Ahsoka
85/100 - 13×

Ahsoka

Ahsoka Tano je bývalá padawanka Anakina Skywalkera, které se podařilo přežít Klonové války. Poté, co narazila na Mandaloriana a Grogua, se vydala na svou další výpravu, jejíž cílem je nalezení velkoadmirála Thawna.

USA | 2022 | Vysílá se
vysílání
1 sezóna | Disney+ | 50 minut
žánr
Akční, Dobrodružný, Sci-fi
hrají
Rosario Dawson (Ahsoka Tano), Natasha Liu Bordizzo (Sabine Wren), Mary Elizabeth Winstead (Hera Syndulla), Ray Stevenson (Baylan Skoll), Ivana Sakhno (Shin Hati), Diana Lee Inosanto (Morgan Elsbeth), David Tennant (Huyang), Dave Filoni (Chopper), Eman Esfandi (Ezra Bridger), Lars Mikkelsen (Thrawn), Paul Darnell (Marrok), Evan Whitten (Jacen Syndulla), Genevieve O'Reilly (Mon Mothma), Paul Sun-Hyung Lee (Carson Teva), Hayden Christensen (Anakin Skywalker)

Jak Anakin Skywalker dokončil výcvik svého padawana?

Jak Anakin Skywalker dokončil výcvik svého padawana?

Ahsoka se po letech setkala se svým bývalým mistrem. A jelikož nebyl nikdy dokončen její výcvik, Ahsoka podstoupila poslední test, poslední zkoušku, kterou je nutné splnit, aby se Tano skutečně osamostatnila. Jenže jaká zkouška to byla a pochopili jsme ji vůbec správně?

11 0
18.9.2023

Epizoda Shadow Warrior získává za mořem skvělé ohlasy, v Evropě už je to přeci jenom o něco horší. Pečlivě jsme četli reakce čtenářů zde na Edně, kde se názory dost rozdělovaly. Buď se někomu epizoda maximálně líbila, nebo naopak tam divákům něco chybělo. Nejčastější nadšení (a taktéž zklamání) vyvolalo setkání Anakina Skywalkera a Ahsoky Tano.

Čekalo se, že si postavy popovídají, rozeberou svou minulost a své poslední setkání (boj na Malachoru), které by rozhodně stálo za zmínění. Jenže Anakin a Ahsoka nechali minulost minulostí a nic z toho v epizodě neřešilo. Anakin dostal druhou příležitost a mohl tak dokončit výcvik své padawanky, který nemohl vzhledem k okolnostem dokončit. A nyní mohl Ahsoce věnovat jednu ze svých posledních lekcí, která ji celé roky unikala.

A jaká lekce to vlastně byla? I tady se názory různí. Nejspíše se ale vše točilo kolem toho, že Ahsoka Tano pouze přežívala a nikoliv nežila. Tano byla teprve náctiletá, když byla přidělena Anakinu Skywalkerovi jako jeho nová padawanka. Jenže v té době zuřily Klonové války, kterým zpočátku Ahsoka nerozuměla a vlastně se na nich ani nechtěla podílet.

(Jak Anakin Skywalker dokončil výcvik svého padawana? Foto: Disney+)

Celý život vnímala Jedie jako ochránce míru, ale nyní měla válčit ve válce, kterou rozpoutali Separatisté a Republika. Žij, nebo zemři, řekl několikrát své padawance Anakin, který chtěl z Tano vymáčknout to nejlepší. Jenže Ahsoka si to celou dobu neuvědomila a vlastně celý její život lze chápat jako jedno velké a nekonečné přežívání. Ahsoka přežila Klonové války, po kterých se ukryla do ústraní. Přežívala ze dne na den během vlády Galaktického Impéria. Sem tam sice vypomohla Povstalecké Alianci, ale když došlo na ty důležité bitvy Luka Skywalkera, Tano u nich nebyla.

Nyní se Nová Republika potýká s celou řadou problémů a (bývalý) Jedi by se jim náramně hodil, ale Ahsoka opět stojí stranou. Pouze přežívá v ústraní. V souboji s Anakinem ve Světě mezi světy si ale konečně uvědomí to nejzásadnější a svému mistrovi sdělí, že si vybírá život. Následně odhodí světelný meč přesně jako Luke Skywalker, který se v Epizodě VI vzdal císaři Palpatinovi.

Anakin následně Ahsoce sdělí, že ještě pro ni existuje naděje. Ahsoka přestala přežívat, ale konečně začíná žít. A konečně se z ní stala jistá variace Gandalfa Bílého. Ahsoka nyní bude sebejistá, sebevědomá a bude vědět, čeho chce v životě dosáhnout. Ahsoka si dlouhá léta vyčítala pád svého mistra a jeho transformaci ve Vadera. Jenže nyní se od všeho oprostila, již si nevyčítá to, co nemohla nikdy změnit.

Toto byla poslední lekce Anakina Skywalkera. Mistr chtěl, aby se jeho padawanka vzdala pocitu viny a našla si svůj vlastní účel, proč je vlastně naživu. A když se podíváme na závěrečné scény páté epizody, Ahsoka působí daleko otevřenějším dojmem. Našla sebe samotnou. Padawanský výcvik má nejspíše za sebou a nyní se vydává na zcela novou cestu.

Jak jste pochopili poslední lekci Anakina Skywalkera vy?

Diskuze /11

Artemis Tyrael

Zdravím, musím vyjádřit svůj nesouhlas s daným článkem. Pokud si dobře vzpomínám, tak většina rytířů jedí procházela poslední zkouškou, kde museli vstoupit do jeskyně nebo mista, které bylo spojené se silou a zde museli bojovat s vlastní temnou stránkou. Aji Luke Skywalker toto podstoupil a Ahsoka to dosud neprodelala. Ahsoka je postava, která si stojí pevne za svými názory a jen tak ji nic nerozhodi, proto ona svoji temnou stránku zná a přijala ji, bohužel se obává odkazů svého mistra, tak jak nám to bylo prezentováno v tomto seriálu a díky tomu se s ním setkává za dané situace a musí tak opět bojovat se svým mistrem a upevnit své neochvejne přesvědčení. A to je její poslední zkouška. Bohužel se mi nelíbí dane znázornění, protože nám nepřineslo nic nového. Vpodstate to vykradlo seriál rebels kde s ním už jednou bojovala a takových situaci už sme ve Star wars zažili hodně. Čekal sem větší psychologický podtext a víc komentářů, souboje vůbec být nemuseli. Za mĕ průměrná epizoda.

#6 tom99 #7 redwing19
19.9.2023 | 1:33:59
Rik

S názorem autora souhlasím. Pro mně to byla hodně povedená citovka, která si svou epizodu zasloužila.

19.9.2023 | 1:42:18
knedlajz58

Za mě episoda velice pěkná, užil jsem si ji více než ty 3 poslední trapný filmy ????

19.9.2023 | 6:37:55
Honiik

Lidem, kterým se díl nelíbil bych doporučil přestat sledovat star wars. Očividně to není universum pro ně :D

#5 Zilwicky
19.9.2023 | 8:16:07
Zilwicky

#4 Honiik: Ľudom ktorým sa nepáči kritika alebo všeobecne názory iné ako ich by som odporučil prestať čítať komentáre, očividne to nie je pre nich :D

19.9.2023 | 9:34:29
tom99

#1 Artemis Tyrael: Máš na to super pohled a skvělý názor, díky za něj :-) Ahsoka mohla procházet podobnou zkouškou jako Luke třeba na Dagobahu, to je pravda. Čelila temné straně, nicméně se stále musela oprostit od toho, že si vyčítala minulost, za kterou nemohla. Asi bych byl rád, kdyby si Anakin a Ahsoka řekli více, ale to už nezměníme.

#8 Artemis Tyrael
webmaster
19.9.2023 | 9:42:12
redwing19

#1 Artemis Tyrael: Ja jsem to zas pochopil, ze toto byla prave ta jeji jeskyne.

#9 Artemis Tyrael
19.9.2023 | 15:40:37
Artemis Tyrael

#6 tom99: S tvými doměnkami v článku nesouhlasím, a vůbec se mi nelíbí, podle mě si nepochopil charakter a psychologii Ahsoky, samozřejmě ti tvůj názor neberu. Základ v článku máš v pořádku, ale tvé myšlenky mě ubíjí, proto jsem musel napsat koment :) Když Ahsoka odchází od řádu je absolutně rozhodnutá a to do posud nic jiného pomalu neznala, protože byla k rytířům přijata v ranném věku. Takže toho nelituje a je s tím smířená a ke konci pomůže aspoň na Mandoloru. Následně žije v ústraní ze svého rozhodnutí, bohužel byla donucena začít jednat a díky tomu se z ní stal Fulcrum. Který pomáhal jak z povzdálí, tak i přímo. Myslím že pěkně znehodnocuješ její přispění v boji proti Imperiu, to že nebyla na Hvězdě smrti neznamená že ji to mrzí :) Ona vedla vlastní boje, hlavně na Lothalu a které pokračují doteď. V seriálu je ji kolem 45–55let, takže je hodně vyspělá a nemyslím si že by měla z něčeho nějaké mindráky, vždy si šla svojí cestou a nadále půjde. A v seriálu jsme viděli, jak se Ahsoka dostala do tranzu a její mysl splynula se silou, dokonce si nemyslim že byla ve světě mezi světy a ani že opravdu potkala duši Anakina, podle mě to byl pouze výplod její mysli a ťukání na dveře temné strany, Anakina nikdy nechtěla zabít, stejně tak jako v animečku. Příběhově je seriál vpodstatě stejný jako předchozí příběhy ze světa SW, scénaristi si nedali takovou práci jakou bych od toho očekaval a nevymysleli nic nového. Seriál je ale z celkového pohledu pěkný a líbí se mi.

19.9.2023 | 17:32:41
Artemis Tyrael

#7 redwing19: Ano, souhlasím s tebou, dostala se do tranzu, ve kterém se zhmotňují tvoje obavy a musíš se s nimi vypořádat, podobně jako jeskyně.

19.9.2023 | 17:55:17
Sctyri

Hlavně že to nepůsobí jak youtube fan made cosplay Kenobi… Pak si člověk dokáže užít ledacos, když si to drží stabilně úroveň.

19.9.2023 | 18:47:35
Guigonnjinn12

Za mě scéna super tohle mi k anakinovi sedlo mnohem víc než nějaké dlouhé rozhovory výuce mecem dával vždy přednost. A. Myslím že lekci pro ni. Bylo nnevzdavvat to a uvědomit si že ať chce nebo ne tak v ní žije odkaz předchozích Mistrů jedí a že když. Nemůže ovlivnit minulost. Může aspoň budoucnost

19.9.2023 | 19:01:03
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Novinky

Čarodějky z Dathomiru dostaly nový a prohloubený příběh původu

Čarodějky z Dathomiru dostaly nový a prohloubený příběh původu

Star Wars nejsou jen Jediové, Sithové a tajemná Síla, ale o své slovo se čím dál více hlásí tajemná magie čarodějek z Dathomiru. V nové epizodě Far, Far Away jsme se dozvěděli nové informace o čarodějkách a nyní o jejich původu víme daleko více. Co na to říkáte?

Reklama

Nejlepší postavy

Zajímavosti

Jaký náklad je naloďován na křižník velkoadmirála Thrawna?

Jaký náklad je naloďován na křižník velkoadmirála Thrawna?

Velkoadmirál Thrawn bude cenným přídavkem k silám Padlého Impéria. Ale asi by to nebylo ono, kdyby se vrátil jen on a neodnesl si nějaký suvenýr z nové galaxie. Ostatně Thrawn je suvenýry a sbíráním zajímavých předmětů naprosto posedlý. Co tedy nakládá na svou loď?

Galerie

Galerie

Narozeniny herců

Filtr seriálů
Reklama