The White Princess (Bílá princezna)
94/100 - 49×

The White Princess(Bílá princezna)

Píše se rok 1485 a válkou zmítaná Anglie má konečně světlejší vyhlídky. Elizabeth si bere Henryho Tudora, což by mělo zemi sjednotit. Nesou se však zvěsti, že princ Richard je naživu a nárokuje si trůn. The White Princess nahlíží na Válku růží z pohledu žen a je volným pokračováním seriálu The White Queen.

USA | 2017 | Ukončeno
vysílání
1 sezóna | Starz | 60 minut
žánr
Drama, Historický, Romantický
hrají
Jacob Collins-Levy (Jindřich VII.), Michelle Fairley (Markéta Beaufortová), Jodie Comer (Alžběta z Yorku), Essie Davis (Alžběta Woodvillová), Rebecca Benson (Maggie), Patrick Gibson (Perkin Warbeck), Vincent Regan (Jasper Tudor), Joanne Whalley (Markéta Burgundská)

Starz plánuje nový seriál The Spanish Princess

Starz plánuje nový seriál The Spanish Princess

Deset měsíců po ukončení minisérie The White Princess přinášíme zprávu o pokračování, respektive nové minisérii, kterou tento týden schválila stanice Starz.

17 0
17.3.2018

Stanice Starz dala zelenou zfilmování další z knih historičky Philippy Gregory, která se ve svých románech věnuje anglickým královským dynastiím. Připravovaný seriál by měl nést název The Spanish Princess (Španělská princezna) a půjde o převyprávění příběhů ze spisovatelčiných knih „The Constant Princess“ a „The King's Curse“.

Nový seriál naváže na minisérie The White Queen z roku 2013 (nominována na Zlatý glóbus a cenu Emmy) a The White Princess z roku 2017. The Spanish Princess má být silným příběhem z prostředí královského dvora, na který nahlédneme z pohledu žen, ale osvětlí nám také životy obyčejných lidí z Londýna v 16. století. Ústřední postavou se tentokrát stane Kateřina Aragonská.

Starz hodlá pokračovat ve své vysílací strategii a poskytovat prémiový obsah, který se zaměřuje na dosud neodvyprávěné příběhy významných žen historie. Máme vášnivé fanoušky, které zaujaly příběhy Bílé královny i Bílé princezny, a kteří se nemohou dočkat příběhu Kateřiny Aragonské v seriálu Španělská princezna,“ oznámil Carmi Zlotnik z vedení stanice Starz.

Vedením produkce bude znovu pověřená Emma Frost jako showrunnerka a po jejím boku bude pracovat Matthew Graham (Life on Mars, Dr. Who) jako výkonný producent. Spolupracovat s nimi navíc budou další producenti, kteří se podíleli na vzniku obou předchozích minisérií.

Producent Jamie Payne a showrunnerka Emma Frost s protagonisty seriálu The White Princess. Foto: Starz

Jak zní první anotace k připravovanému seriálu?
Krásná dospívající princezna ze Španělska, která je zaslíbená anglickému princi, dorazí do šedivé, chladné Anglie. Její manžel Artur však krátce po svatbě zemře a trůn se zdá být pro Kateřinu ztracen. Leda by tvrdila, že její manželství nebylo o svatební noci naplněno a jako panna může upnout svůj zrak na nového dědice, charismatického a tvrdohlavého prince Jindřicha.

Kdy by se mohl seriál dostat na televizní obrazovky zatím nevíme, ale rok 2019 nám zní realisticky. Nadchla vás zpráva? Těšíte se na novou historickou minisérii?

Diskuze /1

Destiny01

Jestli z Kateřinou udělají takové veletoče jako tomu bylo u Alžběty, tak potěš pánbůh. Stačí už kniha Philippy Gregory, kde to jde proti historickým faktům a jestli si to Starz opět upraví, tak historie dostane na frak hned dvakrát.

Neříkám, že se netěším, ale od doby, kdy si to točí Američani sami jde věrohodnost do kopru. Třeba se mílím a bude tahle mini série jiná. Byla bych za to ráda, neboť Kateřina Aragonská byla pozoruhodná žena, která si zaslouží, aby její příběh odvyprávěli jak se patří.

18.3.2018 | 9:39:12
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů