Under the Dome (Pod kupolí) Shrnutí a postřehy k epizodě Breaking point

Shrnutí a postřehy k epizodě Breaking point

Shrnutí a postřehy k epizodě Breaking point

Christine se snaží zachránit zbývající ametysty v jeskyních, které napájejí kupoli. Co vše jsme se o nich dozvěděli a co dalšího prozradila epizoda Breaking point?

8 0
14.8.2015

Klam

V minulé epizodě jsme byli svědky naprosté destrukce země kolem kupole. V postřezích z epizody Ejecta jsme se poměrně podrobně věnovali tématu, co všechno onen konec světa mohl způsobit, jaký vliv na to měly kresby Pauline Verdreaux-Rennie a vize Lylea Chumleyho. V dnešní epizodě jsme se ale dozvěděli, že vše byl pouze velký klam, který nám kupole sama předvedla.

Když byla Christine pobodána Samem a její život visel na vlásku, ovládnuté obyvatelstvo Chester's Millu se začalo samo zabíjet, protože nevěděli, co dělat bez svého vůdce. I sama kupole dala silně najevo, že je nespokojená se současnou situací a všem obyvatelům promítla na svém povrchu konec světa. Je poměrně škoda, že epizoda Ejecta, která je zatím u nás na Edně ohodnocena jako jedna z nejlepších ze třetí řady, byla pouze jeden velký podvrh a prakticky nic, co jsme v ní viděli, se nestalo.


(Konec světa z minulého dílu nenastal. Trošku škoda, nemyslíte? Foto: CBS)

Náhrada za Huntera

Dívka, která se pokusila kontaktovat kupoli na konci minulé epizody, se jmenuje Lily Walters. Sama Lily tvrdí, že povýšila a nyní dostala Hunterovo místo. Mluví tato slečna ale pravdu? Sice to vypadá, že skutečně vysílá z místa, ve kterém ve druhé řadě sídlil Hunter, to ale neznamená, že skutečně je náhrada za něj a pracuje pro Aktaion.

Jediné, co je jisté, je, že Lily, ať už mluví pravdu či ne, má dobré konexe a skutečně sehnala všechny věci, které po ní chtěl Velký Jim. Nejen, že je sehnala, ale dokonce je dokázala dostat do kupole, která je stále přísně střežená. Lily se ale dostane do problému a Hunterovi sdělí, že oni přicházejí a nezbývá čas. Kdo ale přichází? Aktaion? Někdo jiný? Na to si ještě budeme muset chvíli počkat.

(Do jakých problémů se Lily dostala pro koho skutečně pracuje? Foto: CBS)

Ametysty

Velice důležitými kameny se stávají ametysty, které napájejí kupoli a bez existence vejce, které zničil Velký Jim, ztrácejí na své výkonnosti a pokud zcela uhasnou, kupole začne vápenatět. Christine proto zapojuje každičkého obyvatele ve městě, aby se zapojil a vytáhl zbývající ametysty z jeskyně.

Plán, se kterým jsme si dělali hlavu v postřezích z epizody Caged, je tedy nyní částečně vyřešen. Co bude následovat, když Velký JimJulií většinu ametystů zničili a zbyl pouze jeden, nikdo neví. Vypadá to ale, že kupole s tím nebude příliš spokojená a v další epizodě to dá silně najevo.

(Nejvěrnějším stoupencem Christiny je bezesporu Junior. Foto: CBS)

Válka začíná

Po zničení ametystů Christine ztrácí trpělivost a vyhlašuje Jimovi válku. Teď ovšem bude záležet, kdo další se dostane ze spárů Christiny. Carolyn Hill to sice dokázala, ale bohužel těsně před svou smrtí. Jak to bude pokračovat se Samem, který sice úspěšně odolává, ale v žilách mu nyní koluje krev Christiny?

V dnešní epizodě se také pomocí emocí snažila Julia probrat Barbieho a Jim zase Juniora. Oba neúspěšně. Vypadá to, že na tyto dva bude platit zřejmě něco jiného. Další problém je v tom, že Junior i Barbie (po vyspání s Evou) dokončili to, co začali v alternativní linii a dostat je z moci Christiny bude trošku obtížné.

Na závěr taková úvaha. Všimli jste si, že na začátku každé epizody říká Velký Jim, že „kupole nutí každého z nás čelit svým démonům – vzteku, smutku, strachu“. Díky vzteku se Norrie probrala ze svého blouznění, smutek Joea držel při zdravém rozumu a díky strachu Hunter opustil novou chester's millskou rodinu. Jsou tyto tři emoce klíčem, jak probrat ostatní?

(Velký Jim, Julia, Hunter, Joe a Norrie jsou na vše sami. Foto: CBS)

Shrnutí a postřehy k epizodě Ejecta
Shrnutí a postřehy k epizodě Caged
Shrnutí a postřehy k epizodě Alaska
Shrnutí a postřehy k epizodě The Kinship
Shrnutí a postřehy k epizodě Redux
Shrnutí a postřehy z epizod Move on a I'm not
Shrnutí a rekapitulace druhé řady
Shrnutí a rekapitulace první řady

Pokud jste postřehli opět něco, co mi uniklo, nebo se vám něco nezdá, dejte rozhodně vědět do komentářů.

Diskuze /2

gladiator992

Tak ja neviem či tie emócie dokážu prebrať ľudí :/

14.8.2015 | 15:33:20
piol29

nespomenula Christine na konci, že Samovi dala len jeho vlastnú krv? Placebo efekt…

14.8.2015 | 23:24:06
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav titulků

Epizoda S03E13: The Enemy Within

cz100%
DOKONČENO
sk100%
DOKONČENO

Překlad titulků: @Honza95, @AnnieK998 a @Seticzech
Na verzi:
Under.the.Dome­.S03E13.HDTV.x264-LOL

Předběžný čas dokončení: Během tohoto týdne

Reklama

Nejlepší epizody 3. řady

Reklama

Náhodný obrázek

Náhodný obrázek

Narozeniny herců

Hlídejte si nás