Elementary (Jak prosté) Ohlédnutí za epizodou Evidence of Things Not Seen

Ohlédnutí za epizodou Evidence of Things Not Seen

Ohlédnutí za epizodou Evidence of Things Not Seen

Je tu druhá epizoda a s ní nová rubrika Ohlédnutí. Dočkali jsme se Morlanda a dočkali jsme se zamotaného případu, pojďme se tedy podívat na to, co jsme se dozvěděli z epizody Evidence of Things Not Seen.


4 0
28.11.2015

Morland

Jak jsme si minule stěžovali, že bylo Morlanda málo, tak tentokrát jsme si ho užili hned na začátku epizody. Přišel za Sherlockem, aby mu učinil nabídku, které se neříká ne. Umožní mu vrátit se k NYPD. Sherlock namítnul, že je to i otázka pro Watsonovou a tudíž se odmítne rozhodnout hned. Sherlock hlavně argumentuje, že jeho otec bude určitě chtít něco na oplátku. Já mám ale pořád problém uvěřit, že je Morland takový hajzl, jak ho Sherlock prezentuje. Přijde mi v tuhle chvíli jako sice tvrdý, ale přesto zoufalý otec, který touží znovu navázat kontakt se svým synem. tak mě napadá… zajímalo by mě, co by na to říkal Mycroft?

Zase v akci

Joan nevzdává hledání práce, kde by je vzali. Dostanou se tedy k vyšetřování spolu s FBI. Těm na stole přistál případ trojnásobné vraždy v neuro-ekonomické laboratoři, kde zkoumali algoritmus, který by uživateli doporučoval zprávy, které ho zajímají. Mrtvými byli oba dva vědci a jejich pokusný subjekt. A taky jedna krysa.


Vyšetřování

Jak vyšetřování pokračovalo, vypadalo to, že za vraždou v laboratoři stál čínský špion, který nebyl vůbec čínský špion, čímž Sherlock a vlastně celá FBI pořádně nakrkli Čínu. Také zjistili, že algoritmus, na kterém ti vědci tak dřeli a pro který zemřeli, je na nic. Nedokáže nic ovlivnit, tudíž byla jejich smrt zbytečná.

Sonický štít

Taky jste si vzpomněli na Doctora Who? :D Každopádně Sherlock s Joan zjistili, že ve stejném institutu pracovali na dalších superprojektech. Na robotickýh psech nebo na zmíněných sonických štítech. Ty mají ochromit dýchání lidí, například protestujících, aby je policie dokázala zvládnout a zpacifikovat. Přesně tento nástroj použila Alta Von Seeová, aby spáchala zločin, s kterým se všichni potýkali. Alta, protože byla postižená (ať už čímkoliv), se nevyrovnala zdravým lidem. Použila proto sonický štít, aby znehybnila osoby, jejichž životy se rozhodla ukončit. Pak je jednoduše zastřelila. Nepočítala ovšem s krysou, která utrpěla vážné poranění plic a také zemřela. Díky ní byl Sherlock schopný případ vyřešit. Abych k vám byla naprosto a kompletně upřímná, nějak jsem nepochytila její motiv, vraždy, tudíž vám ho tu nejsem schopná připomenout.

Morlanda není nikdy dost

Watsonová se nakonec rozhodla, že se Sherlockem seniorovu nabídku přijmou. Joan trochu pátrala a zjistila, proč návladní stáhnul obvinění, která byla na Sherlocka vznesena. Morland prodal jedno ze svých sídel a uplatil tak návladního. Co jiného od něj také můžeme čekat? Pořád v něm ale vidím toho milujícího, i když tvrdého otce, ne monstrum, jak ho teď už vidí i Joan. Líbilo se mi, jak Morlandovi vyhrožovala, že ho nenechá Sherlockovi ublížit. Vyjádřila tím, ovšem ne poprvé, jak jí na Sherlockovi záleží.

@LadyAlex

V první řade se chci omluvit, že vydáváme Ohlédnutí tak pozdě. Nahromadila se mi spousta práce a já přestala stíhat školu, osobní život a ještě práci na Edně. Doufám, že to chápete a ještě jednou se omlouvám.

Teď tedy k epizodě. Rozhodně jsem ráda, že Morland dostává víc prostoru, je to prvotřídní herec a je radost na něj koukat. Navíc má neuvěřitelně příjemný hlas, takže já osobně si užívám každou scénu, ve které se objeví. každopádně tahle epizoda na mě působila tak, že ji tvůrci považovali ještě pořád za rozjezd nové řady, tudíž kdyby v ní podle mně nebyl Morland, nestála by za moc. Sama bych ji označila za průměrnou epizodu.

@agathis

Dynamika mezi Sherlockem a otcem byla pro mě naprosto skvěle napsaná a i zahraná. Osobně si ovšem myslím, že Morlandovi jde o něco víc, než jen o dobro jeho syna, ale to možná ještě zjistíme. Každopádně se jedná o velice zajímavé zpestření a těším se, co bude dál.

@hermionablack

Bavilo mě, jak si Morland Holmes uzurpoval každý záběr pro sebe a mít otce a syna v jedné scéně je opravdu skvost. Je zajímavé, že po letech, kdy nám ho Sherlock vykresloval málem jako příšeru s rohy, jak vtipně poznamenala Watsonová, je to obyčejný člověk z masa a kostí a ještě k tomu bezelstně nabízí pomoc. Připočítejte k tomu moment, kdy přiznal, že je na Sherlocka hrdý. Určitě chtělo hodně odvahy tohle říct nahlas. Za mě jednoznačně vede a těším se, co nám ze svého charakteru odhalí v dalších dílech.
Team_Morland

Sledovanost

Počet diváků se nám snížil na 5.58 milionu s ratingem 1,1 a podílem 4 %. Uvidíme, jak se nám sledovanost bude posouvat dále a o tom vás samozřejmě budeme informovat.

A co jste na nový díl říkali vy? Jak hodnotíte interakci mezi Sherlockem, Joan a Morlandem? Dejte nám vědět do komentářů.

Diskuze /7

xmalinka

Ďakujem za suprové zhrnutie.. Ja len dodám, že tá ženská to spravila preto, aby sa vyšplhala po kariérnom rebríku.. Chcela tou vraždou potopiť svojho šéfa, aby ona bola poradkyňa pre prezidenta alebo tak nejak.. Už si presne nepamätám :) Súhlasím s vami, že dynamika medzi otcom a synom je famózna.. Zatiaľ som s dejom spokojná. A ĎAKUJEM za titulky – toto bol naozaj náročný diel. Strašne bol ukecaný.

28.11.2015 | 10:26:23
Liss93

Díky za ohlédnutí, vystihuje moje pocity :) Morland zatím opravdu vypadá jako dobrá duše, která dělá psí kusy, aby Sherlockovi pomohla. Ale neznáme ho, tak jako Sherlock, takže se možná necháváme ovlivňovat „maskou dobráka“. V této situaci bych uvítala na place zpátky Mycrofta- tři Holmesové na scéně by předvedli skvělou show. A navíc bychom viděli vztah Mycrofta a Morlanda, který je tipuji lepší. A taky se mi moc líbilo, jak dala Joan jasně najevo, že jestli Morland Sherlockovi ublíží, tak z něj (volně přeloženo :D ) nadělá fašírku :D

28.11.2015 | 12:38:28
Yanek

Tu laborku tuším jmenovali DARPA. Takový program reálně existuje. Boston Dynamics a další na jeho základě vyvíjí exoskelety, robotické psy, robotické nosiče nákladu do neschůdného terénu, humanoidní stroje jako takové (ten stroj oblečený do atombordelu podle pohybů nejde rozlišit od člověka – umí i udržovat rovnováhu po zásahu vnější síly), robotické zbraně a drony a tak. https://www.youtube.com/watch?…

28.11.2015 | 14:15:11
psychko

Také jsem zvědav jak se tvůrci vypořádají s prvkem vztahu otce a syna s dramatickou minulostí a bizardní podobou aktuálního vztahu- Morland stárne,Sherlock také a i Joan nemládne,nebo ano?/dítě v 46-porod,osvojení?/

#5 xmalinka
28.11.2015 | 17:24:10
xmalinka

#4 psychko: myslis dieta v realy alebo v serialy :) :) ?? V serialy by som sa tomu nebranila ako zena.. Ale pride mi to, ze v tomto serialy nechcu 2× hrat na romanticku nôtu medzi hlavnymi predstavitelmi.

#6 Liss93
28.11.2015 | 18:57:48
Liss93

#5 xmalinka: Ale tak trochu v romantickou zápletku doufáme :) Sám Mycroft Sherlockovi řekl, že Joan miluje a on to nepopřel.

28.11.2015 | 20:02:42
xmalinka

Ja v kazdom serialy dufam v romanticku zapletku :) No ale ja by som Mycrofta rozhodne nechcela spat v tomto serialy.. Mne sa ku Joan absolutne nehodil.. Ved ten herec vyzeral ako jej starsi stryco z ulice..

28.11.2015 | 21:56:15
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Pomoz nám otestovat mobilní aplikaci

Jste z Prahy a okolí a chtěli byste pomoci Edně?

Hledáme dobrovolníky, kteří by přijeli na uživatelské testování naší nové mobilní verze a aplikace.
Máme připravený první návrh a rádi bychom znali vaše názory, reakce, připomínky a další postřehy.
Testování by proběhlo v sídle Mladé Fronty (Praha – Modřany) a nezabralo by více než hodinu. K ruce budete mít náš mobilní telefon a v něm první návrh, který chceme otestovat.
Zájemci pište na thomas@edna.cz.

Nepřehlédněte

O osudu Elementary je letos rozhodnuto

O osudu Elementary je letos rozhodnuto

Rozhodnutí o osudu Elementary konečně padlo. Stanice CBS se rozhodla seriál prodloužit pro další řadu. Můžete se tedy těšit, že se s tímto seriálem sejdete i příští rok. Na oznámení z twitteru se můžete podívat uvnitř článku.

Reklama

Fotky

Fotky

Narozeniny

Sledujte nás