Elementary (Jak prosté) Ohlédnutí za epizodou A Burden of Blood

Ohlédnutí za epizodou A Burden of Blood

Ohlédnutí za epizodou A Burden of Blood

Protože CBS se rozhodla posunout vysílání Elementary z pátku na neděli, tak vám místo článku o aktuální epizodě přinášíme další ohlédnutí.Tentokrát se ohlédneme za dílem A Burden of Blood. Dočkali jsme se vraždy těhotné ženy, která neměla být těhotná, a přípravy Marcuse na seržantské zkoušky.


4 0
18.3.2016

(M)učení

Sherlock přijde domů a objeví tam Marcuse, jak spěšně odchází od Joan. Okamžitě pojme podezření, že Joan a Markus jsou milenci. Pak ale zjistí, že mu Joan pomáhá připravit se na seržantské zkoušky. Rozhodne se, ze mu s tím pomůže sám. Marcus se ale nesnaží. Sherlock z něj vytáhne, že vlastně nechce být seržant, ale že to dělá jen pro peníze. Joan a Sherlock pro Markuse sestaví vymyšlený případ, ve kterém měl stanovit všechny úkony potřebné k zadržení pachatele. Ukáže se ale, že nešlo o smyšlenou případovou studii, ale o skutečný případ, který vlastně Marcus vyřešil a díky němu mohli dopadnout pachatele. Na hlavu tohoto pachatele byla vypsaná odměna, z které dostal Marcus velkou část, tudíž nemusí skládat seržantské zkoušky, pokud nechce být seržant a odcházet z oddělení.

Těhotná, ale s kým?

Žena si tak jede do do restaurace vyzvednout jídlo. Žena se usudí v pytlíku na parkovišti. Neexistují žádní svědci, kromě záznamu na jejím domácím záznamníku, který se nahrával v době, kdy byla Ellen vražděna. Sherlock z nahrávky pozná, že Ellen používala různou intonaci, jako kdyby svého vraha znala a důvěřovala mu, dokud se na ni nevrhnul. Během pitvy objeví zajímavou věc. Ellen měla podvázané vejcovody, ale i přesto byla těhotná. Vyjímečně se může stát, že se to stane. Jenže Ellen brala těhotenské vitamíny, takže dítě chtěla. První podezření padne samozřejmě na manžela. Manžel ale o jejím těhotenství nevěděl. Navíc je nemocný a kvůli tomu nemůže mít děti. S kým je tedy těhotná? A kdo ji zabil?


Těžká role milence

Joan navštíví Elleninu gynekoložku, ta jí ale odmíte sdělit cokoliv podstatného. V jejím počítači také nenalezne jméno dítěte. Najde tam ale Ellenin tajný e-mailový účet. Ze zpráv zjistí, že měla domluvenou schůzku s někým ve vězení. Vyklube se z toho proslulý sériový vrah a Ellenin otec, který ve své době zabíjel stejně, jako byla zavražděna Ellen. Ten jim prozradí, že se s Ellen nevídal, dokud nedávno nepožádala o návštěvu, která se už neuskutečnila. Také jim řekne, že Ellen měla bratra Craiga. Od Craiga nezjistí nic moc užitečného, ale dostanou se na stopu Ellenině milenci. Je to realitní makléř, který prodává dům Jacobsových. Ten přizná, že měl s Ellen poměr, ale o dítěti nevěděl. Sherlock pak zjistí, že makléřova matka byla jedna z obětí Ellenina otce. To je velmi silný motiv pro vraždu. Makléře ale někdo napadne a skoční v nemocnici. Přizná, že věděl o Ellenine otci, ale dál odmítá, že ji zabil. Sherlock přijde na to, že byl zmlácen trubkou od lešení a zatknou tedy Ellenina manžela.

Ach ta angličtina…

Pro pana Jacobse to není dobré. Zmlácení makléře přizná a potvrdí, že mu došlo, s kým měla Ellen poměr. Ale stále odmítá vraždu své ženy. Sherlock se ale vrátí z prohlídky domu Jacobsových a přinese s sebou fotky Ellen a jejího bratra. Než měli potřebu změnit si kvůli otci jména, jmenovali se Megan a Nolan. Nolan je zkráceně No, což celou dobu Ellen na nahrávce z vraždy opakuje. Celou dobu to měli před sebou, ale kvůli slovní hříčce to neslyšeli. „No“ může být stejně zkrácenina jména jako anglicky „ne“.
K usmrcení své sestry použil pytlík od ryb, které si pořídil do zahrandího jezírka. V něm byly zbytky látky, kterou pak našli v plicích Ellen. Nolan/Craig ji zabil proto, že s Ellen uzavřeli dohodu. Kvůli svému otci skončí jejich rodová linie s nimi. Nolan děti adoptoval, takže po biologické stránce nebyly jeho. Ovšem když Ellen otěhotněla, chtěla si dítě nechat a porušit tak dohodu s bratrem. Což on nemohl dopustit…

@LadyAlex Opět mě díl docela zaujal a i vrah byl podle mě docela neočekávaný. Linka s Marcusovými zkouškami mě tedy nudila, ale případ mi připadal poměrně svěží. Při psaní tohohle ohlédnutí jsem ale přemýšlela o tom, že v téhle sérii, pokud si to pamatuju dobře, není moc vražedkyň – žen. Ve velkém procentu jsou to vždy muži. Možná by bylo dobré, kdyby se nad tímhle tvůrci zamysleli a psali více příběhů s vražedkyněmi, ale to je jen můj subjektivní názor. Každopádně tenhle díl se mi líbil, i když asi nijak zvlášť nevybočoval.

@hermionablack Tato epizoda mi moc v paměti nevázla, takže jen ve stručnosti – takového bratra aby opravdu jeden pohledal a otce jakbysmet. A pak všichni tvrdí, že rodina je základ…

Diskuze /1

Liss93

Tenhle díl byl taky zajímavý a upřímně, pokud by byl můj otec vrah, tak bych asi taky nechtěla děti, protože, co kdyby náhodou… Tady byl sice dobrý úmysl, ale nakonec se z bratra (i když ne úplně chtěně) taky stal vrah.

18.3.2016 | 20:14:19
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Pomoz nám otestovat mobilní aplikaci

Jste z Prahy a okolí a chtěli byste pomoci Edně?

Hledáme dobrovolníky, kteří by přijeli na uživatelské testování naší nové mobilní verze a aplikace.
Máme připravený první návrh a rádi bychom znali vaše názory, reakce, připomínky a další postřehy.
Testování by proběhlo v sídle Mladé Fronty (Praha – Modřany) a nezabralo by více než hodinu. K ruce budete mít náš mobilní telefon a v něm první návrh, který chceme otestovat.
Zájemci pište na thomas@edna.cz.

Nepřehlédněte

O osudu Elementary je letos rozhodnuto

O osudu Elementary je letos rozhodnuto

Rozhodnutí o osudu Elementary konečně padlo. Stanice CBS se rozhodla seriál prodloužit pro další řadu. Můžete se tedy těšit, že se s tímto seriálem sejdete i příští rok. Na oznámení z twitteru se můžete podívat uvnitř článku.

Reklama

Fotky

Fotky

Narozeniny

Sledujte nás