Agents of S.H.I.E.L.D. Postřehy z epizody Love in the Time of Hydra

Postřehy z epizody Love in the Time of Hydra

Postřehy z epizody Love in the Time of Hydra

Na scénu nejnovější epizody seriálu Agents of S.H.I.E.L.D. s názvem Love in the Time of Hydra se opět vrací Grant Ward a agentka 33, zatímco my se konečně setkáváme s vedením pochybného „skutečného S.H.I.E.L.D.u“. Co všechno nám tato epizoda tedy přinesla?


32 0
31.3.2015

Battleship Galactica

V úvodu epizody Love in the Time of Hydra jsme se konečně setkali s vedením takzvaného „skutečného S.H.I.E.L.D.u“, mezi jehož členy jsme mohli vidět více známých tváří, než by se dalo čekat. Když totiž pomineme to, že vedle ohlášeného Edwarda Jamese Olmose z dnes už vpravdě kultovního sci-fi opusu Battlestar Galactica v této epizodě vystoupil i Kirk Acevedo alias Charlie Francis z Fringe (momentálně ho můžete vídat i v novém seriálu 12 Monkeys), mezi členy vedení „skutečného S.H.I.E.L.D.u“ překvapivě patří i agentka Weaver, se kterou se v seriálu Agents of S.H.I.E.L.D. nesetkáváme poprvé.

S postavou Anne Weaver jsme se předtím mohli vidět už dvakrát. Poprvé v epizodě Seeds na akademii S.H.I.E.L.D.u a podruhé v díle Turn, Turn, Turn, kde se s ní během útoku Hydry spojí agentka Simmons. Weaver jí tehdy řekla, aby nikomu nevěřila, načež se spojení přerušilo kvůli zdánlivé explozi. Právě proto je určitě překvapivé vidět agentku Weaver živou a zdravou ve vedení nové organizace.


(Hologram agentky Weaver v epizodě Turn, Turn, Turn; FOTO: ABC)

Vraťme se ale ještě k Battlestar Galactice. Když pomineme menší pomrknutí na fanoušky, kdy Olmosův Robert Gonzales považuje za unáhlené posílat Huntera do cely (zatímco Olmosův William Adama házel do cely kohokoliv, kdo se mu dostal pod ruku), tyto dvě postavy mají společného víc, než by se mohlo zdát. V úvodu seriálu Battlestar Galactica totiž sledujeme komandéra Koloniální flotily Williama Adamu na palubě bitevní vesmírné lodi battlestar Galactica, která má být odstavena do výslužby. Jakmile však na všech dvanáct planetárních kolonií zaútočí znepřátelení Cyloni, odstavení válečné lodě se rychle ruší.

A něco velmi podobného se nejspíš stalo i Robertu Gonzalesovi, který byl zjevně na palubě Helitransportéru ve chvíli, kdy byl S.H.I.E.L.D. napaden Hydrou, načež se jemu a jeho týmu tento křižník podařilo ubránit. Jistě, zatím není úplně jisté, že se Gonzales a ostatní skutečně nacházejí na Helitransportéru a ne na „obyčejné“ letadlové lodi. Možnost s Helitransportérem je ale nejspíš pravděpodobněj­ší. Proč?

Zaprvé – klasické letadlové lodě S.H.I.E.L.D.u ne­byly ve světě Marvel Cinematic Universe dosud nikdy představeny, a za druhé – přestože ve filmu Captain America: Návrat prvního Avengera byly zničeny tři Helitransportéry, není důvod se domnívat, že to byly jediné exempláře svého druhu a naopak mnohem větší smysl dává, že S.H.I.E.L.D. jich měl po světě rozmístěných ještě několik.

(komandér William Adama v televizním sci-fi klenotu Battlestar Galactica; FOTO: SyFy)

To ale zároveň neznamená, že bychom tento Helitransportér měli někdy vidět létat. Nejen že na podobnou podívanou seriál vážně nemá rozpočet, ale na druhou stranu docela dává smysl, že bez kontaktu s jakýmikoliv jinými složkami původního S.H.I.E.L.D.u nemá Gonzales prostředky (hlavně tedy palivo) k tomu, aby svůj Helitransportér dostal do vzduchu. Proti týmu ředitele Coulsona je to ale zároveň pořád sakra velké eso v rukávu.

Na samotě u lesa

Nemalá část epizody Love in the Time of Hydra byla věnována odchodu Skye na speciální Furyho odlehlou chatu, kde by mohla v klidu trénovat a ovládat svoje schopnosti. Na první pohled to vypadalo, že tato chata by mohla být tou stejnou, u které jsme viděli Steva Rogerse a Tonyho Sarka ve speciálním klipu z filmu Avengers: Age of Ultron, po bližším zkoumání se však ukázalo, že se ve skutečnosti jedná o dvě rozdílné lokace. Pokud je ale tato chata skutečně Furyho útočištěm, není vyloučené, že bychom se s ní mohli setkat i v některém budoucích z filmů.

Zvláštní pozornost si ale zaslouží nové speciální rukavice (odvozené od těch, o kterých jsme se bavili v minulých postřezích), na kterých ale něco tak trochu smrdí. Agentka Simmons i ředitel Coulson se zmínili o jistých vedlejších účincích, kvůli kterým měl ředitel značné dilema, zda je Skye vůbec dávat. Jaké tyto vedlejší účinky ale jsou? Kolem toho se nejspíš bude točit příští epizoda.

(Nové speciální rukavice, které mají Skye pomoct s jejími schopnostmi – jaký to má ale asi háček?; FOTO: ABC)

Komiksoví Bonnie a Clyde

A zapomenout nesmíme ani na pokřivenou pravdivou romanci navrativšího se Granta Warda a agentky 33. Je poměrně vtipné, že Ward v této epizodě zmínil Johna Garretta, který mu „pomohl dostat se na nohy, i když z něj jen udělal zabijáka“, protože přesně to teď Grant dělá s agentkou 33, která je nyní v dokonale zmanipulovatelné pozici. Její staré já totiž vymazal Whitehall a její nové já paradoxně ztratilo svůj účel právě po Whitehallově smrti.

Ward proto určitě nepřiměl agentku 33 vysvobodit Sunila Bakshiho proto, aby „našla vnitřní klid“, ale zcela jistě k tomu má své vlastní pohnuté záměry. Jenže jaké? Chce snad skrze zmanipulovaného Sunila Bakshiho infiltrovat Hydru? Motivace Granta Warda se ve druhé sérii dají předvídat vždy jen velmi těžko, proto si na zodpovězení této otázky budeme muset počkat až do dalších epizod.

Diskuze /30

Masinaka

Zeptám se znova, to co byl v s01e16 byla letadlová loď nebo helicarrier (a patřilo to vůbec SHIELDu?)? Protože i když jsem na to koukal asi po šestý, tak mi to pořád přijde jako dva dost podobný stoje. Ale jinak díky za postřehy, jsou úžasný jako vždycky.

#2 Hurley #3 qwertz123 #5 nereus
31.3.2015 | 14:46:43
Hurley

#1 Masinaka: Jako dokud to je na vodě, tak to od sebe nerozeznáš. :) Podle mě ale SHIELD žádný letadlový lodě nemá a všechno jsou to Helitransportéry.

webmaster
31.3.2015 | 16:10:27
qwertz123

#1 Masinaka: Podle letadel na palubě si nemyslím že by to bylo S.H.I.E.L.D.u to by tam byly ty jejich speciální stroje né obyčejny letadla.

#4 Rayel #6 nereus
31.3.2015 | 16:21:28
Rayel

#3 qwertz123: a nebo prostě budget cuts :D

31.3.2015 | 17:15:55
nereus

#1 Masinaka: Kde v s01e16 tam bola lietadlova lod?

31.3.2015 | 17:22:01
nereus

#3 qwertz123: http://postimg.org/…e/mos7hpeu9/ to su tie ich specialne lietadla.

Btw tiez si myslim, ze je to helicarrier vzhladom na to ako divne sa tam robia vlny… vytvara to dojem, ze su tam pod vodou tie vrtule :-) ale boh im vie s cim este pridu pani z Marvela :-)

31.3.2015 | 17:23:19
nereus

https://www.youtube.com/watch?… Tuna to na helicarrier nevyzera :-(

#9 Flux
31.3.2015 | 17:44:54
sFík

A nemohli by ten helicarrier nechat létat v úsporném módu? Jako třeba v Hvězdné bráně, kde ty jejich lodě měli natočený ve vesmíru nějakým způsobem a akorát pak měnili pozadí (=okolnosti za kterých ta loď letěla) – zkrátka že ty starší záběry recyklovali… Pokud to teda není fakt jenom letadlová loď (?)

31.3.2015 | 18:15:00
Flux

#7 nereus: z toho to nevyzerá na helicarrier pretože v avengeroch bola jedna pristávacia resp. štartovacia plocha s ktorej ta stíhačka s bombou vyletela ako keby z pod druhej pristávacej a na tom videu ju tam nevidím

31.3.2015 | 23:22:19
KollbY

Podle mě letadlová loď .. přece Hunter utekl v mini ponorce a na helicarrieru jsou mini ponorky k ničemu ne když je v vzduchu o.O

#11 Hurley
1.4.2015 | 0:56:03
Hurley

#10 KollbY: Tak ale Helitransportér můžeš přece využívat i na vodě, ne? O to přece jde. Berte to takhle: Jakýhokoliv diváka znajícího MCU svět okamžitě napadne Helitransportér. I když si pak řekne, že by to mohla být jen loď, tak jako první nás všechny napadne, že to lítá. Takže kdyby tvůrci najednou řekli, že je to jen letadlová loď, bylo by to pro fanoušky docela zklamání a trochu i podraz na ně. Protože jediný, co stačí udělat, je říct, že je to Helitransportér, co neumí lítat (je poškozenej, nemá palivo atd.) a efekt to bude mít stejnej jako letadlová loď. Jen je to desetkrát hustší.

webmaster
1.4.2015 | 7:56:46
mike2

Mně přijde trochu přitažené za vlasy, že pokud by S.H.I.E.L.D. měl těch helicarrierů víc, nikdo, Hydra, Coulson ani Talbot by se nezajímal o to, kde jsou ty ostatní a co se s nimi stalo. OK, Talbot by o nich vědět nemusel, ale Hydra a Coulson by snad měli vědět, kolik jich bylo. Helicarrier je trochu silný kalibr na to, aby nikdo neřešil, kde jsou a kdo je ovládá.

1.4.2015 | 8:31:51
DaMindži

Jasně Helitransportér je kalibr ale uvědomte si že Quake by jí rozložila stejně jako tu pistol takže největší kalibr jsou každopádné inhumans a proto bych se taky zajímal spíš o ně :)

1.4.2015 | 10:46:56
leonidas 300

kouknětw na dil 2e15 a vse vam bude jasné a to že helikareri přikazal Fury všechny potopit nebo znicit lojaalními agenty na palubě a bobby a mack se rozhodli ten na kterem byli a ktery se stal zakladnou opravdového šíldu znovu obsadit šildem. A opravdový šíld je akorad posleze hnan gonzalesem a dalšími členy za pomstou a to nejen Hidře ale taky nezdílejí colsnovo a Furyho nadsení pro nadané lidi a rasy a do budoucna po nich násilně půjdou a samozdřejmě dojde ke konfrontaci i scoulsnem za ktereho se nejspíš i postaví i fury a to s nejvedsí pravdepodobností ve filmu civil War kde je navaznost na situaci s pravým Shildem ktery chce mít všechny nadané pod stálím dohledem a proti tomu se postaví i kapitan america ve filmu

#16 Flux #17 téčko171
2.4.2015 | 13:31:10
leonidas 300

pardon infiniti wars ne civil wars

#24 Hurley
2.4.2015 | 13:34:31
Flux

#14 leonidas 300: Ja si myslím že s tým realným shieldom sa to dorieší do konca série veď ešte sú 6 častí nie ? a podľa mňa dojde skôr ku konfrontácii medzi inhumans a shieldom a vtedy spoja svoje sily alebo druhá možnosť že sa zjaví Fury a on to nejak porieší tak isto ako to bolo v prvej sérií

2.4.2015 | 16:05:05
téčko171

#14 leonidas 300: Au, moje oči, moje OČI!!

#26 leonidas 300
webmaster
2.4.2015 | 16:25:49
Flux

BTW určite je to helicarrier .. pochybujem aby normálna lietadlová loď mala 14 palúb :D

#19 Blackhand47XD #20 Blackhand47XD
2.4.2015 | 17:10:57
Blackhand47XD

#18 Flux: Tak proč tomu celou dobu všichni říkali loď ? :D

#23 Hurley
webmaster
2.4.2015 | 17:22:51
webmaster
2.4.2015 | 17:25:19
Flux

#20 Blackhand47XD: Neviem :D .. no jo ma 10 ale vyzerá o dosť väčšia ako tá čo bola v epizode

#22 Blackhand47XD
2.4.2015 | 17:27:21
Blackhand47XD

#21 Flux: Navíc všechny Helicarriery ve filmech měly vrtule v úrovni paluby. http://marvel-movies.wikia.com/…icarrier.jpg

#28 Flux
webmaster
2.4.2015 | 17:30:33
Hurley

#19 Blackhand47XD: Sice vůbec nevim, jak mě tohle spojení napadlo, ale třeba battlestar Galactica je taky loď. :)

webmaster
2.4.2015 | 17:32:32
Hurley

#15 leonidas 300: Ne, myslel jsi Civil War. Infinity War je něco úplně jinýho.

#25 leonidas 300
webmaster
2.4.2015 | 17:35:27
leonidas 300

#24 Hurley: jj maš pravdu překombinoval jsem to s dalším filmem avengers kde dojde ke crossoveru se stražcema galaxie proti thanosoj a to co jsem chtel je konflikt iron mana s capitanem amerikou o registraci hrdinu a nadsaných

2.4.2015 | 17:44:39
leonidas 300

#17 téčko171: jo omlouvám se ti za klasickou chatovou češtinu je mi to lito že trpíš navrhuji trpící zvíře utratit

#27 Hurley #29 téčko171
2.4.2015 | 17:46:22
Hurley

#26 leonidas 300: A nebo by ses mohl naučit psát. Trpí nás tu víc.

webmaster
2.4.2015 | 17:49:33
Flux

#22 Blackhand47XD: No jo ale v avengeroch tie turbíny nebolo vidno keď bol helicarrier ešte vo vode

2.4.2015 | 19:40:56
téčko171

#26 leonidas 300: Omluva se přijímá. Já se ti na plátku neomlouvám, že jsem tak neuctivě projevil svou nechuť nad tak božsky krásnou vlastností, jakou prznění rodného jazyka zcela nepochybně je. Všude se tím chlub, tvá budoucnost bude velmi zářná. :)

webmaster
2.4.2015 | 20:19:32
rasasak

jak rika tecko … poku je helitransporter na vode, turbiny ma schovane pod hladinou

https://www.youtube.com/watch?…

2.4.2015 | 22:54:47
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Aktuální epizoda

Epizoda S04E22: World's End

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Překlad: @OlafDark
Korekce: @Sluníčko11
Časování: @KlárkaP

Překlad sedí na verze Agents of S.H.I.E.L.D.:

  • S04E22 HDTV x264 KILLERS
  • S04E22 HDTV XviD FUM
  • S04E22 720p HDTV DIMENSION
  • WEB-DL

Reklama

Momentka

Momentka

Nepřehlédněte

Marvel Television: Všechny seriály ve filmovém světě

Marvel Television: Všechny seriály ve filmovém světě

Vesmír Marvelu se neustále rozrůstá a to nejen na poli filmů, ale i seriálů. Mysleli jste si, že se dočkáte pouze S.H.I.E.L.D.u, Carterové nebo seriálů od Netflixu? Omyl, Marvel toho plánuje mnohem víc a začíná se do toho také sám trochu zamotávat.

Nejoblíbenější postavy