WandaVision Popis

WandaVision

WandaVision

Vision je mrtvý. Wanda Maximoff se pokouší znovuvzkřísit svou lásku, a tak vytvoří naprosto dokonalý svět iluze, kde Scarlet Witch bude žít spokojený život s Visionem a jejich dětmi. Jenže každá iluze musí jednou skončit a realitě se musí čelit. Jak moc těžký bude návrat do reálného světa?

Po třetí filmové fázi MCU bylo rozhodnuto, že na nové streamovací stanici Disney+ budou vznikat seriály, které budou úzce propojené se světem Marvelu. Sice jsme se v minulosti již něčeho podobného dočkali například v podobě Agents of S.H.I.E.L.D. a třeba Agent Carter, nikdy se ale téměř žádné hlavní postavy z filmů neobjevily v seriálu.

To Kevin Feige chtěl změnit. Chtěl, aby jeho nové seriály měly velký vliv a dopad na celé dění v MCU. Stejně tak chtěl, aby seriály byly vysokorozpočtové, a aby se filmové hvězdy ve velkém objevovaly i v seriálu. A tak byl odsouhlasen projekt The Falcon and The Winter Soldier, který, jak už název ostatně napovídá, se bude především točit okolo Falcona a Winter Soldiera. Jako druhý projekt byla odsouhlasená show WandaVision.


Následně tedy bylo rozhodnuto, že tomu jinak nebude ani u Visiona a Wandy Maximoff. O své slovo se také přihlásí v minisérii Hawkeye, Loki, She-Hulk, Ms. Marvel a další, jejichž seriály se postupně připravují. Nicméně Falcon s Winter Soldierem měli být první, kteří prorazí tuto seriálovou bránu. Nakonec ale kvůli zvláštním opatřením na televizní obrazovky dorazí právě WandaVision.

(Seriál má mít i komediální prvky a nebude chybět i romantické scény. Foto: Disney)

Seriál WandaVision měla původně přímo navazovat na seriál The Falcon and The Winter Soldier, nicméně se zřejmě kvůli koronavirové pandemii některé scény přetočily. Seriál o Scarlet Witch totiž měl před pandemií téměř hotovo, takže prakticky šlo jen o dodělání speciálních efektů a seriál pořádně sestříhat. Když se rozvolnily vládní opatření, seriál se dotočil, a jak už bylo řečeno, některé scény se dočkaly jemných úprav.

Proč byly ovšem tyto úpravy nevyhnutelné? Streamovací stanice Disney+ vznikla v roce 2019 a nutně potřebuje novou tvorbu pro své předplatitele. Nedalo se tedy čekat, až na televizní obrazovky dorazí The Falcon and The Winter Soldier, když mu chybělo dotočit ještě několik epizod, které se měly původně natáčet v České republice.

Studio Disney tak muselo změnit svou strategii, a proto přistoupilo k těmto jemným úpravám. A tak první vlaštovkou bude právě WandaVision, která mimo jiné otevře dveře pro druhý celovečerní film s Doctorem Strangem, kde by se mimo jiné měla také Wanda objevit. Seriál je projektem s vysokým rozpočtem, rozhodně ovšem nemáme čekat, že naše oblíbené postavy budeme vídat jen v seriálech. Jejich účast ve filmech není vyloučena.

Thumbnail Play icon

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Brett

Bylo to zajímavě natočené. :-)

29.7.2021 | 11:51:20
tynka.jouklova

Skvělé odkazy v prvních dílech. Wanda s Visionem jsou prostě duo, které se neohraje. Agatha taky super.

redaktor
21.7.2021 | 10:18:55
OliviaBenson.

geniální záležitost, MCU prostě

8.6.2021 | 1:06:00
PStark

Děj, herci prostě super.

2.6.2021 | 11:29:33
S.T.A.L.K.E.R.

Ten začátek fanoušek spíš prozívá, ale brzy se to rozjede ve velkém. Po shlédnutí se nemůžu dočkat dvojky Strange. Vážně doufám, že se Vision zase vrátí.

1.5.2021 | 12:07:40
CoRnDuCK

Sitcomová část super, ty scénky ve Swordu ne až tak moc.

21.4.2021 | 12:03:18
wicko

Dávám 100%. První díly na téma sitcomů se mi moc líbily, kreativní zpracování a poslední díly zase dávaly seriálu patřičný MCU šmrnc. Herecké výkony byly famózní od obou hlavních postav. Byl jsem velice překvapen.

16.4.2021 | 11:23:54
Kerneas

Strašná blbost. Příběhově by to stačilo na 5 epizod a tady se panoramatičností a krásou záběrů argumentovat nedá. Zkouknul jsem to až potom co to vyšlo, a takovou nudu jsem teda nezažil. Prvních 5 epizod je prostě takřka o ničem, a až poslední 2 jsou příběhově výrazný. Těch 40% co dávám je za detaily. Pěkně si vyhráli se znělkami a atmosférou seriálů 60.-90. let, kostýmy byly super. Ale zbytek je skoro nekoukatelnej. A upřímně řečeno, kromě zápletky s Agathou se to dalo dost čekat už od začátku (tím myslím halvně linku s Visionem a celým tím městečkem). A ta linka s FBI sice není vyloženě špatná, ale je to taková nevýrazná omáčka. Co se postav týče, ani ty nebyly nijak zvlášť vykresleny. I pilot Falcon and Winter Soldier měl větší vývoj postav než tohle, a to srovnávám 1 epizodu a 1 sérii.

24.3.2021 | 21:53:52
akashko12

Skvelý seriál. Dokonca aj tie sitkomové epizódy boli výborné. Bolo tam napätie, emócie, humor, proste všetko čo dobrý seriál či film potrebuje. Dúfam že niečo podobné ako WandaVision nám MARVEL ešte predvedie. Pred týmto seriálom som mal Wandu a Visiona veľmi rád, no teraz ich milujem ešte viac a zatiaľ v mojom rebríčku najlepších postáv v MCU vedú. Za mňa jasných 100% :D.

redaktor
21.3.2021 | 16:13:44
Kubc6a

Nejvíce si mě získala scéna, kdy Wanda a Vision sedí na posteli a vedou ten nejkrásnější dialog, který kdy byl na televizi.

webmaster
7.3.2021 | 21:35:07
1

České titulky

Epizoda S01E09: The Series Finale

cz100%
DOKONČENO

Překlad: @Kratos91

Novinky

Co se stane ve finále seriálu? Pojďte si s námi zatipovat

Co se stane ve finále seriálu? Pojďte si s námi zatipovat

Už v pátek nás čeká poslední epizoda seriálu WandaVision. O druhé řadě se nemluví a nejspíše se jí nedočkáme, takže finále bude zároveň i posledním dílem seriálu. Ten ale představil nové a zajímavé postavy a oživil i pár starších, takže co přesně se s nimi stane? Pojďte si zatipovat.

Reklama

Nejlepší postavy

Reklama

Galerie

Galerie

Zajímavosti

Co přesně měla znamenat potitulková scéna epizody Previously On?

Co přesně měla znamenat potitulková scéna epizody Previously On?

Poslední epizody seriálu WandaVision obsahují i potitulkovou scénu, které nás poměrně dost navnadí na další díly. Zrovna ta minulá byla opravdu silná, protože přesně naznačuje, čeho se můžeme dočkat ve finále. Tak čeho jsme se dočkali a co přesně to znamená pro další děj?

Narozeniny herců