Dark Ohlédnutí za epizodou The Survivors: Kdo je otcem Reginy?

Ohlédnutí za epizodou The Survivors: Kdo je otcem Reginy?

Ohlédnutí za epizodou The Survivors: Kdo je otcem Reginy?

V druhé epizodě třetí série s podtitulem The Survivors jsme se vrátili do Jonasova světa a poznali, jaké šrámy zanechal na svět výbuch jaderné elektrárny. Co dalšího zajímavého se v epizodě událo, si shrneme v našich postřezích.

10 0
29.6.2020

Rok 1888 – továrna na stroje Tannhaus (Jonasův svět) 

Na začátku druhé epizody se Martha z druhého světa probouzí v roce 1888, kam odcestovala na konci předešlého dílu. U postele naproti ní sedí starší Jonas, u něhož se začínají probouzet Adamovy zvyky – pozoruje Marthu, dokud se neprobudí, a přinese jí oblečení na převlečení. Tenhle postřeh by se mohl zdát banální, avšak úplně stejné chování vykazoval i Adam v druhé sérii, když pod svá křídla vzal mladého Jonase, který uvízl v roce 1921. Jonas v ruce drží dopis věnovaný Jonasovi, jehož obsah je nám prozatím neznámý.

Proč byl starší Jonas překvapen z toho, že poprvé vidí Marthu z druhého světa, nevěří jí a nepamatuje si ji, je nám stále záhadou. Možná si ji Jonas nepamatuje, protože se mu v mládí něco stalo. Bohužel si budeme muset počkat na další epizody, které nám tento zádrhel uvedou na pravou míru.


Martha v roce 1888 vysvětluje Magnusovi, Bartoszovi a Franziscce, kdo doopravdy je a jak se přenesla do továrny starého Tannha. V tu chvíli se nám představí samotný Gustav Tannhaus, předek hodináře H.G. Tannha, který „vybudoval“ stroj času. Bartosz pak Martě objasní, kdo slepec ve skutečnosti je, a zavede ji do podzemí windenského kostela, kde jsou skryty prostory členů Sic Mundus Creatus Est, k nimž patří právě slepý Gustav Tannhaus, poslední žijící člen. Rodina Tannhausových žila v přesvědčení, že se jim podaří ovládnout pravidla časoprostoru. Při pokusu postavit stroj času bohužel neuspěli. Bartosz Martě dále odhalí, že Jonas se stroj času znovu pokouší vybudovat podle paměti, jak se mu to povedlo v budoucnosti roku 2053 podle nahrávek od Claudie. Skupince totiž došel radioaktivní materiál, a proto nemohou zaktivovat svůj ruční stroj času a přenést se do jiné doby, než ve které uvízli.

Povede se Jonasovi vybudovat Adamovu verzi stroje času?

22. září 2020/2053 (Jonasův svět)

Nacházíme se ve Windenu, tři měsíce po událostech apokalypsy, k níž došlo v roce 2020. Ti Windeňané, kteří nebyli schovaní v bunkru, navždy odešli ze světa. Z rádia na policejní stanici, přesněji z toho, co zbylo z policejní stanice, kam se usídlily mladá Claudie s dospělou Reginou, je nám odhaleno, jaký dopad měla na svět vlna uvolněné energie temné hmoty. Během výbuchu došlo na chvíli k zastavení času, což rozviklalo vlny všech moří, které zaplavily všechna pobřeží. Uvolněná energie dále zabila většinu zvířat v okolí a vyřadila z provozu nejen všechna letadla, která byla v tu chvíli ve vzduchu, ale také jaderné elektrárny po celém světě. Oblak radioaktivních částic z Windenu se tak rozrostl a zahalil celý svět.

Na druhé koleji sledujeme dějovou linku přeživších: Petera a malé Elisabeth, kteří pátrají po Francizce a Charlotte. Poutníci se dostanou do křížku s německou armádou, která má za úkol zajistit oblast, evakuovat všechny přeživší a kolem epicentra vybudovat zeď, kterou jsme mohli spatřit v budoucnosti s Jonasem. Elisabeth se zde poprvé setká se svým budoucím manželem Noem, jenž jí odhalí, kde se během apokalyptického bezčasí usídlil – v jeskyních. Jedná se tak o další důležitý postřeh, jelikož v jeskyních dojde k založení kolonie přeživších, které jsme mohli poznat v budoucnosti, kam zabloudil Jonas. Tuto kolonii pak vede dospělá Elisabeth, která zde zavede i svou matku/dceru Charlotte.

22. září 1987 (Jonasův svět)

Katharina

Katharině se povedlo na konci druhé série najít průchod a dostat se do roku 1987, v němž přes tři měsíce hledá svého syna Mikkela. Jelikož se Mikkel nenachází v domě Kahnwaldových, rozhodne se navštívit školu a získat nějaké informace od studentů. Od skupiny dětí, paradoxně od Ulricha, Hannah a sebe, se dozví, že v létě téhož roku utekl z nápravného ústavu šílenec, který chtěl Mikkela zatáhnout do jeskyně. Mikkelovi a Ines byl proto udělen azyl od úřadu pro ochranu dětí, proto Michael není ve svém domě a nechodí do školy.

Konečně známe Katharinin původ.

Katharina se proto rozhodne přijít na stopu bláznovi, kvůli kterému jsou Michael s Ines zařazeni do ochranného programu. Ten je držen v uzavřeném oddělení, kam se Katharina posléze vydá a shledá se se svou matkou. Konečně se tak dozvídáme, kdo jsou rodiče Kathariny – Helene Albersová, která pracuje v ústavu, a Hermann Albers, zemědělec, kterému loni zemřelo 33 ovcí. Manželé Nielsenovi se posléze opět sjednotí a Katharina Ulrichovi slíbí, že jej z ústavu zachrání.

Tronte a Claudie

Tronte a Jana Nielsenovi se v témže roce smíří s tím, že Mads nikdy nemusí být nalezen. Rozhodnou se uctít jeho památku a prázdnou rakev nechají spustit do země. Jana v podroušeném stavu nakonec všem odhalí, že ji Tronte podvádí a místo toho, aby hledal Madse, hledá svou druhou lásku Claudii. Diváci tak získávají další kousek do skládačky – Tronte měl poměr s Claudií, z něhož vzešla Regina. O to více nás pak zaskočil závěr epizody, kdy Tronte dostane takřka nesplnitelný úkol od staré Claudie. Musí zavraždit svou dceru v post-apokalyptickém světě, aby se Claudie mohla soustředit na svou cestu a prožít věci, jimiž si prošla její starší verze. Regina nakonec umírá v obou světech, akorát v jiný čas.

Claudie nikdy neprozradila Regině, kdo je její otec.

Bezejmenní

Bezejmenní, kteří se zmocnili univerzálního klíče od elektrárny, jej použijí, aby vnikli do Claudiiny pracovny, kde hledají dokumenty a podklady k provozu jaderné elektrárny. Naneštěstí do pracovny ve stejnou dobu vstoupí Claudiina sekretářka, v tu dobu těhotná, a Bezejmenní se tak musí zbavit nechtěných svědků.

4. listopad 2019 – Jonas a Eva (alternativní svět) 

Poslední důležitou scénou je grafické zobrazení rodokmenu, které Eva odhalí Jonasovi. Zde se připravte na masivní spoilery, které jsme z tabulky vyčetli. Nechceme vás ochudit o nějaké překvapení, proto následující odstavec otevírejte s opatrností.

Z rodokmenu se dozvídáme, že oba dva světy jsou propojeny přes jednoho člověka – manžela Agnes Nielsenové, s nímž měla Tronteho. Dále je nám odhaleno, že Hannah měla poměr s Egonem, s nímž zplodila Silju Tiedemannovou, záhadnou dívku z budoucnosti, která pomohla Jonasovi utéct z roku 2053. Silja má dále poměr s Bartoszem a tomuto páru se později narodí Noe a Agnes. Jak se všechny tyto postavy potkaly a dostaly do časových rovin, z nichž je známe, zatím nevíme.

Rodokmen navíc vysvětluje, proč Greta vychovávala Helgeho pevnou rukou a proč Helge nezdědil otcovu funkci ředitele elektrárny. Na konci druhé světové války během osvobozování Anatol Veliev, voják Rudé armády, znásilnil Gretu, které se posléze narodil nechtěný Helge. Z toho důvodu jím všichni v životě opovrhují, Bernd Doppler není jeho vlastní otec a Helge po něm nemůže přebrat klíč k elektrárně.

O epizodě můžete diskutovat v komentářích.

Foto: Netflix

Diskuze /19

barahir

Podle rodinného stromu od Netflixu otec Reginy není Tronte, ale starej Bernd Doppler. Dávalo by to taky smysl, protože v realitě 0 se Regina vyskytuje přesto, že celá Nilsenovic rodina je výplod cestování v čase a tudíž v realitě 0 vůbec neexistuje.

#2 Ermak
redaktor
29.6.2020 | 15:36:40
Ermak

#1 barahir: Mohu poprosit o link? Případně do PM, snažím se to najít a furt nic.

#3 barahir
29.6.2020 | 18:39:02
barahir

#2 Ermak: https://darknetflix.io

Claudia v seriálu říkala Trontemu, že není otec Reginy, i když by si to přála. Že je to ale Bernd, to v seriálu asi nepadlo, je to jen v tom stromě.

#4 Kubc6a
redaktor
29.6.2020 | 19:04:06
Kubc6a

#3 barahir: zde vycházím z toho, co bylo, bych řekl, přímočaré v druhé epizodě. Pokud je to jinak, tak to pak upravím. Navíc to tak mají udělané i podle familystromu.

#5 barahir
webmaster
29.6.2020 | 19:14:02
barahir

#4 Kubc6a: Tak to je zvláštní, že se ty stromy liší. Třeba v tom bude ještě něco víc. :-D

#6 Milwik
redaktor
29.6.2020 | 19:31:03
Milwik

#5 barahir: oni davaju strom po prvej, druhej a tretej serii. Ale po tretej serii som tiez ziaden strom nenasiel na internete, okrem tvojho odkazu

#7 Kubc6a #8 barahir
29.6.2020 | 19:35:09
Kubc6a

#6 Milwik: Jedná se o oficiální stránku pro seriál. Strom je zde aktualizován vždy po jedné epizodě, což si divák sám navolí.

webmaster
29.6.2020 | 19:41:26
barahir

#6 Milwik: No jsou to stránky od Netflixu, a je tam strom ke každé epizodě, takže by to mělo sedět.

Jenže on ten strom z druhé epizody bude z reality Adam/Eva a strom z osmé epizody bude asi částečně z originální reality, kde otec Reginy nemůže být Tronte, protože klan Nielsen neexistuje, takže otec je Bernd (teď jsem si našel, že je to vidět i z fotky v rámečku v poslední díle).
Jenže tam zase přece není možné, aby Regina z originální reality vypadala stejně, jako ta z reality Adam/Eva, když tam má jiného otce??

#9 Kubc6a #11 Milwik
redaktor
29.6.2020 | 19:45:38
Kubc6a

#8 barahir: Hele, jsem ještě u 4 epizody, takže moc ti na tohle neodpovím. Tady u Reginy jsme v původním Jonasově světě. Jestli je to jinde jinak, tak je to možné. :D

#10 barahir
webmaster
29.6.2020 | 19:49:42
barahir

#9 Kubc6a: Aha, tak to ti nebudu spoilerovat. :-)
Ono je teda taky možné, že Claudia v druhé epizodě lhala, resp. ono to tam asi vysloveně nepadlo, fakt nevím, proč Netflix udělal ten strom takhle. :-D

#12 Kubc6a
redaktor
29.6.2020 | 19:57:19
Milwik

#8 barahir: Jj. Len hovorim, ze mi to nechcel najst google cely den, ale asi sa ho zle pytam :D Som to vcera dopozeral a zalahol. V praci mam netflix bloknuty :D Dik za odkaz. Hlavne nespoilovat

29.6.2020 | 20:09:48
Kubc6a

#10 barahir: Ono to tam přímo nepadlo, ale ve světě Marthy a Jonase je Tronte přímo spojen s Claudií, viz. Navíc se Tronte diví, jaká je z Reginy žena, a navíc ho i Claudie spojuje s Reginou, když připravuje strom v tom bunkru v budoucnosti. A Tronte se diví, že Claudie Regině nikdy neřekla nic o něm. Takže tohle si obhájím. :D Plánuju postřehy na všechny epizody (vždy po dni), tak to případně potom můžeme rozebrat.

webmaster
29.6.2020 | 20:13:53
Bastian0389

Myslím, že Tronteho otec a manžel Agnes je ten syn Jonasa a Marthy. Eva hovorila, že vlastne dá život celému Windenu a myslím, že v tom kostole aj povedal, že v minulosti bol duchovným, takže by to dávalo zmysel.

#14 SaDiablo
29.6.2020 | 21:39:10
SaDiablo

#13 Bastian0389: jo, je, když se s mladou verzí tronteho baví v lese, tak i říká, že mu jméno vybral on.

30.6.2020 | 0:56:15
Magdalena888

hm, aby se v tom čert vyznal, ale i přesto text pomáhá

30.6.2020 | 22:14:26
MajaO

ten dopis, co měl Jonas v roce 1888 s sebou nepřinesla Martha, ale dal mu ho Noah v roce 2020 těsně před apokalypsou..

1.7.2020 | 17:49:54
Kubc6a

[smazáno] jistě, pak je to odhaleno, tady vycházím z toho, co se událo v druhém dílu, pak to napravím v dalším postřehu. A co se týče dopisu, skutečně ho přinesla Martha, sama ho psala, ale o tom zas v jiném článku.

#18 MajaO
webmaster
1.7.2020 | 18:50:37
MajaO

#17 Kubc6a: Tak to se potom omlouvám, radši ten komentář smažte, zapomněla jsem to označit jako spoiler.. A ohledně toho dopisu mám pravdu.. Nevyvracuji, že ho Martha nepsala, ale opravdu ten dopis (co drží v tomto díle) dostal od Noaha na konci 2. série..

Je to podobná situace, jako tomu bylo s dopisem od Michaela v 1. sérii – Jonas dostane dopis od svého staršího já, spálí ho, znovu ho dostane od někoho jiného (Ines/middle age Marthy) a nechá si ho, dokud ho nepředá svému mladšímu já (Stranger Jonasovi/Adam skrz Noaha Strangerovi)..

#19 Kubc6a
2.7.2020 | 10:30:55
Kubc6a

#18 MajaO: No jo, vlastně, děkuji, opravím. :D

webmaster
2.7.2020 | 10:50:06
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Sleduj Dark na Netflixu

Třetí sérii si můžete pohodlně pustit a užít na Netflixu s českou podporou, proto překlad připravovat nebudeme. Nově si na Netflixu můžete vybrat profilový obrázek z ikonek graficky stylizovaných do seriálu Dark.

Netflix | Ohodnoťte seriál | Kvízy | Diskuze | Třetí série | Trailer | Rekapitulace 

Zopakujte si první a druhou sérii

Reklama

Novinky z Windenu

Dark ve velkolepém zakončení nastaví mnohem temnější tvář. Závěrečná fáze nabídne odpovědi na všechny palčivé hádanky

Dark ve velkolepém zakončení nastaví mnohem temnější tvář. Závěrečná fáze nabídne odpovědi na všechny palčivé hádanky

Německý seriálový unikát Dark se s námi za necelých pár dní rozloučí třetí řadou, která nabídne překvapivé odpovědi na důležité otázky, které vás při sledování ani nenapadlo si položit. Avšak jak bude vypadat vydlážděná cesta pro závěrečnou pouť, vám zodpovíme již nyní.

Reklama

Trailer ke třetí sérii

Thumbnail Play icon

Plakáty

Plakáty