Dark Hannah Kahnwald (1986/1987)

Hannah Kahnwald (1986/1987)

Hannah Kahnwald (1986/1987)

Hannah se narodila ve Windenu roku 1972. Na výchově se nejvíce podílel její otec Sebastian Krüger. Identita její matky nám doposud nebyla prozrazená. Hannu sledujeme jako mladou dívku proplouvat nelehkým obdobím po černobylské havárii, v němž za deště nemohla ven. Tajně je zamilovaná do Ulricha, a jelikož si jí mladý rebel nevšímá, začíná intrikovat proti svým spolužákům.

Sezóny 3
2017 - 2020

Události jsou sepsány chronologicky z pohledu dané postavy. V profilu jsou zahrnuty důležité události ze všech tří sérií. Pokud chcete přejít rovnou k ohodnocení postavy, klikněte zde.

Informace

Celé jméno: Hannah Kahnwald
Alias: Katharina Nielsen
Původní výskyt: 1986/1987, Jonasův svět
Barva očí: hnědá
Barva vlasů: hnědá
Pracovní náplň: studentka
Představitelky: Ella Lee (Hannah 1986/1987), Maja Schöne (Hannah 2019/2020)
Status: živá, vystuduje fyzioterapii, zůstává ve Windenu s Michaelem


Rodinná příslušnost (zjednodušeně)

Prarodiče: neznámí
Rodiče: Sebastian Krüger (otec), matka neznámá

Rok 1986

Život ve škole (5. listopad)

Hannah je ve škole méně oblíbenou slečnou. Spoustu času tráví se staršími spolužáky, protože nechce zaostávat v módních trendech a protože se snaží být blíže klukovi, do něhož se zamilovala a pro kterého by udělala cokoliv. Tento kluk se jmenuje Ulrich a Hannah se nenápadně snaží přikrást do jeho společnosti.

V den, kdy do její školy vstoupí neznámý malý chlapec, vede rozhovor s Katharinou o hudební skupině, kterou Katharina nedávno začala poslouchat. Hannah se v tu chvíli stane středobodem posměchu, když se konverzace o hudbě změní na debatu o kosmetických líčidlech. Katharina jedné ze slečen totiž doporučovala kazetu o chlapci, který unese a zavraždí dívku jen kvůli tomu, že na sobě měla rtěnku. Na to se hnedka ozve Hanna, dle níž by se rtěnky nosit neměly, jinak by takové holky vypadaly podle jejího otce jako prostitutky. Ke skupince, která se Hanně za tuto poznámku vysmívá, přistoupí neznámý chlapec. Ten tvrdí, že se ztratil a hledá svou maminku, která ve škole pracuje jako ředitelka. Kroužek odpálkuje Mikkela, jenž ze školy rozrušeně odchází.

Když večer jede na kole domů, zastaví se u autobusové zástavky, kde sedí Ulrich s cigaretou. Oba se na zastávce schovají, protože se na Winden žene hrozivá bouřka. Ulrich si z přicházejícího deště začne utahovat, jelikož kdyby město měla zasáhnout apokalypsa, nebyl by z její velkoleposti vůbec ohromen. Jeden druhého se potom ptá, co by si přáli, kdyby tohle měl být konec světa. Oba mají stejné přání – svět bez Windenu.

Seznámení s Mikkelem a svědectví (7. listopad)

Hannah je ráno ve škole svědkem toho, co by si ani v nejdivočejších snech nechtěla představovat. Její princ na bílem koni se chytil za ruku s Katharinou. V ten moment je jí jasné, že se musí nějakým způsobem pomstít Katharině za to, že jí přebrala kluka.

Po škole tráví volný čas se svým otcem, který pracuje v čistírně a po Windenu rozváží čisté prádlo. Společně jednou do nemocnice pro špinavou várku a jelikož otci práce zabere kolem hodinky, Hannah zůstává sedět sama v autě. Později si před nemocnicí všimne sedícího chlapce se zlomenou nohou, kterého včera zahlédla zmateně se pohybovat po škole. Kluk se jí představí jako Mikkel z budoucnosti. Hannah se ho ptá, jestli mu přijde pěkná. Je si sebou nejistá, protože si jí ve škole nikdo nevšímá. Mikkel se ji pokusí rozveselit a ukáže jí kouzlo.

Další zastávka s nákladním autem je pro prádlo z windenské školy. Hannah opět čeká venku na svého otce, když vtom uslyší chichotání a vzdychání. Přes okno v přízemí uvidí Ulricha s Katharinou a okamžitě se stává nechtěnou přihlížející jejich prvního pohlavního styku. Hannu to velmi rozruší a rozhodne se oběma pomstít, aby Katharinu a Ulricha rozdělila. Svému otci se při cestě domů svěří, že viděla něco, co vidět neměla. Byla svědkem toho, jak Ulrich škrtil Katharinu a pokoušel se ji znásilnit. Svůj výmysl pak prezentuje i starému policejnímu náčelníkovi Egonovi Tiedemannovi, který si celý rozhovor nahrává na kazetu. Z Hanny se stává anonymní svědek a pomluva se rozšíří po celém městě. Helena kvůli tomu zmlátí Katharinu a Ulrich je zatknut a převezen do cely windenské policejní stanice.

Igelitka, pas a zbraň (8.-11. listopad)

V noci 8. listopadu Hannah jede se svým otcem nákladním autem domů. Mezitím se doslova roztrhnou mračna a spustí se velký déšť. Cestou u autobusové zastávky narazí na mladého chlapce ve žluté bundě. Hannah mu nabídne, že by ho svezli do města, protože by se mu mohlo něco stát kvůli hustému kyselému dešti, který byl způsobený nedávným výbuchem černobylské jaderné elektrárny. Chlapec v pláštěnce nabídku odmítne a zeptá se, jaký je rok. Aniž by to Hannah tušila, právě se setkala se svým budoucím synem Jonasem, který cestoval časem z roku 2019 do minulosti.

O dva dny později se ptá Kathariny, co se stalo s Ulrichem, že nechodí do školy. Katharina jí odpoví, že byl zatčen, ale dnes odpoledne ho mají pustit. Hannah je zklamaná, že její plán nezafungoval, protože Katharina nemá v plánu se Ulricha vzdát. Naopak tato událost byla pro jejich vztah zkouškou, v níž oba obstáli, a celé nedorozumění jejich vztah akorát posílilo. Katharina se rozhodne krutě pomstít tomu, kdo si z ní a Ulricha vystřelil. Hannah jí poradí, že to asi udělala Regina, protože se jim chtěla pomstít za to, jak ji tehdy přivázali ke stromu. Na Reginu si odpoledne toho dne mladý zamilovaný pár došlápne.

Reginu zachrání mladý muž Boris, který v lese ukryl krví potřísněnou igelitku. Tu objeví Hannah. V igelitce se nachází zbraň a pas s fotkou Borise Niewalda. Nález si odnese s sebou domů, protože by se jí zbraň (případně i pas) mohla v budoucnosti k něčemu hodit.

Rok 1987

Šílená ježibaba (22. září)

V roce 1987 se ve škole objeví podivná paní, která dětem ve škole rozdává plakáty s podobiznou Hanniného kamaráda Michaela (Mikkela). Tato žena v potrhaném oblečení tvrdí, že je jeho matkou a potřebovala by od kohokoli získat informaci, která by ji za Mikkelem zavedla. Ve chvíli, kdy se po zvonění vyprázdní chodby, tato žena zastaví Hannu, která jí byla fascinovaná. Hanna jí prozradí, že v létě téhož roku utekl z nápravného ústavu šílenec, který chtěl Mikkela zatáhnout do jeskyně. Michaelovi a Ines byl proto udělen azyl od úřadu pro ochranu dětí a oba odjeli z města. Žena silně přitiskne Hannu ke zdi a řekne jí, aby dala ruce pryč od Mikkela a Ulricha.

Hannah v dospělosti: Pokračování…

Foto: Netflix

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Sleduj Dark na Netflixu

Třetí sérii si můžete pohodlně pustit a užít na Netflixu s českou podporou, proto překlad připravovat nebudeme. Nově si na Netflixu můžete vybrat profilový obrázek z ikonek graficky stylizovaných do seriálu Dark.

Netflix | Ohodnoťte seriál | Kvízy | Diskuze | Třetí série | Trailer | Rekapitulace 

Zopakujte si první a druhou sérii

Reklama

Novinky z Windenu

Jaké obtíže musel štáb překonávat při tvorbě alternativního světa?

Jaké obtíže musel štáb překonávat při tvorbě alternativního světa?

Zabralo dvě série, než se tvůrcům povedlo dostatečně prozkoumat všechny potřebné časové roviny, jimiž postavy proplouvají, a ujistit se, že jejich představení druhého světa precizně zapadne do uspokojujícího závěru. Jak se budoval alternativní svět, vám prozradí Jantje Friese a Baran bo Odar.

Reklama

Trailer ke třetí sérii

Thumbnail Play icon

Plakáty

Plakáty