Amazing Stories (2020) (Neuvěřitelné příběhy) Evelyn Porter

Evelyn Porter

Evelyn Porter

Mladá žena z roku 1919, která žije v domě, jenž Sam spravuje v budoucnosti.

Sezóny 1
2020 - 2020

Evelyn žije v roce 1919 se svojí matkou v jednom domě, který jim má brzy zabavit banka. Po smrti jejího bratra Emmetta, který byl doktor a živitel rodiny, se museli uskromnit, ale i tak to samozřejmě nestačilo. Proto její matka Paula rozhodla, že si nakonec vezme Williama, jenž rodinu zajistí. Do dohodnutého sňatku se Evelyn nechtělo, ale musela poslechnout a s plánem souhlasit. Jednoho dne se u ní v domě objeví neznámý muž, kterého nejdříve vyžene brokovnicí z domu. Při druhém setkání, kdy jí matka načapá při poslouchání gramofonu, se Sam přižene znovu, aby zachránil situaci a lže její matce, že byl kamarád Emmetta z nemocnice a že vinylové desky jsou tím pádem jeho.

Při bližším kontaktu se nakonec Evelyn dozví, že Sam není jen tak nějaký muž, ale že pochází z budoucnosti. Na zásnubním večírku ho seznámí s jejím dědečkem, který dům postavil. Nakonec si zajdou po večírku oba na jednu veselku, kde ji Sam přelstí a donutí jí zpívat přede všemi. Pro Evelyn je to vysvobození, protože konečně může zpívat a nikdo jí v tom nebrání. Bohužel její matka je najde a odvede ji domů. Při dalším jejich setkání si Evelyn balí věci, protože chce z domu utéct. Sam ji však přemluví, aby počkala na bouřku, která je vrátí do jeho doby a tím pádem bude ona konečně volná.


Po několik dní se tajně scházejí a nadejde den, kdy konečně bouřka přijde a oni se sejdou ve sklepě jejího domu. William spolu s dalšími chlapy se za nimi však vydají a Evelyn unesou ještě dříve, než by se mohla se Samem vrátit. Sam si však pro ní opět přijde a znovu zkusí se s ním vrátit, jenže Samovi zůstane noha při pádu trámu ve schodišti a nemůže se dostat ven. I přes Evelyninu snahu ho ona nedokáže vytáhnout. Sam jí nakonec řekne, že to tak nejspíš vše mělo dopadnout, protože jí viděl v budoucnosti s jejich pětiletým synem, ale on tam nebyl.

Tím, jak jí vodní vír ve sklepě strhne, se rozdělí se Samem navždy. Nakonec se vrátí jen ona do roku 2019 a potká Jakea, bratra Sama. Spolu najdou ve zdi i dopisy od Sama. Sam i při dalších pokusech celý rok věděl, že bouřka už nepřijde, proto začal žít svůj vlastní život a v dopise Evelyn napsal, že ona by měla zase žít ten svůj. Poukazuje na to, že je ironické, jak on patří do její doby a ona zase do jeho. Evelyn poté žije svůj život v domě, který Jake restauroval za peníze ze vzácné baseballové kartičky, kterou mu Sam zanechal v dopise, a vychovává sama jejich pětiletého syna. Mezitím si splní sen být slavnou zpěvačkou. Příběh končí tím, že uslyší někoho na schodech, takže uloží svého syna a potom s brekem přejde ke schodišti. Uvědomí si, že akorát promeškala možnost se potkat se Samem, který cestoval do budoucnosti a viděl svoji rodinu.

Foto: Apple TV+

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Stav překladu

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny herců

Reklama

Momentka

Momentka