Downton Abbey (Panství Downton)
97/100 - 94×

Sledovat

Downton Abbey(Panství Downton)

Jaké by to bylo žít na anglickém panství v době vlády krále Jiřího V. poté, co ztroskotá loď Titanic? Nahlédněte do životů šlechtické rodiny Crawleyových a jejich početného služebnictva, kteří žijí na panství Downton.

VB | 2010 | Ukončeno
vysílání
6 sezón | NBC, ITV1 | 50 minut
žánr
Drama, Historický, Romantický
hrají
Hugh Bonneville (Robert Crawley), Elizabeth McGovern (Cora Crawleyová), Maggie Smith (Violet Crawleyová), Michelle Dockery (Mary Crawleyová), Laura Carmichael (Edith Crawleyová), Jessica Brown Findlay (Sybil Crawleyová), Dan Stevens (Matthew Crawley), Penelope Wilton (Isobel Crawleyová), Jim Carter (Charles Carson), Phyllis Logan (Elsie Hughesová), Allen Leech (Tom Branson), Joanne Froggatt (Anna Smithová), Brendan Coyle (John Bates), Lesley Nicol (Beryl Patmoreová), Sophie McShera (Daisy Robinsonová)

Henry Talbot

Henry Talbot

Synovec Lady Shackletonové, který se zakouká do Lady Mary.

Sezóny 3
2014 - 2019

Základní informace:

  • Celé jméno: Henry Talbot
  • Rok narození: ?
  • Současná rezidence: panství Downton, Yorkshire, Anglie
  • Předchozí rezidence: Londýn, Anglie
  • Rodinná příslušnost: Talbotovi
  • Titul: –

Rodinní příslušníci:

Henry Talbot se poprvé objevuje na scéně v roce 1924, kdy jsou Crawleyovi na návštěvě na hradu Brancaster. Zde se dá ihned do řeči s Lady Mary Crawleyovou. Prozradí jí, že zná Yorkshire, protože tam bydlí jeho teta Lady Shackletonová a že má také zálibu v autech a v závodění, což Mary znepokojuje, protože jí taková záliba dělá obavy od té doby, co její první manžel Matthew zemřel při autonehodě.

O pár měsíců později přijíždí se svou tetou na návštěvu na Downton a Mary je jeho přítomností zaskočena. Henry se snaží u Mary napravit její vztah k autům a k tomu využívá i jejího švagra Toma Bransona, který má rovněž v autech zálibu. S Mary se postupně sbližuje a začínají mít vztah. Mary a celou její rodinu Henry pozve na automobilové závody, avšak závod skončí tragédií, neboť jeho nejlepší přítel Charlie Rogers nabourá a zemře. Jeho smrt Henryho poznamenala a stejně tak Mary, která si představovala, že to s Henrym může jednou dopadnout stejně a proto spolu nemůžou být, protože není připravená na smrt dalšího manžela při autonehodě.

Henryho ale po Mary nadále touží a využije proto Toma, aby jim dohodnul nečekané setkání. Ale Mary ho odmítá a Henry si i myslí, že je to z části i proto, že jí nemůže pořádně nic dát, jelikož nemá žádný titul a ani moc peněz. Mary navíc naštve, když jí nazve „zlatokopkou“ a žádá, aby odešel. Mary svou bolest přenese na další členy své rodiny a je to až její babička Violet, kdo jí pomůže tuto bolest překonat a uvědomit si, že po Henrym touží. Zavolá Henrymu, aby přijel, a když tak učiní, dohodnou se na zasnoubení a následně se i vezmou.

Henry se přestěhuje na Downton k Mary, ale uvědomí si, že kvůli Charlieho smrti už není schopen s auty závodit. Svou zálibu chce ale využít jinak, a tak si společně s Tomem otevřou v Yorku prodejnu aut s názvem Talbot and Branson Motors. Navíc mu Mary prozradí, že je těhotná.

Foto: ITV

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Filmová pokračování

Reklama

Nejoblíbenější členové šlechty

Nejoblíbenější členové služebnictva

Galerie

Galerie

Narozeniny herců

Sledujte nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama