Westworld Spolutvůrkyně Lisa Joy vysvětluje nejdůležitější okamžiky finále druhé série

Spolutvůrkyně Lisa Joy vysvětluje nejdůležitější okamžiky finále druhé série

Spolutvůrkyně Lisa Joy vysvětluje nejdůležitější okamžiky finále druhé série

V závěrečné epizodě druhé řady jsme se dočkali několika zvratů, které některé diváky značně zmátly. Navíc tu díky nim zbylo hodně otázek pro příští sezónu. Spolutvůrkyně Lisa Joy v následujícím rozhovoru objasňuje některé události z finále.

24 0
27.6.2018

Není teď Dolores v těle Charlotte? Proč na konci stojí vedle sebe?
Dolores sama sebe propašovala z parku tím, že předstírala, že je Charlotte Hale. Byla v jejím těle, ale Hale tam stále někde je. Otázkou tedy je, kde Charlotte momentálně je. To se dozvíme v příští sérii.

Když v podobě Charlotte odjela z ostrova, měla v tašce několik perel z Výhně.
V těchto perlách je několik výtvorů, které z parku propašovala. V další sezóně se dozvíme, které to jsou.


Viděli jsme, jak si Muž v černém rozřízl ruku a příliš ho to nebolelo. Je tedy výtvor? Víme, že existuje záloha jeho osoby.
V této sérii jsme viděli, jak zažíval hodně bolesti. Když si rozřízl ruku, byl šílený. Sám si nebyl jistý, zda je výtvorem či ne. V této řadě jsme v podstatě sledovali dvě časové linie v klasické film noirové struktuře. Sledovali jsme ho, jak hraje hru a zjišťuje, že jeho cesta vede do Dálavy, ale začíná být zmatený vlastní realitou a zpochybňuje svůj charakter. Když se na příliš dlouhou dobu ponoříte do hry, přestanete rozlišovat, co je skutečné, a co ne? Právě s tímto problémem se potýká a vede ho k tomu, že zabije svou dceru Emily, protože si myslí, že je výtvorem. To se ovšem zmýlil, a proto si rozřízne ruku, aby získal odpovědi. Ve chvíli, kdy k němu přijíždí Dolores, ale žádné dráty nenajde. Na konci této časové linie je odvezen do skutečného světa. Zabil svou dceru, je uvězněn ve vlastním těle, zmatený a sžírá ho pocit viny. Potitulková scéna je pak malou ochutnávkou toho, co se stane v budoucnu. Odchod Muže v černém potvrdil předchozí události a uzavřel časové linie.

A co Bernard?
Na konci opustil svůj domov, aby žil ve skutečném světě. Dolores s ním jedná zcela otevřeně. Díky tomu, že utekli z parku a dokonce coby nepřátelé spolupracují, mohli oba přežít. Právě skutečný svět budeme prozkoumávat ve třetí sérii.

Tessa Thompson na začátku sezóny prohlásila, že v této sérii budou vládnout hlavně ženy. Jak moc scenáristy druhé řady ovlivnila éra „Time's Up“?
V době, kdy toto hnutí začalo, už jsme měli napsané všechny scénáře a byli jsme uprostřed natáčení. Toto hnutí mě dnes a denně inspiruje. Tato řada reflektuje změny ve společnosti, než to začalo díky „Time's Up“ ve velkém. Ženy se potýkaly s různými formami utlačování a produkčním společnostem to nevadilo. Jsem žena, takže jsem se s tím také musela potýkat a ovlivnilo mě to. V rámci fikce bylo vždy možné zkoumat stav společnosti a poukazovat na její chyby. V umění se odráží bolesti a problémy reálného světa.

Kdo z lidí vůbec přežil? Byla to pořádně krvavá lázeň. Zastřelena byla dokonce i charakterní Elsie. Zemřel Lee Sizemore. Ale Ashley Stubbs zdá se přežil.
Mimo park je vedení. Tak jako v každé jiné korporaci, hlavouni nesídlí na místě podnikání. Sylvester a Lutz přežili. Seriál se odehrává ve velkém časovém rozmezí a je o umělé inteligenci. Lidé umírají po celou dobu.

Viděli jsme všechny ty výtvory Jamese Delose. Budou k vidění i ve třetí sérii?
Nebyly to fyzické kopie, ale vyskytují se v digitálním prostoru, do kterého vstoupili Dolores a Bernard. Jak jsme viděli ve čtvrté epizodě, mysl obvykle odmítá tělo, když jsou tito lidé přivedeni k životu. Delos se zbláznil, a proto to nefungovalo.

Měli jste připravený nějaký alternativní konec, ve kterém by příběh některých postav skončil jinak?
To si nemyslím. Skončilo to, jak jsme chtěli. Finále je dlouhé a museli jsme toho do něj vměstnat hodně. Odvyprávěli jsme příběh, který jsme plánovali. Tato kapitola je uzavřená a ve skutečném světě se nyní pohybuje jen malá skupinka výtvorů.

Jonathan Nolan je blízký přítel Elona Muska, výkonného ředitele Space X a spoluzakladatele Tesly. Letos na jaře měli společný diskuzní panel na SXSW. Musk řekl, že umělá inteligence je pro lidstvo největší hrozbou. Inspirovaly jeho teorie scenáristy Westworldu?
Pro mě je seriál morálním poselstvím o strachu z lidí. Osobně nejvíce sympatizuji s postavami Dolores a Maeve. Zkoumáme lidskou povahu, tento jedinečný experiment a extrémní lidský zážitek. Z pohledu robotů vidíte některé z lidských chyb v neúprosném světle. U lidí se projevuje násilí, stádnost a hodně temnoty, a tím se seriál zabývá. Zároveň ale vidíme i tu světlou stránku, například když Maeve obětuje vše, aby zachránila svou dceru, tedy tu nesmírnou rodičovskou lásku. Má v sobě naprogramovaný lidský instinkt a rozhodne se uchovat krásu oné lidskosti. Bylo zábavné psát postavu Leeho Sizemorea coby narcistického člověka pod tlakem, a zkoumat, co se stane, když patříte k těm nejhorším z lidstva, ale občas se ukáže to nejlepší z vás.

Foto: HBO

Zdroj: Deadline

Diskuze /13

Tom71

Skvělé děkujeme za rozhovor, mnohé vysvětluje. Hlavně to jak to je s MIB. Perfektní seriál!!!

27.6.2018 | 20:32:20
MasterBoy

Dolores v těle černošky přeci stojí nahá v podzemí, má monolog a pak ,,pravou,, černošku zastřelí. Tady čtu, že real černoška tam někde pořád běhá a dozvíme se to v další řadě? wtf

#3 Ondra01 #4 Ondra01 #5 KevSpa #7 Grayyitheyerouh
27.6.2018 | 21:33:28
Ondra01

#2 MasterBoy: nejspíš tím mysleli, že ta tvoje „černoška“ Charlotte Hale bude mít někde schovanou zálohu vědomí. Nebo se prostě přepsali.

#5 KevSpa
27.6.2018 | 21:55:11
Ondra01

#2 MasterBoy: beru zpět Dolores si vložila Charlottino vědomí do paměti aby se mohla chovat a vyjadřovat jako Charlotte takže ona stále více méně žije v Dolores-která-vypadá-jak-Charlotte

27.6.2018 | 22:08:21
KevSpa

#2 MasterBoy: #3 Ondra01: V tuhle chvíli těžko říct, jak to je, to ví jen tvůrci a má to být odhaleno až v další sérii. Takže se můžeme jen dohadovat, jak je to myšleno. :D

webmaster
27.6.2018 | 22:09:12
Raiden123

No on B postavil v navale hnevu/pomsty a nejakeho nervoveho zrutenia za smrt E toho Ch Sylona a ta odpraskla Ch človeka,B zmixoval kopie D a C,woala … terminator Dolores-2.0 bol na svete …

E mi bude asi chybat.

27.6.2018 | 23:12:37
Grayyitheyerouh

#2 MasterBoy: Jak je záběr na konci na Dolores a vedle ní na Hale… tak Dolores už vytvořila sebe ve své skutečné podobě a Hale už je ve svém těle, ale nyní jako výtvor – bude potřebovat její znalosti, výtvor se bude chovat naprosto jako ona.

28.6.2018 | 5:59:39
TOMASH

No nic – odlozim sledovanie az ked bude von cela 3. seria ( pre vrtakov – zas som necital clanok a commenty, stacil mi len nadpis)

#9 Grayyitheyerouh
29.6.2018 | 16:57:51
Grayyitheyerouh

#8 TOMASH: A třetí začneš sledovat až bude venku čtvrtá. Tak hodně štěstí do roku 2025+

#10 KevSpa
30.6.2018 | 4:42:56
KevSpa

#9 Grayyitheyerouh: Hlavně doufám, že nám to tu nezapomene pravidelně sdělovat u každého druhého článku. :D

#11 TOMASH
webmaster
30.6.2018 | 18:31:33
TOMASH

#10 KevSpa: Nie, ale pri konci kazdej serie :)

30.6.2018 | 20:00:44
elsadistico

Dík za rozhovor, bez neho by som nevidel potitulkovú scénu :) Na druhú stranu ak druhá séria začne dávať zmysel až po rozhovore s jedným z tvorcov … niečo je zlé vo svete Westworldu. Prvá séria kraľuje naďalej, druhá je divný paškvil, bez totálneho mixu flasbackov ( alebo flasforwardov? :) ) by asi vyznela ako telenovela s drahými kulisami.

3.7.2018 | 14:02:13
Kirk1

Priznam sa že mne davalo doteraz všetko zmysel nepotreboval som tento rozhovor aj ked aspoň som ti moje teorie potvdril.

Osobne mam rad taketo komplikovane a zauzlene filmy/serialy kde stale musím premýšľať prečo sa stalo hento a prečo toto.

Ono je podstatne si iba uvedomiť že v jednej časti sa odohravajú rôzne časove linky a ked ich dokažete rozlišiť tak musíte uznať zaujímavé a výborné spracovanie serialu.

2.1.2019 | 17:27:09
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav překladu

Epizoda S03E03: The Absence of Field

cz100%
DOKONČENO

Epizodu nezapomeňte ohodnotit.

Ohodnoťte seriál Westworld

Trailer ke třetí sérii

Thumbnail Play icon

Reklama

Časová osa

Velký průvodce časovými liniemi Westworldu

Velký průvodce časovými liniemi Westworldu

Druhá série Westworldu je za námi a my už máme jasno v tom, kdy se ta která dějová linie odehrává. V následujícím článku najdete podrobný přehled všech zásadních událostí z první a druhé řady, jak šly chronologicky za sebou.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Úvodní znělka ke třetí řadě

Thumbnail Play icon

Recenze

Druhá série Westworldu očima redaktorů Edny

Druhá série Westworldu očima redaktorů Edny

Pokračování Westworldu jedny nadchlo, druhé zase zklamalo, rozhodně se však kolem něj opět vedly bouřlivé diskuze. Už první série ukázala, že toto komplikované dílo není určeno pohodlnějším divákům a druhá řada šla ještě o kus dál. Jak se našim redaktorům líbila?

Narozeniny herců

Hlídejte si nás