True Blood (Pravá krev) S04E11: Soul of Fire

S04E11: Soul of Fire

S04E11: Soul of Fire
cz sk
4.9.2011
4 390 000
49 minut

Pam, Eric, Jessica a Bill míří se zbraněmi k čarodějnicím, které se bojí o svůj život. Když se jedna dívka (Casey) pokusí uprchnout pryč, Marnie ji probodne dýkou. Najednou z Marnie vyletí duch Antonie, která už nechce mít nic společného s vrahem. Marnie ji ale kouzlem vtáhne zpět do svého těla. Celému přihlíží jenom Lafayette, který to celé může jako médium vidět.

Když už se upíři před obchodem chystají odpálit nálože, vtrhne mezi ně Jason a zastane se Sookie, na kterou jsou teď upíři naštvaní, protože kvůli ní nemůžou Marnie zlikvidovat. Jediná Pam je klidně pro, aby Sookie zrušili spolu s ostatními, Bill to ale zakáže. Když se Jasonův pohled setká s Jessicou, chce si Jason Jessicu urovnat, ta je ale uražená.

Sam a Alcide mezitím z vlkodlaka Nata vytahují informace, kde se schovává Marcus. Vtrhne mezi ně Luna, které Marcus unesl Emmu.

Ten zrovna přemlouvá Debbie, aby s ním a Emmou utekla pryč, Debbie ale nechce, dokud ji Marcus konečně nezlomí.

Jesus mezitím zjistí, že Casey stále žije a vezme ji s Lafayettem do koupelny, aby jí pomohli. Ve skutečnosti chce ale Jesus jenom kouzlem dostat Antonii z těla Marnie do těla Casey. Marnie na to Jesusovi skočí a ještě ho nechá vybrat si nějaké lektvary a látky, které ke kouzlení potřebuje. Mezitím se Holly a Sookie snaží Marnie uklidnit, ta jim povídá o tom, že se teď cítí skvěle, když se jí ostatní bojí, zatímco ona se dřív jako outsider bála všech ostatních.

Zoufalý a unavený Andy jde v noci lesem domů, když uvidí kolemsebe zářivá světla, najednou se před ním zjeví víla, která ho světlem srazí k zemi.

Emma u Debbie doma najde telefon, kterým zavolá Luně. Podle čísla zjistí, že volá z Alcidova domu.

Bill se zbaví jednoho upířího šerifa, který na ně zaútočí, podají si i zmanipulovanou šerifku. Bill pak vyprovokuj Marnie, aby vylezla z obchodu a ukázala se. S ní vyjde ven i Sookie. Marnie nakáže šerifce kouzlem, aby zabila Billa, ten ji ale odmrští do Marniiny obrané zdi ze slunečního světla, ve které se šerifka usmaží. Marnie pak chce pustit Sookie ven výměnou za smrt Billa i Erica, na což oba přistoupí. Když to všechno vidí Pam, okamžitě vystřelí jednu bombu, ta se ale odrazí od Marniiny obrany a vybuchne mezi upíry.

Alcide a Sam vtrhnou za Debbie a Marcusem. Sam se začne s Marcusem prát. Tou dobou zatím Jesus praktikuje svoje kouzlo proti Marnie. Eric zase vynadá Pam, že mohla Sookie zabít, Jessica okřikne Billa, ale pak musí zachránit popáleného Jasona tak, že mu dá svoji krev.

Andyho zatím svádí víla Maurella. Je úspěšná a dokonce donutí Andyho příshat na Světlo – na prst, který se náhle rozzáří a Andy se ho musí dotknout. Pak se začnou milovat.

Sam se pere s Alcidem a má navrch. Když už ho Sam může zabít, nakonec to neudělá. Zbabělý Marcus ale zkusí na Sama vystřelit, zbaví se ho ale rychle Alcide, který ho taky nakonec zabije. Pak vyhodí Debbie z domu a ze svého života.

Marnie si zatím věští budoucnost v Caseyině krve, uvidí tam své mrtvé tělo. Ostatním ale řekne, že upíři mají v plánu zabít všechny a tak donutí všechny postavit se do kruhu a zaříkávat. Upíři jsou mezitím pod vlivem kouzla vtahováni do sluneční bariéry, od které se je snaží držet dál teď už vyléčený Jason, který se navíc usmířil s Jessicou. Tomu se snaží zabránit Sookie, která slyší Jasonovy myšlenky. Vyvolá svoje světlo a přeruší Marniino kouzlo.

Naštvaný Eric vyžene pryč Pam a rozčílená Marnie uvězní Sookie v ohnivém kruhu. Současně s tím provádi Jesus svůj rituál a povede se mu Antoniu vyprostit z Marniina těla a Sookie je zachráněna. Protože už teď žádná kouzla nefungují, vtrhnou upíři dovnitř. Před Marnie se postaví Roy, který ji chce ochránit, toho ale okamžitě zabije Eric. Hned ho následuje Marnie, kterou Bill rozstřílí.

Sam se vrací za Lunou a Emmou, aby jim oznámil, že Marcus je mrtvý. Domů se zase vrátí Andy, který Arlene začne vyprávět o jeho setkání s vílou. Arlene mu ale řekne, že měl nejspíš jen vidiny z toho, jak se mu dostávalo z těla Véčko.

Eric na Billův rozkaz okouzlí většinu čarodějnic a pak i s Billem odejde. Jesus má výčitky svědomí z toho, že jeho vinou byla Marnie zabita. Jason si pak povídá s Jessicou o jejich vztahu, kterému se už nemůžou bránit.

Lafayette znovu utěšuje Jesuse v posteli, aby se zbavil všech výčitek. Když oba šťastně usnou, objeví se před Lafayettem duch Marnie a vstoupí do jeho těla.

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Levascue

A to jsem myslel že už je s tou mrchou konec :)

21.6.2012 | 21:40:51
JohnConstantine

Nejlepší epizoda True Blood a asi jakéhokoliv seriálu, který sem kdy viděl! :up:

12.9.2011 | 19:08:22
morris

Ericův džusík

9.9.2011 | 22:05:12
KevSpa

MASAKR!

webmaster, korektor
6.9.2011 | 1:07:36
agonync

byl to teda mazec, místy dost děsivý mazec :-)

5.9.2011 | 19:28:48
domcamerci

Nejlepší díl.

5.9.2011 | 14:30:54

Nejkrvavější dárek

Darujte svým oblíbeným upírofilům originální dárek, který jinde nekoupíte. Tričko s Pravou krví za 299 kaček. 

Hlídejte si nás

Reklama

Reklama

Narozeniny

Obrázek

Obrázek