Dark Postřehy a zajímavosti z prvního traileru na druhou sérii

Postřehy a zajímavosti z prvního traileru na druhou sérii

Postřehy a zajímavosti z prvního traileru na druhou sérii

V rámci výročí černobylské katastrofy byla vypuštěna první upoutávka na dlouho vyhlížené pokračování seriálu Dark. Zaměřili jsme se na důležité momenty, za kterými se skrývá několik zajímavostí. Věděli jste, že jsme měli datum premiéry druhé série přímo pod nosem, a to od uvedení řady první?

13 0
6.5.2019

Výbuch jaderné elektrárny

Vypuštění upoutávky na 33. smutné výročí černobylské havárie nebyla žádná náhoda. Jedna z dějových linek, která se zaměří na rok 2052, bude sledovat události po výbuchu windenské jaderné elektrárny. Tvůrci seriálu při psaní scénáře čerpali z negativních vzpomínek na dětství, v souvislosti s výbuchem elektrárny v Černobylu. Když zapátráme v minulosti, obyvatelé zemí sovětského bloku a později celé Evropy nebyli dostatečně informováni, ba rozsah nehody byl před veřejností zcela utajen. Na stejný problém se zaměřila první série, kdy se v německých srdcích vyvinul strach z výstavby jaderných elektráren a kdy samotná chlouba Windenu zatajovala vlastní neúspěchy. Budoucnost se podepíše na duševní zdraví přeživších obyvatel. První zajímavost je spjatá s tím, že seriál sleduje čtyři časové linie s třiatřicetiletým odstupem. Nejen, že trailer byl uveden 26. dubna, kdy došlo k výbuchu v Černobylu, ale také od nehody uběhlo třiatřicet let.

Procházka pochmurnou budoucností

Jonas na konci první série odcestoval jeskyním průchodem do postapokalyptického roku. Windenská katastrofa bude mít na svědomí nespočet lidských životů a Jonas na své cestě nalezne hroby s ostatky bezmála stovek lidí. Mimoto se zdá, že radiační situace v okolí elektrárny je stabilizovaná.


Odhalení původu tajemného kněze

„Stále ještě nevěřili, že přijde potopa. Ale brzy se přestali smát.“ Příběhy o potopě, při níž skoro vše živé zahynulo, již řadu let kolují světem. Tuto slavnou morální biblickou lekci můžeme přirovnat k jadernému neštěstí, ke kterému v seriálu brzy dojde. V první řadě jsme se setkali se záhadným knězem, který si přezdívá Noah. Snaží se tento muž stejně jako spravedlivý Noe zachránit vše živé, co zbylo ze světa, jež není špatné a zkažené? Podaří se tomuto muži pochopit cestování časem, aby mohl postavit archu?

Je situace v elektrárně pod kontrolou?

Díky Aleksanderovi Tiedemannovi, řediteli windenské elektrárny, víme, že se tento záběr odehrává v současné časové linii, de facto v roce 2020. Elektrárna začíná havarovat na vlastních nedostatcích, které byly častokrát zameteny pod koberec. Podaří se řediteli uklidnit situaci, nebo je tato scéna předzvěstí velkého nevyhnutelného kon­ce?

Ulrichovo trápení pokračuje

Mikkelovo zmizení dohnalo Ulricha k prozkoumání jeskyně. Ulrich se nedokázal vyrovnat nejen se zmizením svého bratra Madse (v roce 1986), ba i s další ztrátou, která ho v současnosti připravila o syna. Ulrich se proto jeskynním průchodem přenesl do roku 1954, aby nadobro zastavil jednoho podezřelého, který by únosy dětí mohl mít na svědomí. Z podezřelého se vyklubal devítiletý Helge Doppler, kterého se Ulrich pokusil zavraždit, jenže byl nakonec dopaden policií. Zaplatí Ulrich za tento čin svým životem?

Les sebevrahů

V upoutávce se nám naskytla příležitost prozkoumat, jaké devastující následky měla windenská jaderná exploze. Kromě toho, že si někteří obyvatelé sáhli na své životy, civilisty a hlavně přírodu zasáhla velká dávka radiace. V tomto záběru si můžete všimnout mrtvých zmutovaných stromů. Druhá série se nám předvede v tom nejmožnějším děsivém temnu a zlověstném tichu. Navštívit můžete také náš předešlý článek s několika fotografiemi z natáčení apokalyptické budoucnosti.

Pravda o Michaelovi

V dalším záběru si můžete všimnou dřevěné krabičky, která leží před Hannah, matkou od Jonase. Tato krabička by vám měla být povědomá z první série, neboť v ní je ukrytá pravda o Michaelovi, který se oběsil na půdě domu Kahnwaldových. Do krabičky vložil dopis, který nesměl být otevřen před 4. listopadem 2019, 22:13. Dostal se tento dopis Hannah do rukou a dožene ji k tomuto činu? Mimochodem za Michaelovým doposud nevysvětleným činem se skrývá další ze zajímavostí. Michael se oběsil 21. června 2019, navíc tomuto momentu jsou věnovány první minuty z první epizody. Přesně v tento den bude druhá sezóna uvedena na Netflixu. Tímto se potvrzuje heslo seriálu – všechno je propojené.

Hradby

Epicentrum výbuchu je od světa izolováno mohutnými hradbami, které obíhají celý objekt. Kam Jonas putuje?

Temná hmota

Pravděpodobně v jádru elektrárenského institutu se skrývá záhadná hmota. Stále není nutné přijímat zvláštní opatření?

Nalaďte se opět do apokalyptické nálady první upoutávkou.

Foto: Netflix

Diskuze /2

jasonpileek

Super článek, už se nemůžu dočkat onoho uměleckého koncertu a geniálního díla v jednom. Letos the OA a Dark v jednu dobu… naprosto úžasná to doba :)

13.5.2019 | 23:17:36
arthurcz

Super zpráva, už se na to těším. Ale – stejně jako u OA – beru jako nutnost si před tím první řadu zopakovat, matně si pamatuju, že jsem u toho seděl jak přibitej, ale v hlavě že jsem měl strašnej guláš kdo je kdo kdy a kdo je kdo kde.

17.5.2019 | 13:18:05
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Překlad druhé série

Epizoda S02E08: Endings and Beginnings

cz100%
DOKONČENO


Překlad: @Annie2809, @Parzival a @Kubc6a

Titulky sedí na lehce dohledatelné verze.

Po zhlédnutí nezapomeňte díl ohodnotit.
O druhé řadě můžete diskutovat v tomto fóru.

Ohodnoťte seriál Dark

Trailer k druhé řadě

Thumbnail Play icon

Reklama

Novinky z Windenu

Cestujte časem v berlínském metru s 33letou jízdenkou

Cestujte časem v berlínském metru s 33letou jízdenkou

V rámci světové premiéry druhé série seriálu Dark si německá dopravní společnost BVG připravila pro všechny cestující využívající berlínské metro speciální jízdenku, pomocí které mohou cestovat časem. Kde si můžete jízdenku zakoupit a jak ji využívat, vám shrneme v našem článku.

Reklama

Recenze první série

Jak se Edňákům líbilo temno v seriálu Dark?

Jak se Edňákům líbilo temno v seriálu Dark?

Německá novinka nám dokázala, že i v evropských poměrech mohou vznikat kvalitní díla. Jak seriál zapůsobil na naši redakci, se dočtete v naší recenzi.

Narozeniny