Dark Baran bo Odar se rozpovídal o druhé sérii seriálu Dark a o spolupráci se streamovacím gigantem

Baran bo Odar se rozpovídal o druhé sérii seriálu Dark a o spolupráci se streamovacím gigantem

Baran bo Odar se rozpovídal o druhé sérii seriálu Dark a o spolupráci se streamovacím gigantem

Tvůrce seriálu Dark, Baran bo Odar, v nedávném rozhovoru prozradil, jak pokračují práce na druhé sérii. Vyjádřil se nejen k fanouškovským teoriím, ale také ke stížnostem nedočkavých diváků. Mimoto se podělil o nešvar, který ho v zákulisí během natáčení doháněl k šílenství.

10 0
14.4.2019

Baran bo Odar, který se svou kolegyní Jantje Frieseovou vytvořili seriál Dark, první německy mluvící streamovací pořad, se nedávno vrátil z festivalu CanneSeries, na kterém se po dobu pěti dní promítají seriály z celého světa na velkém plátně. Festival se koná tradičně začátkem dubna. V rámci festivalu jsou vybraným seriálům udělovány speciální ceny, o kterých rozhoduje pětičlenná mezinárodní porota. Předsedou poroty byl zvolen Odar, jenž si posuzování seriálu velmi užil. „Byla to skvělá zkušenost. Vždycky jsem byl zvědavý na příběhy, které se svět snaží odvyprávět, a to je na festivalu parádní,“ řekl tvůrce o cannesovské akci.

Kromě zážitků z pobytu ve Francii se podělil o problém, se kterým se musel vypořádat během psaní scénáře ke druhé sérii Darku. Odar si rád pročítal fanouškovské teorie týkající se pokračování seriálu, jenže aby mohl pokročit ve svém psaní, musel přestat číst rozmanité nápady fanoušků. Dokonce byli nuceni se svou kolegyní scénář několikrát přepisovat. „Snažili jsme se naslouchat všem divákům, zkombinovat jejich nápady a vytvořit na nich základy další série. Později jsme si uvědomili, že takto to fungovat prostě nebude. Nemůžeme vyhovět všem, a proto jsme scénář hodili do koše, doslova. Řekli jsme si, že budeme předstírat, že nikdo náš seriál neviděl. Zvolili jsme nový přístup a od fanoušků se úplně odstřihli,“ prozradil tvůrce.


(Baran bo Odar a Jantje Frieseová. Foto: Andreas Rentz)

Netflix uvedl Dark jako svůj první německý seriál, jenž si po celém světě získal srdce velkého počtu diváků. Odar má z úspěchu velkou radost, protože nebýt Netflixu, mysteriózní drama o ztracených dětech z malého německého městečka vedle tajemné jaderné elektrárny by se nikdy tak neuchytilo. Dark společně s dalšími seriály z neamerické produkce jsou příkladem toho, že je ideální čas zintenzivnit práci na původním obsahu z mezinárodní produkce.

Oba tvůrci na konci loňského roku podepsali novou smlouvu, díky které získali příležitost prezentovat celému světu další příběh z jejich země. Seriál ponese název 1899 a bude sledovat cestu evropských migrantů za lepšími zítřky. Na otevřeném moři však narazí na záhadnou loď a začnou si uvědomovat, že tato cesta obyčejná rozhodně nebude. Duo na Netflix přinese opět něco nového, v seriálu se totiž nebude mluvit pouze anglicky či německy, ale podpoří mnohojazyčný formát. Práce na této novince začnou po skončení postprodukční činnosti na druhé řadě Darku. Seriál 1899 by měl být vypuštěn příští rok.

Když už jsme nakousli postprodukční práce, Odar se nechal slyšet, že s druhou řadou pomalu finišují. Na finální úpravy čekají poslední dvě epizody. Mimoto brzy dojde k odhalení data premiéry druhé řady. Pokračování je naplánované na letní seriálovou sezónu a podle slov představitele Ulricha Nielsena, Olivera Masucciho, by pokračování mohlo dorazit v červnu. V rámci světové premiéry vyjde druhá řada s českými titulky.

(Druhá série by mohla dorazit již v červnu. Foto: Netflix)

Odar také zmínil, že si připadá pod velkým tlakem, který na něj vyvíjí nedočkaví diváci. „Mám radost z toho, že diváci lační po další řadě, ale promiňte, nemůžete očekávat, že další díly z fleku vypustíme. Musíme všechno sestříhat, přidat zvukové efekty, zakomponovat hudbu a vytvořit speciální efekty. Je to dlouhý proces, který si žádá čas, takže když někdo zhltne seriál do jednoho dne, nemůže očekávat, že další sérii si bude moci pustit za čtyři týdny.“

Na závěr se Odar vyjádřil ke zlaté éře streamovacích služeb, které momentálně zažívají nejlepší léta. Podle něj se mladí lidé přestávají zajímat o filmový formát, čehož si všiml u mladých protagonistů během natáčení seriálu Dark. Podle něj mladí přestanou navštěvovat kina a budou se věnovat pouze malé obrazovce nosící ve svých kapsách. „Vzhledem k mé práci, nerad vidím někoho sledovat filmy na chytrém telefonu, ale tomuto nelze zabránit. Člověk se prostě musí přizpůsobit.“

Zdroj článku: Hollywood Reporter

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Překlad druhé série

Epizoda S02E08: Endings and Beginnings

cz100%
DOKONČENO


Překlad: @Annie2809, @Parzival a @Kubc6a

Titulky sedí na lehce dohledatelné verze.

Po zhlédnutí nezapomeňte díl ohodnotit.
O druhé řadě můžete diskutovat v tomto fóru.

Ohodnoťte seriál Dark

Trailer k druhé řadě

Thumbnail Play icon

Reklama

Novinky z Windenu

Cestujte časem v berlínském metru s 33letou jízdenkou

Cestujte časem v berlínském metru s 33letou jízdenkou

V rámci světové premiéry druhé série seriálu Dark si německá dopravní společnost BVG připravila pro všechny cestující využívající berlínské metro speciální jízdenku, pomocí které mohou cestovat časem. Kde si můžete jízdenku zakoupit a jak ji využívat, vám shrneme v našem článku.

Reklama

Recenze první série

Jak se Edňákům líbilo temno v seriálu Dark?

Jak se Edňákům líbilo temno v seriálu Dark?

Německá novinka nám dokázala, že i v evropských poměrech mohou vznikat kvalitní díla. Jak seriál zapůsobil na naši redakci, se dočtete v naší recenzi.

Narozeniny