Californication
88/100 - 168×

Californication

Myslíte si, že být známým spisovatelem je jako splněný sen? Že divoký život je zároveň šťastný život? Že máte milující rodinu a přátele, kteří jsou s vámi v dobrém i ve zlém? Zamyslete se znovu s Davidem Duchovnym v hořkosladkém seriálu Californication.

USA | 2007 | Ukončeno
vysílání
7 sezón | Showtime | 28 minut
žánr
Drama, Komedie, Romantický
hrají
David Duchovny (Hank Moody), Natascha McElhone (Karen Van Der Beek), Madeline Zima (Mia Lewis)

Spor s Red Hot Chili Peppers

Spor s Red Hot Chili Peppers

Název seriálu Californication je slovní hříčkou, která vznikla spojením slov Kalifornie (nepotřebuje komentář) a fornication (soulož). Ideální název vzhledem k ději, jenže ne zcela originální. Stejný název použila pro své starší album a titulní píseň i kapela Red Hot Chili Peppers. A dodnes se s tvůrci soudí.

0 0
1.9.2009

Kapela Red Hot Chilli Peppers vydala v roce 1999 album Californication, které bylo velmi úspěšné, prodalo se více než 14 miliónu kopií a dostalo se dokonce i mezi 500 nejlepších alb historie ve slavně anketě časopisu Rolling Stones. Když se objevil v roce 2007 seriál Californication, kapela ihned našla několik věcí, které se jí nelíbily.

První je samozřejmě stejný název, na který ale samotná kapela také nemá patent, protože se objevil poprvé už v roce 1972 v článku magazínu Time. Šance kapely na výhru v tomto bodě klesají, protože si tento název nijak neregistrovala, a proto ho tak může využít prakticky kdykoliv.

Součástí žaloby jsou ovšem i další body. Jedna z vedlejších postav seriálu se jmenuje Dani California, která se ovšem vyskytuje hned ve třech písničkách na albu. A je to samozřejmě i název písničky, kterou Red Hoti vydali před několika lety. V jedné epizodě také zazní věta „It´s the edge of the world and all of western civilization“ (je to kraj světa a celé západní civilizace), což je i kousek textu z písníčky Californication.

Celý spor se točí také hlavně kvůli tomu, že může dojít k záměně při vyhledávání. Amazon nebo iTunes nabízejí na CD soundtrack ze seriálu, který může zmást ty, kteří hledali jejich album.

Spor se táhne od listopadu 2007 a zatím nebyl vyřešen.

Thumbnail Play icon

Zdroj: Showtime

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Stav titulků

Epizoda S07E12: Grace

cz100%
DOKONČENO

Stav překladu: než vyjdou anglické titulky, probíhá překlad z odposlechu

Anketa

Co zatím říkáte na sedmou řadu?

59%
24%
6%
6%
2%
2%
189 hlasů

Reklama

Hlídejte si nás

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny herců

Partneři

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama