American Dad! (Americký táta)
87/100 - 46×

American Dad!(Americký táta)

Americká rodinka od Setha McFarlanea opět v satirickém animovaném podání, tentokrát v čele s pravým patriotem a agentem CIA Stanem Smithem. Jeho rodinku tvoří manželka Francine, teenageři Hayley a Steve, mimozemšťan Roger a německy mluvící rybka Klaus.

USA | 2005 | Pauza
vysílání
20 sezón | FOX, TBS | 22 minut
žánr
Animovaný, Komedie
hrají
Seth MacFarlane (Stan Smith), Wendy Schaal (Francine Smith), Rachael MacFarlane (Hayley Smith), Scott Grimes (Steve Smith), Seth MacFarlane (Roger), Dee Bradley Baker (Klaus Heisler), Jeff Fischer (Jeff Fischer), Curtis Armstrong (Snot Lonstein), Patrick Stewart (Avery Bullock), Eddie Kaye Thomas (Barry Robinson), Daisuke Suzuki (Toši Jošida), Mike Henry (Jackson), Seth MacFarlane (Greg Corbin), David Koechner (Dick Reynolds), Kevin Michael Richardson (Brian Lewis)

American Dad!

Seriál American Dad! je americký animovaný sitcom, který vznikl roku 2005. Jeho hlavní pozornost je soustředěna na rodinu Smithových, kterou tvoří hlava rodiny, skutečný patriot a agent CIA, Stan Smith. Ten má za manželku Francine, která je inteligentní ženou v domácnosti. Se svou manželkou vychovává Hayley, sebevědomou mladou dívku, a Stevea, který po otci zdědil jeho úzkost. Kromě toho jejich rodinku tvoří mimozemšťan Roger, který je mistrem převleků, a mluvící rybka Klaus, kterou každý ignoruje.

Tento sitcom pochází z dílny legendárního komika Setha MacFarlanea, který u něj figuruje na pozici hlavního tvůrce už od jeho začátku. Kromě něj patří nebo patřili mezi tvůrce i Mike Barker, Matt Weitzman, Brian Boyle, Rick Wiener, Kenny Schwartz, David A. Goodman, David Zuckerman, Richard Appel a Steve Callaghan.


(Členové další šílené rodinky. Foto: FOX)

Seriál se původně vysílal na stanici FOX, nicméně roku 2014 byl přesunut na stanici TBS, kde je vysílán dodnes. Epizody většinou mívají 22 minut, přičemž seriál nemívá žádné speciály, jak je to například u seriálu Family Guy. A vlastně díky tomuto seriálu mohl American Dad! vzniknout, protože oba dva seriály má pod správou právě Seth MacFarlane. Kromě toho patří do tohoto seriálového světa i The Cleveland Show, který však byl již ukončen.

Hlavní postavy seriálu tvoří pouze samotní členové ústřední rodiny. Stan a mimozemšťan Roger jsou dabováni Sethem MacFarlanem, zatímco manželku Francine mluví Wendy Schaal. Na dabingu se podílí i MacFarlaneova sestra Rachael MacFarlane, která mluví Hayley. Dále, syna Stevea mluví Scott Grimes, rybku Klause Dee Bradley Baker a Hayleyina manžela Jeffa Jeff Fischer.

Upoutávka k seriálu

Thumbnail Play icon

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
miravlak

TOP :D

28.10.2016 | 19:45:28
TomAK

dobré…

22.5.2015 | 12:08:43
stanomx

Úplne super, škoda, že tento seriál teda aspoň podľa mňa nečaká svetlá budúcnosť.

20.5.2015 | 21:29:10
Micák

super seriál prosím nesrovnávat s family guyem :-) sice je to kreslený stejně,ale pojednává to o rodině agenta cia a né o pítrovi grifinovi :-D super hlášky jest-li se někdo orientuje v politice a děnní v usa docení to pro zbytek populace to bude stráta času :-)

16.2.2015 | 19:37:53
HenryTheEight

Trochu slabší než Family Guy, chybí mi tam někdo typu Stewie nebo Brian, ale přesto to stojí za to. Nejlepší postavou je jednoznačně Roger, který vyvrací typickou seriálovou postavu, která má v každé epizodě ten stejný outfit.

28.1.2015 | 16:16:35

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama