Defiance
76/100 - 145×

Defiance

Postapokalyptické sci-fi drama vyprávějící příběh z doby po velké válce mezi lidmi a dorazivšími mimozemšťany, jejichž domovská planeta dávno zanikla a hledající na Zemi svůj nový domov. Dokáží lidé a Votané žít mírumilovně pospolu v jedné společnosti?

USA | 2013 | Ukončeno
vysílání
3 sezóny | Syfy | 43 minut
žánr
Akční, Sci-fi
hrají
Grant Bowler (Joshua Nolan), Stephanie Leonidas (Irisa), Julie Benz (Amanda Rosewater), Tony Curran (Datak Tarr), Jaime Murray (Stahma Tarr), Jesse Rath (Alak Tarr), Graham Greene (Rafe McCawley), Nicole Muñoz (Christie McCawley), Trenna Keating (Meh Yewll), James Murray (Niles Pottinger), Anna Hopkins (Jessica "Berlin" Rainer), Mia Kirshner (Kenya Rosewater)

Ohlédnutí za třetí řadou

Ohlédnutí za třetí řadou

Už tomu je přes týden, co jsme byli svědky parádního finále třetí řady. Jaké zanechala pocity a má seriál plány a šanci do budoucna?

7 0
8.9.2015

Třetí řada na pochodu

Seriál se rozhodl trochu změnit pravidla hry a nutno podotknout, že jednoznačně k lepšímu. Po dvou útrpných řadách, kdy jsem si prakticky přál, aby to konečně skončilo, mě seriál svou třetí řadou donutil této prosby litovat. Bylo vidět, že tvůrci měli plán pro první dvě řady, které na sebe celkem navazovaly, zatímco třetí byla dost odlišná a tak trochu improvizace. Náhlý skon celé jedné rodiny hlavních postav a další brutální scény nechávaly diváky v nejistotě, zda právě oblíbená postava nepřijde na řadu příště. Ne nadarmo jsou nejlépe hodnocenými epizodami ze všech Datakovo drastické sebeobětování a finální bitva proti Omecům.

Pokračování za obzorem?

Seriál začínal tenkrát s velmi slušnými čísly a v závěru první série dokonce oproti klasickému poklesu dokázal i růst. Při druhé sérii ovšem přišel slušný pád a ta třetí se sotva držela. Jistou útěchou může být, že stále držela krok ve sledovanosti s již prodlouženými 12 Monkeys, Dark Matter a Killjoys, ale jelikož se jedná o novinky, nevyznívá to moc ve prospěch prodloužení. Navíc pokud – jak zaznělo v komentářích – ztrácí na síle i související hra. S ohledem na velmi povedené zakončení se mi už tuhle kapitolu raději nechce otevírat. Mohlo by se na nás vrhnout něco nepěkného jako čertík z krabičky. Co dál by nám chtěl ještě svět Defiance nabídnout? Kdyby totiž dostal možnost pokračování, mohlo by se to zvrhnout ve velmi bolestný cliffhanger. A je taky diskutabilní, zda dokážou zopakovat úspěch třetí řady.

Jaký na to máte názor vy. Prodloužit, neprodloužit? A máte nějaký osobní tip, o čem by případná čtvrtá série mohla asi být?

Zdroj: Syfy

Diskuze /10

IR7

Třetí řadu považuju určitě za lepší, než ty předchozí, každopádně s příběhem si pohráli tak dobře, že bych to snad radši neprodlužoval, i když ten seriál mám hodně rád.

8.9.2015 | 19:39:40
Sichr

Pro mě druhá řada neslo zárodek dokonalého vyvrcholení ve třetí s=erii, hloubka, kterou dostávaly postavy jako Datak a Stahma, rozšiřování kontextu světa atd…druhá lepší než první, třetí nejlepší. A i když seriál miluju, dokážu si představit, že už nic víc nebude,,,i když právě s osudey Tarrů se budu loučit moc nerad. Navíc, už zmíněná hra, trpí a trpí minimální návazností na seriál, nepřibývá kontent, prostě na to dost výrazně serou. Hráčská základna není malá, ale bez dalších rozšíření storyline už to nemá smysl hrát. Duch Defiance, který, i když ukazuje sílu komunity tváří v tvář nebezpečím, stojí na hrdinství jednotlivců, s formou hry, MMO, víceméně nemá šanci synergicky rezonovat.

8.9.2015 | 21:54:37
Aja69

Třetí řada velmi dobrá , pro mě ukončený příběh . Ale zamrzí ,že je konec.

8.9.2015 | 22:12:28
StrejdaMorty

Udělat silnou tečku, popř natočit 90 minutovy film ala Firefly/Serenity, pokuď ma syfy nějakou nutnost z toho ještě rejžovat, ale dalši serii proboha né D:

8.9.2015 | 23:27:51
Sichr

Ja myslim ze tecka byla dost silna…

9.9.2015 | 0:11:31
StrejdaMorty

No právě že možná ne, protože na oficial strankach FB defiance tam psali, že se jedna o konci sezony a ne cely serie D: Proto se děsím nějakyho dalšího vaření z vody

#8 Sichr
9.9.2015 | 0:14:59
ScaryX

Tak to jenom znamená, že nepadlo rozhodnutí. Helix bylo taky praktický jistý zrušení, slabá sledovanost, Opice už prodloužili a oznámili to až po pár týdnech. Taky musí zvážit, zda mají dostatek materiálu pro příští sezónu, ale toho bych se nebál. Poslední dobou ohlašují jednu novinku za druhou.

čestný člen redakce
9.9.2015 | 7:23:29
Sichr

#6 StrejdaMorty: No hele on zas Nolan se svym PTSD kombinovaným s psychotickou poruchou profesionálního zabijáka, Yewl, která taky není žádnej svatoušek, a loď plná dokonalejch zabijáků v kryospánku, na tažení Mléčnou dráhou…to skýtá určitá možnosti :)

#9 Orie88
10.9.2015 | 22:27:04
Orie88

#8 Sichr: jojo souhlas :-D

13.9.2015 | 0:56:18
MrGandy

Cituji odpověď od Syfy: "Thanks for your message. We love Defiance too and Season 3 has been brilliant. We're crossing our fingers that there will be a fourth season – and you'll be the first to know.

Many thanks,

Team Syfy"

18.9.2015 | 13:48:22
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Je rozhodnuto

Konec městečka Defiance

Konec městečka Defiance

Po krátké chvíli napínání již známe výsledek. Stanice Syfy se rozhodla se seriálem již dále nepokračovat a Defiance po třech sériích končí.

Co bylo

Ohlédnutí za třetí řadou

Ohlédnutí za třetí řadou

Už tomu je přes týden, co jsme byli svědky parádního finále třetí řady. Jaké zanechala pocity a má seriál plány a šanci do budoucna?

Reklama

Promo postav

Promo postav

Nejoblíbenější postavy

Promo plakáty

Promo plakáty

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama