allanon v tom istom diely, tuším ze v piesni prianí, ale už som si nie istý, tam boli už potomkovia Eretrie a Willa, knihy sa odohrávajú po nejakom určitom čase, a tie ničili nejakú knihu kúziel už neviem akú a až v tejto knihe sa napríklad po prvý krát objavuje aj Slanter.

4.12.2017 | 21:32:52
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Nepřehlédněte

Postřehy z epizod Wilderun a Blood

Postřehy z epizod Wilderun a Blood

Finální bitva mezi Shannarou a Černým mágem je u konce. Pojďte si přečíst menší rozbor posledních dvou dílů druhé série.

Reklama

Nejlepší epizody druhé série

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás